Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » "Szkeptikusok" és Trollok....

"Szkeptikusok" és Trollok. Legyetek szívesek és Magyarázzátok meg nekem hogy miért nincsenek földönkívüliek és miért nem jöhetnek ide a Földre vagy akár miért ne élhetnének ők is itt?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel a véleményetek.Miért Baromság az egész UFO téma?Természetesen a válaszok mellé indoklást és akár tudományos alátámasztást is kérnék.

2013. jan. 9. 09:10
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Szkeptikusból is kétféle van. Az egyik teljesen elutasítja az idegenek idelátogatását, a másik a szó szerint "szkeptikus", aki fenntartásokkal kezeli. Én az utóbbihoz tartozom. Szerintem akár ide is látogathatnak, vagy itt is élhetnek, de még egyetlen valódi bizonyítékot sem láttam erről. Másképpen: ha valami lehetséges, attól még nem lesz tény. :)
2013. jan. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 Pendulum92 ***** válasza:
78%

Én tudományosan közelítem meg: Nagyon nagy valószínűséggel, úgy 99%-ban biztosra mondom, hogy vannak. Magyarázat: több száz miliárd(kb) csillagot tartalmaz egy galaxis. Ezekből a galaxisokból is van x milliárd.Egy bolygón akkor alakul ki élet, ha megfelelőek a körülmények hozzá. Gondoljunk bele, hogy hány ilyen bolygó létezhet amiről nem is tudunk?


Ha elértek egy bizonyos fejlettséget, és eljöttek hozzánk, nem fognak csak figyelgetni minket azután, hogy utaztak x millió fényévet.

2013. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
84%

> Magyarázzátok meg nekem hogy miért nincsenek földönkívüliek

Szerintem elég nagy a valószínűsége, hogy vannak rajtunk kívül intelligens életformák, csak térben és időben r*hadt messze vannak tőlünk.


> miért nem jöhetnek ide a Földre vagy akár miért ne

> élhetnének ők is itt?

Van rá valódi bizonyíték hogy idejöttek? Nincs.

2013. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim válasza:
71%
2013. jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
82%

Hajaj, akkor elsorolom ötezredszer is.


1. Azt szerintem igen kevesen állítják, hogy egyáltalán nincsenek. Matematikailag igen nagy valószínűsége van annak, hogy valamilyen létforma a végtelen univerzumban kialakult. Az, hogy ez egy mezei baktérium-e, vagy maga E.T., egyelőre eldönthetetlen kérdés és valószínűleg egy jó darabig az is marad.


2. Miért ne jöhetnének ide? Egyszerű. Az ugye 100%, hogy a közelben levő bolygók lakatlanok. Tehát f_szom messziről kéne jönniük, ami azért ugye nem olyan egyszerű - a Marsra nem tudunk eljutni egyelőre emberekkel, pedig azért az szinte itt van a sarkon. És az utazás elég sokáig tartana.

Tegyük fel, hogy ők gyorsabbak - oké, idejönnek. Eddig nem jöttek, ez voltaképp 100% - miért nem szálltak le?

Persze lehet azt mondani, hogy leszálltak és elvitték Pataki Attilát, de ha én idegen lény lennék, őt keresném meg utoljára... Nyilván vannak nála fontosabb emberek a Földön, például az USA elnöke, az oroszok elnöke, satöbbi.

Persze erre meg lehet azt mondani, hogy mindenkivel találkoztak már a fontos személyek közül, csak azok sunyin elhallgatják.

Oké, ez még akár hihető is lehet, nyilván. Viszont akkor meg nem lenne minden nap "ufó-észlelés", hiszen mi a francnak korzóznának fölöttünk évtizedek óta? Leszálltak, befenyítették / lepacsizták az elnököket, kész, mennek tovább.

Az meg ugye nem egy túl jó válasz, hogy megfigyelnek minket, mert ha csak 1940 körül jöttek volna ide, akkor is bőven kifigyelhették volna már az egész Földet 70 év alatt.


Miért ne élnének itt? Mégis hogyan? Minek?

2013. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nagyon tetszenek :D

Nos...Miért gondolkoznának ők úgy mint mi? Lehet okok van arra hogy nem avatkoznak be az életünkbe.Ha te is megfigyelsz egy állatfajt mondjuk nem mész oda hozzá bemutatkozni csak messziről figyeled.Az utazásuk ugye megoldható lenne térhajlítással is vagy esetleg féregjáratokon keresztül ami jóval lecsökkenti az utazási időt.persze ez is csak egy Einstein féle elmélet.Több ezer vagy akár millió beszámoló is van észlelésekről,találkozásokról amit elhiszem hogy nehéz elfogadni vagy elhinni.A másik hogy mi van ha már felvették a kapcsolatot az emberiséggel?Azt mi úgyse fogjuk megtudni mert mint említettétek nem velünk fognak foglalkozni.Persze erre is csak elmélet van.Mindent meglehet cáfolni,meg lehet magyarázni.


Ui: Na ezt szeretem amikor normálisan el lehet beszélgetni egy adott témáról.Még egyszer köszönöm.

2013. jan. 9. 10:00
 7/51 anonim ***** válasza:

Persze, nem megyek oda bemutatkozni egy állatfajhoz sem, de ha az az állatfaj már 1 km magas üvegtornyokat épít és a szomszédos bolygókra száll le, lehet, hogy odadobnék nekik egy hellót.


Arról van szó, hogy még soha nem láttam egy normális embert se, aki azt mondaná, hogy elvitték az ufók. A legtöbb, aki ilyesmiről beszámol, szemmel láthatóan nem százas.


Azt meg kizártnak tartom, hogy ne derülne ki, hogy beszéltek pl. Obamával. Ezer százalék, hogy fény derülne rá, az a szerencsétlen még a wc-re se mehet el egyedül, nemhogy titkos találkozóra az ufókkal...

2013. jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Szerinted tényleg az elnök a legnagyobb hatalom? :D

Ő csak egy báb.Biztos vagyok benne hogy rengeteg olyan titkos kutatás és kísérletezés folyik amiről ő se tud.Persze az az én véleményem.A hangyák is önmagukhoz képest nagyon fejlettek.Építkeznek Hatalmas kolóniákban élnek mégse hiszem hogy köszöngetsz nekik.

2013. jan. 9. 10:17
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg hajlamosak vagyunk emberi szemszögből analizálni egy esetleges idegen fajt, vagyis idegen emberekként képzeljük el őket. Ez valahol érthető, hiszen még nem találkoztunk más "intelligens" fajjal. Igazából fogalmunk sincs, hogy ha valóban meglátogatnának, akkor mi lenne a fejükben. Lehet, hogy egyáltalán nem tekintenének partnernak, sőt lehet, hogy tudomást sem vennének rólunk. Talán annyira mások lennének, hogy fel sem tűnne nekik, hogy itt értelmes lények laknak, annyira más lenne nekik az "értelmes".


De ami miatt nem szeretem nagyon beleélni magam ebbe, az pont a "lehet.., miért ne.., mi van ha..", stb. kifejezések, amiket egyébként te is használtál. Nagyon jók tudnak lenni az ilyen beszélgetések, mert tágítja az ember gondolkodását, és izgalmas is. A fő gond az, hogy sokan tényként kezelik ezeket a lehetőségeket, és másokat is meg akarnak győzni róla, hogy ezek tények. Ilyenkor szoktam átmenni tiltakozásba, és ezt gyakran félreértik. Nem azt mondom, hogy nem lehet, hanem hogy nem biztos.


Az állítólagos bizonyítékokról: Ha egy észlelésre nincs magyarázat, az nem azt jelenti, hogy ki kell találnunk egyet, pláne elfogadni csak mert izgalmas. Ha egy vad lehetőséget nem lehet cáfolni, az még nem bizonyítja a helyességét. Sajnos az "UFO-kutatók" folyamatosan beleesnek ebbe a hibába, ill. másokat belerángatnak.


Respect. :)

(Első voltam.)

2013. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

"A hangyák is önmagukhoz képest nagyon fejlettek.Építkeznek Hatalmas kolóniákban élnek mégse hiszem hogy köszöngetsz nekik."


Ez egy nagyon jó meglátás! De ha köszönnénk nekik, azt valószínűleg fel sem fognák. Ha meg ők köszönnének, abból mi nem értenénk semmit. Szóval nem is lenne olyan egyszerű a kapcsolatfelvétel, vagy egyáltalán egymás megtalálása, még ha egymás mellett állnánk is. :)

(Első voltam.)

2013. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!