Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerinted mennyi az esélye...

Szerinted mennyi az esélye annak, hogy a saját tejútrendszerünkben lévő naprendszer valamelyikében élnek állatok akár hozzánk hasonló emberek, növények?

Figyelt kérdés

Szerintem 80%


De hogy magában az univerzumban az 101% :)


Mikor találunk egymásra? Talán soha? Talán ennek így kell lennie? Vagy vannak olyan helyek az univerzumban ahol a távolságok nem gigásziak?



2016. márc. 18. 19:34
1 2 3
 21/27 Cerevisiae ***** válasza:
68%

"Csak ők minket mert mi még nem tartunk ott technikailag."


Úgy érted, hogy mi még nem rendelkezünk eléggé fejlett képzelő-technikával, hogy minden alapot nélkülöző mese-mese mesketéket kitaláljunk?


Szerintem igen! Most bizonyítottam. Figyelj!


Naponta utazgatunk idegen csillagrendszerek bolygóira! Az ehhez szükséges technológia már rég a rendelkezésünkre áll, és valójában több idegen csillagrendszer is a Föld igájában senyved, csak a kormányzatok butaságban tartják az embereket, azt elhitetve velük, mintha pl. a Marsra utazni olyan nagy durranás lenne. Az összeesküdött kormányok (mint beavatott, részt vettem a szertartáson – visszaemlékezve, igazán nagyon szép volt, még most is hüppögök a meghatottságtól…) gabonaköröket, UFO-kat mutogatnak az égen, meg mainak hitt technikával felépíthetetlen piramisokat építgetnek ...stbstb..., hogy ezekkel leplezzék, ha néha nem beavatottak véletlenül valamit észrevesznek a Földről havonta oda-vissza közlekedő katonai csillagflottánk manővereiből (a túl sokat tudók pedig véres lófejet kapnak az ágyukba hálótársként...).


Úgy látom, hogy bár te sokkal többet tudsz, mint egy átlagpolgár, de én még mélyebben beavatott vagyok, mint te, amint látod...


Öööö... de neked nem mondták a fekete öltönyösök, hogy tartsd a szádat???

2016. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
56%

Az életnek miért kéne a földi formához hasonlóan megjelenni?

Az emberiség 100÷120 fényévnyi sugarú körben szemeteli a Világürt, rádiószennyezés formájában.

Anyaggal is szennyez, már-már az űrhajózást is veszélyezeteti a sok hulladék.

A Föld tehát kívülállónak egy nagy szemétdomb.

Miért is akarna idegen szemétdombra látogatni?

.

Az ember mérhetetlen hiúsága, őnhittsége és tudatlansága okozza azt, hogy magához hasonló lényeket fogad csak el értelmesnek. Az Univerzumnak erről más a véleménye!

2016. márc. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Cerevisiae ***** válasza:
68%

„Az életnek miért kéne a földi formához hasonlóan megjelenni?”


Teljesen mindegy, hogy milyen formában jelenik meg, ha a technikai fejlődés küszöbére lép, akkor kell szennyeznie az univerzumot, mert a technikai fejlődés anyagátalakítással-, és az törvényszerűen hasznosíthatatlan selejttel is jár, ami egyre több lesz. Nagyon nehezen hihető, hogy egy a technikai fejlődés küszöbére lépett (pl. bolygóközi térléptékben tud már kommunikálni) bármilyen civilizáció azonnal tisztában legyen azzal, hogy a selejtet nem szabad termelni és azonnal hatalmas energiákat fektet abba, hogy a selejtet újrahasznosítsa. A selejt tömege törvényszerűen mindig sokkal nagyobb, mint a tervezetten kialakított dolog anyagmennyisége, vagyis a nagyon hatékony újrahasznosítás, rendezett deponálás kialakulása nem előzheti meg a technikai fejlődés gyerekkorát.


Az itt elhangzott roppant optimista elképzelések alapján a galaxisnak olyan 6-7 milliárd éve folyamatosan kellett termelnie az újabb és újabb idegen civilizációkat, vagyis hiába jön rá egy idegen civilizáció az újrahasznosítás fontosságára, mindig lesz helyette egy olyan civilizáció, aki erre még nem jött rá, vagy még nem tudja realizálni a dolgot, mint ahogy mi sem, vagyis a galaxisnak 4-5 milliárd éve visszatarthatatlanul és megállás nélkül kellene gyártania vastagon az intelligenciahulladékot (ha mi ilyen intelligenciahulladék gyártók vagyunk, akkor lehetetlen, hogy a rengeteg idegen civilizáció közül csak mi legyünk ilyenek).


Másrészt mi az az intelligenciahulladék?

Ha a sötétben, egy mezőn két egymástól távol lévő ember egymással a zseblámpájuk fényével kommunikál, akkor a mezőn egy harmadik távollévő ember számára ez a kommunikáció nem érthető, és számára az egyszerűen szemét. Semmit se tud vele kezdeni, vagyis az ő mezejét szennyezik ezek az energiafolyamok, hiszen ő is látja a számára érthetetlen és hasznosíthatatlan lámpafelvillanásokat.

2016. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, hogy angolul, de ennél jobb összefoglalót még nem találtam a témában

[link]

2016. márc. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Cerevisiae ***** válasza:
100%

Az általam felvetett probléma egyébként a Fermi-paradoxon nevet viseli:

[link]

2016. márc. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Cerevisiae ***** válasza:

Ez hihetetlen...


:D


Esküszöm, semmiben sem befolyásolt az előző megjegyzés, és még csak nem is láttam azt, amikor rákerestem magyar oldalakon a Fermi-paradoxonra... Mindennek tetejében az előző megjegyző is ugyanúgy 88%-os...


Kész! Változott a véleményem... ezek után bármi megtörténhet... tuti vannak Tejútos idegen civilizációk... :D

2016. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
senki nem irja menin blacket?
2016. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!