Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az 51-es körzet hány emelet mély?

Az 51-es körzet hány emelet mély?

Figyelt kérdés
2020. dec. 17. 22:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni.
2020. dec. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 EagleHUN ***** válasza:
81%

Szinte semmit nem tudni róla. Azt is csak nemrég ismerték el hogy egyáltalán létezik ott bármilyen bázis. Az egész völgy le van védve még belátni is csak nagyon messzi hegycsúcsokról lehet. Óriási riasztórendszer (mozgás, infra, lépés deketorok) és katonák őrzik tűzparanccsal.


Amennyiben olyan létesítmény amelyet egy direkt nukleáris csapás kivédésére építettek akkor lehet akár 200m mélyen is bunkere és központja. Kb ilyen mélyen már semekkora felszíni csapás nem okozna lent jelentősebb kárt.

2020. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

200m nem védene meg egy 18mega tonnás tridentől. Vagy az 50 es cártól.


Am 200méter? én aszitem 200 emelet is meg lehet. Mennyien dolgozhatnak egy ilyen helyen?


persze nem pontosan kérdem az adatokat hisz senki nem tudja csak nagyjából hogy el képzelés szinten milyen lehet?

2020. dec. 18. 01:10
 4/17 EagleHUN ***** válasza:

200m megfelelő keménységűen választott szikla talaj minden felszíni robbantástól meg véd. Sugárzás és hő tekintetében is. (Erős "földrengés" van odalent de kibírható!)


Amitől nem véd meg ha a robbanófej úgy van kiképezve hogy behatoljon a talajba és ott robbanjon fel. (Bunkerromboló) Tehát ha mondjuk 50m -t le képes "csúszni" a sziklában és ott robban akkor összetöri a kőzetet és beomlik a vastag vasbetonbunker is.

Nem kell közvetlen elérnie a bunkert magát.


Az hogy 200 m mélyen van valami az egyáltalán nem jelenti hogy 200 emeleti s lenne.

Egy emelet amúgy is 2.5 - 3m magas kell legyen + a szintek közötti beton vastagsága. Tehát 3.5m -el számolni lehet nyugodtan.

200/3.5 ez egy maximum 57 szintes építményt adna ki.


De ez úgy szokott kinézni mint egy bánya, hogy van egy liftakna + lépcsőház lefelé és van lent 200m -nél kezdve mondjuk 3-4 szint.

Amit mondjuk -57, -58 -58- 60 szintként lehet elérni. Az is lehet hogy a liftben a gombokat is így számozzák fel.

Tehát maga a bunker belül mondjuk 14m magas ha a példában 4 szintes.

Vagyis a 0m és 200m közt nincs semmi csak kőzet!


Az meg hogy odalent milyen széles teret alakítottak ki hát ki tudja azt. Senki. Lehet néhány szor 10 négyzetméter és 20 ezer is. Amennyire volt pént.


Az ilyen helyek sosem a munkát szolgálják!

Lehetnek benne adattárolóik, szervereik, tervrajz irat tárolóik. Hogy a felszín pusztulása ellenére a tudásuk az megmaradjon.

Meg persze a felszíni épületekben dolgozó emberek ilyenkor ide lemennek. Az ő tudásuk a legfontosabb őket védik meg.

A felszíni épületek és berendezések pusztulhatnak azok a leg könnyebben pótolhatóak.

Szóval békeidőben 1-2 karbantartó és őr dolgozik ilyen bunkerekben és senki más!


Egyszerűen túl drága lenne arra építeni és üzemeltetni hogy ott folyamatosan 100-ak vagy 1000 -ek dolgozzanak. Pusztán a szellőztetés fűtés folymatos wc szivattyúzás vízellátás stb... megenné a büdzséjüket elég rendesen.

2020. dec. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja bár az usának úgy sem számít. Én úgy tom keményen védve van.
2020. dec. 18. 06:48
 6/17 A kérdező kommentje:

Bár én sceptikus vagyok hogy valóban föld alatti bázis e? Sztem csak egy sima repűlőtesztelő és kutató bázis. Minek kéne hozzá főld alatti katonai bázis. Azért vannak ott irodai épületek hogy adatot tároljanak és dolgozzanak fel. Jelentősen minek kéne több emelt mélységű és széles kiterjedésű bázis alá? Nem hinném hogy olyan mint a Black Mesa. De abban a játékban biztos van 60 emelet mély 4méteres átlaggal. Baszott nagy munka erőt igényelne és pénzt ki vájni akkora területet aztán be önteni betonnal és vas szerkezetekkel.


[link]

2020. dec. 18. 06:59
 7/17 A kérdező kommentje:
Meg talán fúl felesleges pénz ki dobás lenne. Hisz el van kerítve jól őrizve és ma már így is dolgozhat ott vagy 1000 ember. De van mellette messzebb egy nukleáris kísérleti meg katonai bázis is tehát a hadsereg jelen van a térségbe. Szerintem minden esetre fel van nagyon fújva a scifi irodalomnak köszönhetően :) A NASA talán nem volna azon a technikai és kutatási szinten mint egy ilyen bázis? Pedig az nincs így elkerítve el titkolva meg fenék kerekítve köré. Én úgy vélem a nukleáris töltetek miatt van szükség ilyen fokú elszigetelésre mert lényegesen veszélyesebb mint a NASA tevékenysége talán azt nem a felszínen tartják hanem kicsit védettebben hogy még a nap sugarak se érjék.
2020. dec. 18. 07:15
 8/17 A kérdező kommentje:
De tényleg te gondolod hogy ez akkora létesítmény mint egy Black Mesa?
2020. dec. 18. 07:33
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a hl1...


Az 51-es körzet egy kirakat kamu.


A valódi titkos bázisokról senki se tud.

2020. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát én erősen kétlem hogy 2020ban el lehet titkolni őket már a 90ben fel löt huble is képes volt egy bogarat észre venni a földön szal ilyen távcsövek meg műholdakkal biztos fel lehet őket deríteni hiszen ha valóban óriási a létesítmény őrületes fokú emberi aktivitás látszódna. De már akár csak egy pár emelet mély bázishoz is a sivatagban olyan aktivitás kell ami simán szemet szórna a mai műholdas technikának. Eleve gyanús hogy minek menne markoló gép a sivatagba meg lakatlan területekre de én a méretük felül érdeklődök. Vélhetően az area pájázik a legnagyobb címre de hogy akár nagyságrendileg olyasmi is lehet mint a black mesa vagy pl fele akkora? Még úgy is óriási volna.
2020. dec. 18. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!