Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Azt mondják, hogy ha vannak...

Azt mondják, hogy ha vannak földönkívüliek, biztos hogy fejlettebbek. Mért? Arra nem gondoltok, hogy ők is ugyanezt gondolhatják?

Figyelt kérdés
Elég nagy az esélye, hogy a végtelen világűrben nem csak 1 bolygón alakult ki élet. De azt honnan szedik az emberek, hogy ha máshol is van élet, az biztos fejlettebb? Mért ne lehetne fejletlenebb? Állatok szintjén tartó élőlények, vagy valami ilyesmi... Vagy épp ők is ugyanígy gondolkoznak, hogy -ó a másik bolygón biztos fejlettebbek!-.
2011. aug. 26. 23:28
1 2
 1/15 Tom Benko ***** válasza:
100%

A kérdés igen jó! Tíz pontos!

Az ET-k tulajdonképpen az emberek kollektív vágyait és félelmeit testesítik meg, és mint ilyenek, szükségképpen kell valamilyen szempontból állniuk.

2011. aug. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 .Anonymus. ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam.Lehetséges...
2011. aug. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Neménvagyokaz ***** válasza:
Azért feltételezik, hogy fejlettebbek, mert úgy gondolják hogy a földönkívüliek fognak idelátogatni a Földre.
2011. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Démiennek szolics ***** válasza:
100%
Erre egy nagyon jó példa az Avatar című film. Egyértelműen "primitívebbek" voltak az élőlények, viszont ha jobban átgondoljuk, talán épphogy fejlettebbek, csak más értelemben. Számomra például nem azt jelenti a fejledtség, hogy repülő csészealjakban utaznak ide-oda a galaxisban, mert nincs jobb dolguk. Szintén az Avatar filmmel példálkozva az egész bolygó együtt élt, nem vágták a fákat, nem ölték az állatokat, ha ez előfordult, bocsánatot kértek, stb. Ez sokkal tudatosabb életnek tűnik, minthogy a tudományt fejlesszük pattanásig.
2011. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 x) ***** válasza:

Először is.. ha már olyanokon gondolkoznak, hogy fejlettebbek vagyunk akkor már legalább egy szinten vagyunk velük, hiszen képesek gondolkodni. Ha állatok lennének állati szintű intelligenciával, nem jönnének néha a földre a csúcstechnológiás űrhajóikkal. És hát ezzel el is árultam a következő pontot, ami az űrhajó és egyéb kütyük. Ha képesek iderepülni több galaxis távolságból, akkor biztosan fejlettebbek. A hajóikról nem is beszélve, ami ellenáll a fekete lyukaknak a különböző csillagok hőjének meg a többi dolognak aminek nem tudom a nevét.. :D Valamint egyes emberek véleménye miatt akiket UFO-k raboltak el.. hiszen azt nem úgy csinálják hogy zsákot húznak a fejedre és kivonszolnak a kocsiig :) fölteleportálnak a hajóra és kísérleteznek rajtad. És ha esetleg mégsem fejlettebbek nálunk, akkor érdemes megnézni a Csillagok Háborúja, Star Trek, Csillagkapu, Harmadik típusú találkozások c filmeket... modern, embernél fejlettebb, kommunikálni képes lényeket mutatnak be, nem tudjuk az írók miért gondolták, hogy fejlettebbek de ezt sulykolták az emberekbe is..

És kevésbé komolyra fordítva a szót: szerinted tudnának ide írni reptoidok, ha nem lennének fejlettebbek? :D

2011. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Egyszerű-ők képesek iderepülni milliónyi fényévről, mi meg nem.Ezért ők fejlettebbek
2011. aug. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tom Benkoval és 00:03-mal értek egyet. Egyrészt reménykedünk benne, hogy fejlettebbek, mert akkor egy csomó új dolgot tanulhatunk tőlük, és ez ugye izgibb, mint egy lándzsadobáló horda. Másik, hogy félünk, mert akkor úgy pusztíthatnak el, hogy nem tudunk védekezni. És ha földönkívüliek alatt az itt túristáskodó idegeneket értik, akkor valóban, ideutaztak, vagyis már tudnak valamit, amit mi nem.

(Bocs, hogy ugyanazt leírtam, csak összefoglaltam.)

2011. aug. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Benkóék el vannak tévedve. Ha itt vannak az ufók, akkor fejlettebbek mint mi vagyunk mert mi nem tudjuk elhagyni ezt a sárgolyót és akkor nem gondolhatják hogy fejlettebbek vagyunk mint ők.
2011. aug. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, ha képesek iderepülni akkor csak fejlettebbe lehetnek.

Amúgy érdekelne, hogy milyennek tűnik az emberiség, egy 'kívülálló' szemszögéből. Mert nagyon pusztítjuk a bolygónkat, de vajon más fajok is ezt teszik? Ez számomra nagyon elgondolkodtató.

2011. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A kérdést úgy gondoltam, hogy a földönkívüliek nem repülnek ide. Mivel a legtöbb történet (ha nem mindegyik) kitaláció, ezért is indultam ki csak az alaptényből, hogy várják, hogy iderepüljenek, (várhatják) és várják, hogy majd az inteligens lények idejöjjenek (hogy minek, az nem tudom) és csak a várás fázisban vannak az ufófigyelők. Az igaz, hogy azért feltételezik, hogy fejlettebbek, mert azt várják hogy iderepülnek. De mivel ez nem történik meg, feltételezhetnék, hogy:

a) vagy fejlettek, de nagyon messze vannak tőlünk

b) fejlettek, de nem érdekeljük őket

c) fejletlenek

Az meg nagyon szuper, ha minden egyes bolygón, ahol van élet, azt várják, hogy majd egy fejlettebb bolygóról elmennek hozzájuk... Arról nem is beszélve, hogy mi is lőttünk már fel kutyát, meg majmot, ők is bekerülhettek volna egy féreglyukba, és egy másik bolygóra jutottak volna. :) (Ott meg mit gondolhattak volna rólunk...)

Démiennek szolics: igen, a valóságban én is őket gondolnám fejlettebbnek. (USB-s a hajuk vége! :D) De ha nem is fejlettebbnek, okosabbaknak biztos.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. aug. 27. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!