Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Biztos, hogy létezik a Földön...

Biztos, hogy létezik a Földön kívül is értelmes életforma. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Ha azt vesszük, hogy az univerzum végtelen, illetve folyamatosan tágul, akkor statisztikailag muszáj, hogy legyen még egy olyan bolygó, ahol kialakulhatott értelmes életforma.


Elképzelhető, hogy a Föld az első ilyen bolygó, de én teljesen biztos vagyok benne, hogy más olyan bolygó is kialakult, esetleg a jövőben ki fog alakulni, ahol a Földéhez hasonló feltételek uralkodnak. Márpedig, ha ez így van, akkor az evolúció is be fog indulni, vagy már beindult.


Talán csak azért nem találkoztunk más értelmes életformával, mert még nem volt olyan rég a "nagy boom", hogy bármely értelmes faj az univerzumban olyan fejlettségi szintre juthasson, hogy képes legyen olyan hatalmas távolságokat bejárni, hogy minket is elérjenek.


2011. ápr. 28. 22:47
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Egyetértek:)
2011. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
"A világegyetem hatalmas, vétek lenne ilyen kevés emberre elpocsékolni.."
2011. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek.

Itt az irgalmatlan távolságok okozzák a kapcsolatfelvétel eddigi hiányát.

2011. ápr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem meg csak abban lehet biztosnak lenni, amit már láttunk!


És honnan veszed, hogy az univerzumra is vonatkoznak a statisztika "szabályai"? Szerintem az, hogy a világűr végtelen nagyságú, egyáltalán nem teszi indokolttá, hogy legyen még benne élet ezen kívül is.

2011. ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek. De az biztos, hogy az az életforma jelentősen különbözik tőlünk, teljesen más mint mi. Ugyanis miért kellene egy evolúciószerű folyamat beindulásához földszerű bolygó? Mondjuk hogy létrejön életnek nevezhető valami egy másik bolygón. De nem szén és víz alapú élet, hanem valami teljesen más. Ezen a bolygón megindul egyfajta evolúció, és kifejlődik egy értelmes életforma. Mennyiben hasonlíthatnak hozzánk ennek a bolygónak az értelmes életformái, ha már az evolúciójuk elején is nagy mértékben különböztek tőlünk? Semennyire. Mivel egy teljesen más evolúció eredményei, a reakcióik, a feltétlen/feltételes reflexeik számunkra teljesen érthetetlenek, értelmetlennek tűnőek is lehetnek.
2011. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg azért, mert az univerzum 13 000 000 000 évéből az ember csak 80 éve veszi a rádiójeleket, a civilizációnk pedig legfeljebb 60-100 000 éves.


Lehetnek nagyon-nagyon rég kihalt civilizációk, vagy nagyon-nagyon sokára kialakuló civilizációk, de az biztos, hogy nagyon-nagyon-nagyon-nagyon messze vannak tőlünk.


Olyan, mintha egy bolygó felszínén 3 hangya lenne, akik 30 napos életük alatt 10 km-t tesznek meg. Szinte semmi a valószinüsége, hogy találkoznak, vagy megszagolják egymás nyomát.

2011. ápr. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Morfologus ***** válasza:
52%
Arra is megvan az esély, hogy csak a Földön alakult ki ilyen fajta létforma. Sose értettem az ufós filmeket hogy mi alapján képzelik az idegeneket emberszerű lénynek, szerintem ha léteznek akkor valami olyan formában amit elképzelni se tudunk mivel sose láttunk olyat és hasonlót se. Mivan ha olyan létforma jeleit fogjuk be amelyek évmilliók óta kihaltak. A nagy bumm meg egy hülyeség és a semmiből nem lesz semmi.
2011. ápr. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolkodom, hogy matematikailag lényegesen nagyobb esély van arra, hogy másik égitesteken is legyen élet, mint arra, hogy a Földön kívül sehol.

Azt viszont egyáltalán nem tartom életszerű ötletnek, hogy az idegen életek csakis nálunk fejlettebbek lehetnek és hogy ők mindent tudnak rólunk, meg le akarnak igázni és reptoid, meg plejád meg hasonlók. Ezek infantilis agyalgások.

Más bolygón, ha mienkéhez hasonló a mérete (tömegvonzás, gravitáció) hasonló a légköre, a napozottsága, akkor a miénkhez egészen hasonló élet simán kialakulhat. De az evolúciós stádiumban lehetnek nálunk valóban fejlettebbek is, de könnyen lehet olyan bolygó, ahol még a dinoszauruszoknál tartanak, vagy éppen a mamutot csapják le a barlangrajzokon látott módon.

2011. ápr. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, biztos, hogy másmilyenek, mint az emberek, ugyanis az ember azért ilyen, mert kihaltak a dinoszauruszok.
2011. ápr. 29. 07:47
 10/16 BlackSword ***** válasza:
Miért??? A Földön van??? Mert ezt a kérdéskört olvasva, kétségek merültek fel bennem...
2011. ápr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!