Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Arany János Toldijában milyen...

Arany János Toldijában milyen természetfeleti lényekkel kuzd meg Toldi miklós egyáltalán vannak benne? Nincs kedvem átolvasni az egészet Letudná nekem valaki írni milyen csatajelenetek vannak bene?

Figyelt kérdés
Már úgy 7-8éve hogy tanultam...kérlek értelmes válaszokat írjatok

2017. jan. 15. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Rézfaszú bagollyal harcolt lézerkarddal.
2017. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Csak sima farkasokkal
2017. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem farkasok, hanem nádi farkasok, ezek pedig azonosak az aranysakállal.

De az aranysakál nem természetfeletti lényeg, egyszer már kipusztultak az országból, a délszláv háború óta megint terjeszkedik.

2017. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A nápolyi hadjáratban harcolt, ezek valós történelmi tények. Aversa ostrománál megmentette a király életét.
2017. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

,,Nincs kedvem átolvasni''

A hozzáállásod miatt teszel fel ilyen ostoba kérdést, és ez már csak súlyosabb lesz.

A szépirodalom olvasását semmiféle információ nem helyettesítheti. Egy írásban nem az információ a lényeg, hanem a szerzője szelleme (Nem. Nem olyan szellem!), amely ott lapul a mondatokban, a szavakban, a történetszövés sajátosságaiban. Nem az olvasás tesz intelligenssé, hanem az író megismerése az alkotásán keresztül -és nem a wikipédiából!

2017. jan. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kevered a János vitézzel, aki valóban harcolt természetfeletti lényekkel. De azt Petőfi írta és nem Arany János, te félanalfabéta.
2017. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem az olyan kommentekre voltam kivancsi mint pl a félanalfabetizmus...Ha az időm kiadná még 1x elolvasnám végig de engem is szorít az idő kötele és ha valaki nem a kérdésmere válaszol értelmesen akor az kimeljen meg a hülyeségétől meg a felesleges szófoszlányaitól
2017. jan. 19. 02:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Te meg ne trollkodj.
2017. jan. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Igazából leülsz fölé, és ha naagyon lassan olvasol, akkor is megvan max. 1 óra alatt. Szerintem ennyi ideje mindenkinek van. Tudod akit érdekel, az szán rá ennyi időt. Vagy ha ennyire lusta vagy,akkor keress rá a neten. :D hidd el nekem, google a barátod!!!

2017. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!