Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A szellem mítosz hogyan...

A szellem mítosz hogyan keletkezett?

Figyelt kérdés

Nem hiszek a szellemekben!

És kérem, hogy csak azok válaszoljanak akik szintén nem hisznek!


Nincsenek és kész. De akkor hogyan, miként, mi okból, mi alapján van az a rengeteg kísértettörténet?

Mit láthattak amire bebeszélték maguknak, hogy az szellem?

Az ilyen és hasonló kérdéseket vesézzük ki.



2015. aug. 21. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Feltételezésem szerint a szellemek látomások, agyunk játékai.

Akár egy szél fújta nejlonzacskót is azonosíthat az agyunk egy elsuhanó szellemszerű alaknak. Az elhunyt személyekre meg sokáig emlékszünk tudatunkban, mint ha még mindig élnének.

2015. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.

Nem bírok eligazodni rajtad...

Kíváncsi vagy a szellemek mítoszára, de egy olyantól várod a választ aki semmit sem tud róluk, csak azt amit a Casperban látott...

És mellé szkeptikus vagy...

2015. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó: Én nem a szellemekre vagyok kíváncsi, hanem, hogy mi volt, mi az amire azt hihetik, hogy szellemet látnak.


És nem értek egyet veled. Aki nem hisz a szellemekben az akkor már nem is tudhat erről a témáról semmit? Nem lehet véleménye?


Én pont ezekre vagyok kíváncsi.

2015. aug. 22. 09:27
 4/4 anonim ***** válasza:

A szellemeket jellemzően éjszaka szokták látni. Az emberi agy különös játékokra képes, ha fáradt. Márpedig aki éjjel nem alszik, az fáradt. Ráadásul történnek néha olyan dolgok, amiket, ha nincs az ember tisztában MINDEN fizikai törvényszerűséggel (ami ugye képtelenség is lenne), nem tud megmagyarázni. Sokan ismerik pl a vándorló pohár szindrómát. Na most ha éjjel fél háromkor baromi fáradtan és egyedül vagy az üzem területén, és a frissen lefőtt és kitöltött kávéd arrébb mászik az asztalon, hát hajlamos vagy beszarni, és a szellemek rovására írni a dolgot.

Ráadásul az emberi szem is rendkívül könnyen becsapható, hogy a többi érzékszervünkről ne is beszéljek.

2015. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!