Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szellem jelenléte vagy csak...

Szellem jelenléte vagy csak trauma?

Figyelt kérdés

(Dióhéjban írok egy bevezető szerűséget, hogy érthető legyen a sztori, miért van az, ami.)

A szüleim elváltak, Anyával és nevelőapámmal élek egy panellakásban, de ott soha nem szoktam félni, sőt, sehol.


Most itt vagyok Apánál (kertes ház) de itt mindig nagyon félek, már kiskorom óta. Kicsiként sokszor álmodtam olyat, hogy ilyen kis szörnyek elvisznek (xD ) meg hasonlókat. (Pl hogy ott vagyok az előszobában és valami a sötétből megragadja a lábam és elhúz.) De kicsiként ugyanezt a nyomasztó érzést tapasztaltam, talán ennek hatására alakultak ki ezek ezek a rémálmok? (Egyébként azt hozzá kell tennem, hogy még most is az előszobában félek a legjobban.) Azt gondoltam, hogy kinövöm, de nem úgy tűnik. (Nem az az ember vagyok, aki minden reccsenés mögött a szellemet látja, mert nagyon kevés esetben hiszem azt, hogy szellem vagy bármilyen paranormális jelenség van jelen abban a házban, ahol furcsa hangokat hallok.) Itt hallok, de nem padlórecsegést például​, mert tudom, hogy az a hőmérséklet-változás miatt van. Hanem mintha ilyen kopogások lennének. Nem vagyok egyedül, Apa a másik szobában van, ez a szoba, ahol most vagyok, volt anno az én, és a bátyám szobája.

Még tavaly azt hiszem, (de lehet, hogy tavaly előtt) csináltam egy képet, szórakoztam Apa régi gombos telefonjával. Mégpedig úgy, hogy bekapcsoltam a gombos telefon kameráját és lefényképeztem az akkori telefonommal a gombos telcsi kijelzőjét, ugye miközben megvolt nyitva a kamera. És hát... a képből kirajzolódott egy alak. (Pont az előszobában van az ominózus alak.)

Több embernek is elküldtem, hogy megbizonyosodjak róla, hogy nem csak én képzelem oda. Mikor megcsináltam a képet nem tűnt fel a képen először, de szabad szemmel nem is láttam semmit, amikor elkészítettem a képet. (Akit érdekel, annak elküldöm azt a képet privátban.)

Sehol, egy házban sincs ez az érzésem, ez a félelmem. Szoktam látni ilyen fehér "alakokat" a szemem sarkából, meg mintha valaki sóhajtozna a közelemben, de az előbbit nyilván csak hallucinálom a félelemtől, az utóbbi meg a tv-ből jön valószínűleg, mert a másik szobában megy a tv. Spoiler: nem fűznek jó emlékek ehhez a házhoz. Vagyis nyilván egy kevés igen, de az tényleg kevés. Családon belüli erőszak jelen volt, talán ennek hatására alakult ki bennem a folyamatos félelem, pont ebben a házban? -Mert már kiskoromban is volt a családon belüli erőszak.- Vagy a rossz álmok traumaként értek, és ezért érzem úgy, mintha lenne valami paranormális dolog a házban? Mert amúgy hiszek az ilyenekben, de eddig ez az egyetlen hely, ahol ilyen jelenségeket tapasztalok. Sajnálom, ha összeszedetlenül és/vagy érthetetlenül fogalmaztam, csak nagyon félek. Kb lámpa mellett kell aludnom, (régen is szinte mindig lámpa/tv mellett aludtam) mert sötétben parázok a legjobban. Horrorfilmet is rég néztem, szóval kizárt, hogy amiatt lenne ez az egész.



2017. aug. 27. 03:49
 1/9 anonim válasza:
Meglehet, hogy valóban a családon belüli gondokból adódóan jöttél ezekhez a paranormális jelenségekhez, melyek vagy egyfajta "hallucináció" vagy valós, lennél szíves átküldeni a képet? Megnézném :33
2017. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Duenna ***** válasza:
100%
Valódi szellem lakik a házban, valószínűleg valami tragédia következtében ott ragadt egy ember szelleme, nem tudott eltávozni a lélekvilágba. Ha hiszel ezekben, akkor könnyű dolgod van. Menj vissza abba a házba, legyen ott csend, ülj le egy székre, lazítsd el minden testrészedet, és próbálj egy mély relaxációs állapotba lemenni, de úgy, hogy még ne aludj el. Mikor a fejed kezd elbóbiskolni, akkor ebben az állapotban próbáld felvenni a kapcsolatot a szellemmel, és határozottan kérd meg, hogy távozzon innen, itt nincs már semmi keresnivalója, távozzon el a fényhazába, ott várják szeretettel a szerettei. Egyébként semmi félnivaló nincs ezektől a szellemektől, ezek nem bántanak testileg, erre nincs felhatalmazásuk a szellemvilágtól, de szeretik ijesztgetni az emberek asztráltestét, vagyis szellemtestét álmodás közben. Kipróbálhatod szellemi erődet ha ezt végigcsinálod, és akkor a félelmed is meg fog szűnni véglegesen.
2017. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, tényleg meg kellene próbálnom valami ilyesmit. De nem egyből visszaküldeni, hanem megbizonyosodni róla, hogy tényleg itt van és nem csak képzelem. Ha olvassa ezeket egy szkeptikus, nyilván olyan választ ad majd, hogy "nincsenek szellemek, ne csinálj semmit, mert csak képzelődsz." De szerintem egy próbát megérne.

2017. aug. 27. 13:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Én szeretném látni a képet!
2017. aug. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudsz a ház múltjáról? Elkőttetek laktak ott mások is? Talán történt ott régebben más tragikus esemény is?

Nos, maga a családon belüli erőszak ahogy minden más negatív esemény, odavonzhat, tehát generálhat ilyen nyomásztó jelenségeket, odavonzhat rosszindulatú entitásokat.És még ha nincs is ott ilyesmi, akkor is, maga a sok rossz élmény, negatív érzés, szenvedés hagy maga után nem kívánatos energiákat, amitől azután nem könnyű szabadulni és érzékenyebbek fogékonyak rá, egyből "kiszagolják" évek múlva is.Próbálkozhatnál tértisztitással is,bár ez tényleg makacs dolog sajnos.Természetesen lehet csupán pszichológiai magyarázata is az érzéseidnek , de szerintem itt tényleg többről van szó.

2017. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne a kép. Küldheted.
2017. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5

Az a helyzet, hogy ilyesmi intézkedést nem akarok tenni, mert (még nem tudom mikor) el lesz adva a ház. Viszont pszichológushoz most az egyszer talán el kellene mennem, mert ezzel tényleg nem tudok mit kezdeni, az estéken ha egyedül vagyok, nagyon nehezen tudok elaludni a félelemtől. Én érzékenynek nevezném magam, a legkisebb bántástól is el tudom bőgni magam, ha olyan van.

2017. aug. 29. 16:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és a ház múltja... Annyit tudok, hogy laktak itt előtte, és egy 18 éves fiú aki itt lakott még régen, az meghalt. Nem tudom hogy megölték-e, annyit tudok, hogy meghalt.
2017. aug. 29. 16:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Érzékenyt azt úgy értettem,hogy parajelenségekre,energiàkra érzékenyebbek.Könnyen lehet,hogy a fiú miatt van aki meghalt.Szomszédoktól nem lehetne többet megtudni? De lehet példàul az is,hogy akàr előtetek ottlakó figlalkozott szellemekkel,màgiàval és miatta maradt ott valami.

Nem szoktad ok nélkül is gyengébbnek érezni sokszor magad?

Ha ismernęl esetleg igazi megbízható làtót,talàn érdemes lenne megnézetni a hàzat vele.

Megnézném a képet.Bàr ha a szobàkról làtnék képeket jobb lenne.Bàr a személyes jelenlétnél többet érzékel az ember.Vannak hàzak,épületek,amik mellett elég elsétàlnom és utàna óràkig "rosszul vagyok".

2017. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!