Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Miért nem találni infót...

SSj Raven kérdése:

Miért nem találni infót magyar forrásokban Bezalielről?

Figyelt kérdés
Helló! Több angol oldal is ír erről a lényről, akit kifejtve az árnyak angyalának hisznek. Még Enoch/Énok is ír róla állítólagosan, mint a 200 bukott angyal 20 vezetőjének tizenharmadikáról, de nemigen ütköztem össze ezzel a ténnyel sehol. Angol nyelvű oldal is csak néhány akad erről az angyalról. Valaki netalán tud valamit? Alátámasztani, hogy tényleg olyan valódi, mint Azazel és a többi említett letaszított virrasztó? Tudok csatolni linket az angol nyelvű oldalakról, bár nem tudom, mennyire megbízható a rajtuk lévő információ.

2017. dec. 25. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

"tényleg olyan valódi, mint Azazel és a többi"

Igen!

Azazel is olyan valódi, mint a két iker: Luci Feri és Belze Bubi.

2017. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remélem, azért érthető voltam! Csak azért fogalmaztam ilyen hülyén, mert nem tudom, hogy Bezalielt egyáltalán oktalanul találták-e ki, vagy valóban akad róla olyan "bibliai", akármilyen megfogható írás, mint Azazelről (akit példaként hoztam fel). A példa szólhat akár Shemjázáról, a vezérükről is, vagy akiről szeretnéd, nekem tök mindegy!
2017. dec. 26. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Énók könyve magyarul is megvan, tehát nyilván található magyar forrás.

Keresd Bazázéel néven, ez a magyar név, és bár nem sok anyag van fenn, de említés szintjén megtalálod.

2017. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. dec. 29. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!