Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mindenki a nőkkel azonosítja...

Mindenki a nőkkel azonosítja az Angyalokat. Akkor miért van mindnek férfi neve akikről lehetett olvasni?

Figyelt kérdés
Vagy tudtok női nevű angyalt?
2016. jan. 13. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki az a "mindenki"?

Én például nem azonosítom a nőkkel.


A keresztény teológia szerint az angyaloknak nincs nemük, a zsidók pedig hímneműnek tartják őket.

2016. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem mindenki... Ez a giccses angyalkázásnak tudható be, amit írsz. De ilyesmiről szó sincs valójában. Androgün, minden nyelveben hímnemű. És félelmetes. Rilke Duinói elégiáiban olvashatsz igazi mivoltukról.


"Hogyha kiáltanék, ki hallana engem

az angyalok rendjéből? és ha netán a szivére

vonna hirtelen egyik: én belepusztulnék

az erősebb lét közelébe. Mert hisz a Szép nem más,

mint az iszonyu kezdete, mit még elviselünk,

s mennyire bámuljuk, mert megveti szenvtelenül, hogy

összetiporjon. Iszonyu minden angyal."


[link]

2016. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Jézust amikor megkisértetek a farizeusok azzal,hogy"meghalt az egyik asszony ferje es elvette az asszonyt a halott testvére mert akkor az volt az Isteni tanacs,hogy ha van tetvere vegye el hogy segélje es ő heljetesitse a halott testveret.Az is meghalt,7 testver volt es sorba mindegyik elvette.A farizeusok megkerdeztek feltamadaskor ki-e lesz az asszony?Jezus azt felelte ,hogy egyiké se lessz mert olyan termeszetuek lesznek itt a földön mint az eg angyalai "se nem nősulnek se ferhez nem mennek.Ertelemszerüen a valasz a kerdesre az,hogy az angyaloknak nincs nemiségük.
2016. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Te nem láttad az Angyalok Háborúját?


Jó film! 1-5 ig!

2016. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Hivatalosan nincs nemük az angyaloknak, még ha ezt emberként lehetetlen is felfogni, vagy elfogadni. De jelenhetnek meg emberi alakban és akkor nyilván valamelyik nem alakjában öltenek testet, akkor pedig a megszokott emberi megjelenésüknek megfelelő nevet is választanak, vagy ha nem, akkor rájuk ragasztanak valamilyen elnevezést az emberek. Hogy miért szeretnek férfi alakban megjelenni, azt tőlük kellene megkérdezni.

A zsidó írásokban szeretik őket férfiként emlegetni, de ez is azért lehet, mert a saját kereteiken belül tudnak csak elképzelni dolgokat az emberek.

2016. jan. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2%

az angyalok kétnemű androgün lények

aki látott már egyet, mindenki ezt állitja

ha érdekel bővebben a téma irj privàtot


amugy mi is kétnemű lények vagyunk csak fizikailag mindig női vagy férfi formàt veszünk fel, amelyik épp a leghasznosabb a sorsunk szerint

én elvileg egy híres látó szerint az elmult két életembe férfi voltam, most nő vagyok jelenleg.

minden emberben van női és férfi tulajdonság

sok nőies férfi van és férfias nő.. ezzel magyarázható a homoszexualitás és a transzexualitás is

2016. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nincs nemük


Az Angyalok városa c. filmben férfi angyalok vannak

2016. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

és szerinted mindig ugy van minden ahogy a filmekben???

hiszel Harry Potterbe is?

2016. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Háááát, én a Gábriel vagy Mihály nevűeket neigen tudnám nőkkel azonosítani...
2016. jan. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
A valaszok tevesek!
2016. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!