Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A materialisták hogyan reagáln...

A materialisták hogyan reagálnának, ha kiderülne, hogy vannak olyan értelmes idegenek, akiknek megvannak a maguk vallásai?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az lenne az első válaszotok, hogy hát ha egy faj eljut ilyen fejlettségi szerintre, az már maga mögött hagyta a vallásokat. De tételezzük fel, csak a vita kedvéért, hogy nem így van. Mit reagálnátok?

2023. jan. 4. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Semmit.
2023. jan. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Mojjo ***** válasza:
96%

Nem értem, honnan jön az a tévképzeted, hogy bárki azt hinné, hogy xy fejlettséggel együtt kell járnia a vallások elhagyásának. (Főleg, hogy semmiféle fejlettségi szintet nem is jelöltél meg, csak annyit írtál, hogy értelmes idegenek. Az ember, mint faj, értelmes volt az őskorban meg középkorban is, a faj értelmesnek tituláltsága nem jelent semmiféle fejlettségi szintet, az a faj által már megtett úttól függ.)

Egy értelmes fajt ismerünk eddig, az az ember. És tudjuk, hogy az emberi természetben ott van a misztikumhoz való vonzódás, az elmúlástól való félelem, az ismeretlen megmagyarázása utáni vágy stb stb, amik az istenhitek kialakulásához vezetnek. Végső soron az emberi természet - és nem az ember technikai fejlettsége vagy fejletlensége - az, ami az istenhitek kialakulásához vezet. Persze, néhány tényező ereje csökken a fejlettségi szint növekedésevel. De nem mindé.

Szóval egy példánk van, ami pont azt mutatja, hogy az egyetlen ismert értelmes fajnál természetes jelenség az istenhit, akkor is ha fejlett. És szerinted egy materialistának ebből az jön le, hogy egy értelmes idegen fajnak nem lehet istenhite?

Kérdező, téged sem a logikai képességeidért szeretnek. Legközelebb szánj legalább fél percet a kérdésed átgondolására.

2023. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Elméletileg az ember is értelmes faj, mégse hagyta még el teljesen a vallást...


Ha jobban össze lenne folyva a politikával és az államokkal, még így se állnánk.

2023. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A materializmusnak legfeljebb viszonyulása van a valláshoz (filozófiai alapon) a de feltételezett "értelmes idegenek"-kel nem foglalkozik, mint ahogy a hitvilág többi elemével sem. A materializmus az általa anyagnak nevezett létező, megfogható érzékelhető, létezésében az emberre ható dolgokkal foglalkozik alapvetően. Ugyanakkor elismeri, hogy vannak az anyagi világnak olyan elemei is, amik nem hatnak az emberre (pl. a pozitronok), ezzel viszont a fizika, mint szaktudomány foglalkozik.
2023. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mojjo ***** válasza:
90%
@4: Hát nem tudom. Ha hozzávágnak az emberhez egy maréknyi pozitront, szerintem az eléggé hatna rá... :)
2023. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

"az ember is értelmes faj,


🤔😪😂

2023. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Megpróbálnák megakadályozni a vallásháborút a vallásos idegenek és a vallásos emberek közt. Nem lenne jó ha holmi babona és tévképzetek miatt ránk támadnának.
2023. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Az "értelmes faj" nem azt jelenti, h minden egyes példány intelligens. Az emberi faj esetében is van egy nagyon szűk kisebbség, akik fejlesztik a tudományt, racionálisan gondolkodnak és magas az intelligenciájuk, meg mellettük egy nagy többség, akik majom alatti szinten gondolkodnak és élnek, és mindenféle sötét babonában hisznek, miközben élvezik a tudomány gyümölcseit.
2023. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ufokurtato007 ***** válasza:
9%
Már régen kiderült és bizonyított, hogy léteznek és élnek értelmes lények a galaxisunkban, sőt nálunk sokkal-sokkal fejlettebb civilizációk is vannak.
2023. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta találkozom értelmes idegenekkel, de nem tudom vallásosak-e, nem tudom mit reagálnék ha kiderülne egyikükről hogy vallásos. Biztos csodálkoznék, bár ki tudja.
2023. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!