Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi a különbség a tündére,...

Mi a különbség a tündére, tündék és elfek között?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 21. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

tündérek a népmesék szereplői, az elfek eredetileg manók az angolszász néphagyományban, Tolkientől ered az a kialakult kép, hogy magas, kecses nép (Tolkien kiderítette, hogy eredetileg ilyesmit jelentett ez a szó és csak később kezdett kis manókat jelenteni).


angolul a mai napig jelenti a fantasyszereplő elfet ugyanúgy, mint a manókat (pl. Mikulás segédei, a kis manók is elf angolul). magyarul a manóra már volt ez a szó, hogy manó, ezért az elfnek kizárólag a fantasy jelentése honosult meg.


a tünde egy magyarítási kísérlet az elfre, ahogy a hobbitra volt a "babó", szerintem rém hülyén hangzik mindkettő, de a logikája végül is érthető, mert a "tünde"-nek ugyanaz a mitikus hangulata van, mint a tündérnek, de mégse a csillogó röpködő kis dögök jutnak róla eszedbe. de én inkább mondom, hogy elf, magyarul erre tök fölösleges másik szó.

2016. ápr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, a tünde az elf angol szó magyarra fordítása, a tündér pedig egy másik, szárnyas repülő faj.

Itt van két példa:

tündér: [link]

elf: [link]

2016. ápr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Annyi biztos hogy a tünde egy pici, szárnyatlan tündér ellenben az elf alig alacsonyabb egy normál embernél.
2016. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A hegyes fül persze mindegyiknél megvan
2016. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!