Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ez tekinthető szellemjelenségnek?

Ez tekinthető szellemjelenségnek?

Figyelt kérdés

Úgy volt az az eset, hogy barátnőmnél aludtam. Tévét néztünk este tízig, jókat nevettünk, viszont elfáradtunk, így hát készülődtünk aludni. Még fel volt kapcsolva a villany, és mi már az ágyban feküdtünk, még valamiről dumáltunk lázasan. A radiátor csöve kiadott egy tompa, nagyon pici hangot, aztán egy nagyobbat. Nem is törődtem vele. Aztán így szólt a barátnőm:

"Hé, beindult a fűtés...Pedig mindig hajnali 5-kor szokott. "

Egy kicsit furcsálltuk, de nem törődtünk nagyon vele. Aztán egyre több, különböző helyen felhangzott az a pici, recsegő hang. Még ott is, ahol nem volt radiátorcső. Egyre többször hallottam. Leoltottuk a lámpát. Megjegyzem, vastag takaró volt rajtam, és a szobában is nagyon meleg volt- de a lábam mintha jéggé dermedt volna. Barátnőm is megjegyezte, hogy "A franc egye meg, hideg van." És amikor felült egy pillanatra, riadtan megbökte az oldalam. "Te jó ég, ott van valami!"

"Ne szórakozz velem! Nincs ott semmi"Éreztem, hogy az egész lábam jéghideg. "Ott van valami...Az ágy szélén...Ne mozdulj" Bevallom, mikor ezt mondta, jócskán megrémültem. Egy picit hátrapillantottam, és láttam, hogy ott egy ilyen fekete árny szerű. "Mi van ott?..."

"Valami sötét...!" (A hold besütött az ablakon, így a szobát tompa fény töltötte be és így látta) Összegömbölyödött. "Félek."

Recsegéshangok még mindig voltak. Volt pár hangosabb is. Mintha valaki lépkedett volna.


Azóta barátnőm minden éjjel, miután lefekszik aludni, ezeket a hangokat hallja, és érzi a hideget, árnyakat vél látni.


Valakivel történt hasonló?



2016. márc. 27. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Komolyan, eddig te voltál talán az egyetlen ember, aki ilyen szépen tudott fogalmazni egy kérdésben (bár, lehet én találkoztam csak sz*r kérdésekkel) minden elismerésem!


Ez szerintem tekinthető annak.

És te is hallottad azóta többször ezeket a hangokat? Vagy csak a barátnőd?

Csak abban a szobában lehet ezeket érzékelni?


Amúgy, nálam is történt hasonló, bár én nem éreztem hideget (hála isten) csak hangokat hallottam, meg beszédet vettünk fel diktafonra, leesett a kép a falról, árnyak, léptek... Mindenesetre szeretem ezt a házat xD

2016. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Papi Gonzales ***** válasza:

nem...mivel szellemek nincsenek...

továbbá nem tűnik meglepőnek hogy bekapcsol a fűtés ti pedig fáztok....az emberi agy nagyszerű dolgokra képest, mind racionális és irracionális formában...aludj nyugodtan..ha nem megy vágjatok be két feles és hidd el baromi gyorsan elfelejtitek az egészet...

2016. márc. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Máskor meg kell kínálni pálinkával!
2016. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kell neki pálinka...:D

Trollkodást ne :D

Aki pedig nem pártolja a szellemeket, inkább ne is írjon kommentet, pls, köszi :D

2016. márc. 28. 18:28
 5/9 anonim ***** válasza:
A recsegések a fűtés elindulásának következménye ,és ezt a jelenséget úgy hívják,hogy hőtágulás minden radiátor recseg ropog ha elkezd melegedni. Persze utána a szobában egyéb más tárgyak is miután kezdenek átmelegedni.
2016. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért annyira én sem vagyok hülye...Egész nap ment a fűtés szóval nem engedett ki semmmi. :D csak van még beállítva nálluk néha ráadás. Ott, ahol nem volt radiátorcső (hozzáteszem az is vékony, és csak az egyik falon fut, egész messze az ágytól. A padló, a plafon, a szekrény, az asztal, stb helyekről jöttek folyamatosan. És nem csak azon az éjjelen. Azóta minden nap észlel ilyet.
2016. márc. 29. 13:46
 7/9 anonim ***** válasza:

A hőingadozástól, a szekrények, fa és vas szerkezetek hangot adnak. Recsegnek-ropognak, mert a melegtől kitágul a szerkezetük, a lehűléstől összehúzódik. Ez hanghatással jár.

Továbba a fa szerkezetekben a szú is elég gyakori vendég, ami megint csak ropogást, recsegést, pattogó hangot hallat.

Az egerek, ha be tudnak jutni a víz, fűtés, illetve a villanyvezetékek menti falban lévő vályatba, okozhatnak hangokat és egyéb meglepetéseket. Pl. ha rágják a villamos vezetékű kábeleket, áramingadozás, fel-le kapcsolódó villanyok látványát is okozza.

Odakint a ház falán, sarokban, elég egy ceruza vastagságú vagy kisebb repedés is, amin bejutnak.

A fekete árny szerű foltra, nincs igazán kézenfekvő magyarázat, csak találgatás.

A szem és az agy, be tudja csapni az embert. Ha hirtelen fénybe nézel és utána a sötétben bámulsz, akkor lehetnek foltok, amiket látsz. Esetleg a kintről beszűrődő fény útjában állt valami, ami árnyékot vetett a szobában. A fény - árnyék és sötétség, tud produkálni eléggé érdekes dolgokat.

A hideg lábadra is lehet magyarázat. Rossz várkeringés a lábakban, felborult hőháztartás. A lábunk, kezünk, hamar le tud húlni illetve melegedni, nyírkosodni.

2016. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A futes nem csak 5kor kapcsolhat be :) a radiator nalunknis igy kapcsol be es szenteltessetek fel a szobat. Szerintem az agyatok jatszik veletek. Mikor meg nem mondtatok ki hogy van ott valami mar mind a ketfen gondoltatok valamire ami szellem vagy valami hasonlo lehet es ezert az agyatok beindult es elkezdett veletek jatszani. Regebben mikor osszeultunk kiskorunkba uncsikkal mi is neseltuk a remtorteneteket es utanna este elkezdtunk dolgokat latni... vagyis azthittuk hogy lstunk de ez az agy termeszetes reakcioja a felelemre sokak jobban eszreveszel dolgokat pl a padlorecseges igazabol sokkal tobbszor recseg mint gondolnad de a felelemtol kielesednek az erzekeid es ezek a zajok fekerosodnek. Szellem nem letezik gonosz lelkek leteznek demonok stb.. de nem tartom valoszinunek, hogy ilyen lenne ott. En aludtam olyan hazba is ahol az idmerosom anyja felakasztotta magat es semmit nem tapasztaltam. Az alkohol tenyleg batrabba tesz csak ra ne szokj amugy szerintem a kepzeletetek jatszik veletek a labad azzal magyarazhato hogy ha felsz lehet meleged de a vegtagok elhidegulnek nemjut oda annyi ver.
2016. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valaki a logikus valaszokban hisz, valaki pedig az abnormalisban. Nem iszok, nem attol kepzelodok...:)

Koszonom a valaszokat, megha ilyen, megha olyan.

2016. ápr. 10. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!