Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi a véleményetek a Régi...

Mi a véleményetek a Régi Istenek legendájáról?

Figyelt kérdés

A legenda szerint a világot nem teremtették, hanem régen az őskáosz létezett, az anyag nem volt rendezett formában, nem voltak bolygók meg csillagok, csak egy szívárványszínű, érzékeket megőrjítő, vibráló massza, melyben a fizika általunk ismert törvényei nem léteztek.


Ebből az őskáoszból születtek az első értelmes lények, a Régi Istenek. Szörnyű kinézetű, polipcsápos szörnyek, melyek élvezettel éltek a káoszban.


Hamarosan másik dimenzió szülöttei, a Titánok látogatták meg a világunkat. A Titánok zseniális mérnökök, kiváló építészek voltak. Nagyon fejlett technikával, melyek az ember mágiának hinne, az őskáoszt elrendezték az általunk ismert Univerzummá. Megteremtették a fiziks, a kémia, majd a biológia törvényeit, csillagokat és bolygókat építettek, lêtrehozták a növényeket, az állatokat, majd saját képmásukra az embereket.


A Régi Isteneket azonban nem tudták legyőzni, hát bebörtönözték őket mélyen a föld alá.


A Régi Istenek azonban nem nyugszanak. Bár kitörni nem tudnak börtönükből, folyton suttognak, gonosz, őrült gondolatokat táplálnak az emberek agyába. Céljuk a Titánok munkájának lerombolása, a rend és a természeti törvények őrült káosszá alakítása.


Amikor valaki negatív érzelmeket érez, szomorúságot, gyűlöletet, depressziót, az agya hajlamosabbá válik arra, hogy ráhangolódjon a Régi Suttogásokra. Néró, Hitler és Sztálin ezért tette amit tett. A mai világban az ISIS tagjai a Régi Suttogások miatt teszik, amit tesznek.


Azt mondják egyszer egy Titánt is sikerült begolyóztatniuk, ő a bibliai Sátán.


Egyesek szerint a Titánoknak sikerült évezredekkel ezelőtt végezniük pár Régi Istennel. Hulláik azonban a mai napig szellemileg mérgezik azt a földrajzi helyet, hol fekszenek, káoszt, viszályt és fejetlenséget okozva. Halott Régi Isten feküdhet például a Balkán alatt, ezért lett abból a területből Európa lőporos hordója



2016. jan. 18. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt miből szedted vajon?


Amúgy engem nem zavarna. Tök izgalmas lenne, ha visszatérnének pusztítani.

2016. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Trafó1 ***** válasza:
77%
Jó lehet az anyag amit szívsz, valami új cucc?
2016. jan. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Ezt a történetet én is ismerem és valóban igaz belőle minden egyes szó.

A Bermuda-háromszögben is egy hatalmas Istenség szunnyad, valamint az Illuminati is valójában egy olyan sötét szekta mely ezen lények akaratát követi.


A Sátán ezen istenek munkáját folytatja. Megannyi lényt kísértett meg és állított a maga oldalára, hogy aztán egy hatalmas sereget állítson össze, amivel támadást indít a mi világunk ellen az üresség sötét dimenziójából.

2016. jan. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki abban hisz amiben akar,emiatt nem kell beoltani. Szerintem ez egy elég érdekes elmélet.Csak azt nem értem,hogyha az emberek képesek Istenben hinni,akkor minden mással szemben miért zárkózottak?Ugyanúgy lehet a görög vallásnak is igaza,ahogy a keresztényeknek is.

Ugyanúgy lehet a kedves kérdezőnek is igaza.Nem tudhatjuk mi volt előttünk és a világ legsötétebb dolgaiba nincsenek belátásaink.Ha valakinek kézzel fogható bizonyítéka lesz arra,hogy igazolja vele bármelyik vallást is,akkor oké ... fejet hajtok előtte.De addig is,mindenki maga dönti el,hogy miben hisz.


Kérdező,szerintem ez egy elég érdekes felvetés,és elgondolkodtató.

2016. jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés. De honnan tudod ezeket? nem hiszem hogy magadtól jött minden :) az általad emlegetett mérnökö/titánok megegyeznek az AVP univerzum mérnökeivel (lásd: prométeusz film), a régi isntenek pedig a ház az erdő mélyén című filmből ismerős. Persze ez nem zárja ki hogy nem igaz amit leírtál. :) a 3as válaszoló megfogalmazása számomra a legérdekesebb... anno mikor beindult piros pirula blogja, nagyon elmerültem az összeesküvés elméletekben.. az illuminati azóta is foglalkoztat :) pár videóban van utalás luciferre stb tehát össze lehet kötni őket a vallással. de minél régebbre próbál vissza tekinteni az ember, az infók egyre megbízhatatlanabbak és homályosak, hiányosak tehát 100%osan nem lehet tudni az eredetüket.. kik is ők valójában.. mélyen legbelül az az érzésem hogy valami olyat szolgálnak ami nem e világi.. annak ellenére hogy ateista vagyok és a földönkívüliekben sem hiszek :D talán ők tudják az Igazságot amit oly sok ember keres. A másik számomra érdekes lény az Cthulhu, szerintem van közük egymáshoz. Elég ha rámész az illuminati oldalára (van ilyen) és ott lehet Cthulhus kártyákat, cuccokat venni ugyan úgy ahogy illuminatisat is. Mindkettő rengeteg helyen megtalálható, míg Cthulhunak általában a polip a szimbóluma (pl amerika kapitányban a hidra) addig az illuminati rengeteg szimbólummal rendelkezik. és alkalmazzák is rendesen :) sok filmben, játékban megtalálhatóak ezek a szimbólumok csak tudni kell mit keressen az ember. Nem, ezek nem véletlenek vagy belemagyarázások. Amikor nagggyon sokadjára akad bele az ember akkor tudja hogy nem véletlenek ezek a szimbólumok. okkal vannak ott. tehát egyfajta bizonyítékként szolgálnak az illuminati létezésére.. ami pedig a többi dolgot, kérdést hozza magával :) nem kell hülyének nézni, nem hiszek ezekben 100%osan, lehet igazak lehet hogy nem. Egy biztos.. soha nem fogjuk megtudni az igazságot. főleg akkor ha egy titkos csoport hamis információkat szivárogtasson ki magáról;)


"Az élet misztérium. Ne akard megérteni."

2016. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A Warcraft univerzumából vettem.
2016. jan. 19. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lovecraft 2.0
2016. jan. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!