Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért hisz sok, egyébként...

Miért hisz sok, egyébként szkeptikus ember, a földönkívüli értelmes élet létezésében?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert itt sok szkeptikus van, aztán ők nem hisznek abban, hogy földönkívüli lények jártak volna már a Földön, meg vallási, ezoterikus dolgokban sem hisznek, de a földönkívüli értelmes élet létezésében mégis hisznek. Az evolúció jelenlegi elmélete alapján véletlenek sorozata vezet az értelmes élet kialakulásához, tehát az értelem, mint olyan csak egy lehetséges irány a sok közül, és ha elölről kezdődne a Földön az evolúció, nem valószínű, hogy újra megjelenne. Persze még nincs olyan pontos matematikai modellje az evolúciónak, hogy kizárhassuk, az értelmes élet megjelenését más bolygókon, de a szkepticizmus lényege nem éppen az, hogy nem hiszünk csak azért valamiben, mert elméletileg nem lehet teljesen kizárni a létezését?

2012. okt. 5. 01:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Ha tisztában vannak a csillagászok azzal, hogy több ezer billiárd csillagrendszer létezik, akkor elég elvakult szkeptikusnak kell lenni ahhoz, hogy feltételezd, hogy a földön alakult ki egyedül értelmes civilizáció.


Logikusnak hangzik, hogy fényévezredekre tőlünk is pont így pörögtek össze a bolygók, elméletileg hasonló életteret kialakítva.


A világ egy nagy LEGO-s doboz. A természet azt épít belőle amit akar és hely (tér) van hozzá bőven... :)

2012. okt. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Én bizonyos témákban vagyok szkeptikus. Hiszem, hogy a hatalmas világegyetemben nem csak nálunk van értelmes élet, és nem kizárt, hogy ez bizonyítva is lesz. Szerintem. A reptoidokban, és az ilyen ehhez hasonló izékben nem hiszek. Ezek hülyeségek. Szerintem nem kizárt, hogy a szellemvilág is létezik, csak mi nem érzékeljük. Mivel testünk nincs, csak lelkek. Amiben nem hiszek még az a jóslás, mágia, és az átkok. Ja, meg a vámpírokban sem hiszek.


Ennyi. Egy szkeptikus sem szkeptikus azért mindenben.

2012. okt. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
A szkeptikus kételkedik a tudására, gondolataira támaszkodva. Annyira szkeptikus-oztok, akkor nézzetek utána mit jelent. Valamelyest tényleg materialistább világnézetet takar, mint az ezotériás, inkább spirituális beállítottságú emberek. De akkora a világegyetem, és sok bolygó van, mely alkalmas ahhoz, hogy kialakuljon rajta élet, hogy egyszerűen matematikailag, elenyésző esélye van, hogy ne legyen a föld bolygón kívül is élet az univerzumban. Ha azt mondod, hogy csak itt van élet, olyan, mint ha azt mondanád, hogy az emberrel véget ért az evolúciónk nevezett változás.
2012. okt. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Nagy számok törvénye. tudod, milliárd csillag, milliárd galaxis, milliárd bolygó, milliárd földszerű bolygó stb.
2012. okt. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Antimod ***** válasza:
100%

"Valamelyest tényleg materialistább világnézetet takar"


A szkepticizmus nem világnézet, hanem állapot. Mindig valamihez viszonyítva létezhet csak, önmagában nem.

Pl. "szkeptikus vagyok a valamivel kapcsolatban."

Egy bizonyos témára reagálva is lehet valaki szkeptikus.

De tárgy nélkül szkeptikusnak nem lehet lenni.

2012. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Érdemes a Fermi-paradoxont tanulmányozni a kérdésben.

Én szkeptikus vagyok, legalábbis a reptoid marhasággal szemben, ugyanakkor nem látom értelmét kizárni azt a lehetősége,t hogy valahol máshol lehet értelmes élet, hiszen nálunk is van.


[link]

2012. okt. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

A Tejútrendszer 30 kiloparszek átmérőjű, ami kb 100.000 fényév, és kb 300 milliárd csillagot tartalmaz, és ez csak egy galaxis. Hawking szerint több 100 milliárd galaxis létezhet. Még ha azt feltételezzük, h ez a szám túlzás, akkor vegyünk 10 milliárdot. 10 milliárd x 300milliárd csillagot kapunk, amelyek nagy része körül bolygók keringenek. Ha ezeknek a bolygóknak a 0.000001% alkalmas legalább az életre, akkor is még milliókról beszélünk. Egyszerűen túl nagy ez az univerzum, h egyedül legyünk benne.

De arra is kell gondolni, h nem feltétlen értelmes életet kell keresnünk. Hisz lehet h bakteriális szinten találunk majd egyszer életet.

Ezenkívül azt is figyelembe kell venni, h az univerzum jó pár milliárd éves. Lehet h előttünk léteztek már más civilizációk valahol, de azóta eltűntek. Lehet h amikor az ember eltűnik, utána kialakul vhol az élet egy más bolygón. Szóval nem csak a teret kell figyelnünk, hanem az időt is.

2012. okt. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

Szépen leírtak neked mindent.

Szellem más, mint élet máshol.

2012. okt. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Az értelmességüket bizonyítja, hogy nem léptek velünk kapcsolatba.
2012. okt. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehetnek itt baktériumok, amik nem földi eredetűek.
2012. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!