Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ez milyen repülő dolog lehetet...

Ez milyen repülő dolog lehetett? Valaki megtudná magyarázni?

Figyelt kérdés

2011 nyarán ( a hónapra nem emlékszem, de talán július) a hátsó udvarból bámultam az eget -mivel szeretem nézni a csillagokat -, azonban éjszaka volt, hajnali 2 óra körül járt az idő. Annyira nem volt sötét hála a Holdnak. Észrevettem egy vöröses-fehér pulzáló fénypontot, amire először azt hittem, hogy egy erős fényű csillag, de mozogni kezdett. A mozgása semmihez sem hasonlított: -Tudom hogy a műholdak bizonyos pályán és ívben mozognak, de ez összevissza haladt, így a műhold szerintem kizárható.

-Repülő biztos hogy nem lehetett, hang nem volt hallható és szintén nem mozog így egy repülő.

-Eszembe jutottak a kínai lámpások, azok hasonló színben pompáznak. Csakhogy ezeket a lámpásokat a szél viszi felfelé, de még enyhe szellő sem fújt akkor este, valamint a tárgy lefelé is mozgott, majd hol fölfelé. Ha egy lámpás lefelé halad, akkor az már aligha fog ismét felemelkedni,max arrébb löki a szél. De itt nem szoktak ilyeneket eregetni.

-Ráadásul, olyan magasságban és messze volt a tárgy, hogyha lámpás lenne, valakinek a tőlünk 2-3 kmre lévő erdő közepétől kellett volna feleresztenie. Mégis ki mászkál az erdő közepén késő éjjel, csak azért hogy egy lámpást eresszen fel a vak sötétbe? A tárgy hol fölfelé, hol lefelé, jobbra-balra és cikkcakkban ment, jóformán minden irányban, összevissza.

-Azért nem gondoltam 100%-osan UFO-ra, mert a következő 4 napban is láttam, nagyjából ugyanazon a területen és mindig hajnal felé tűnt el. De akkor mi lehetett?

Hol őrülten gyorsan mozgott szinte hogy suhant, hol pedig lassan és magabiztosan.

Itt a mellékelt ábra hogyan is kell elképzelni:

[link]

Szerintetek?



2013. ápr. 30. 20:46
1 2
 1/11 anonim válasza:
UFÓ
2013. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
A lámpásokat nem a szél viszi, hanem a meleg levegő hajtja fel, másrészt pedig nem tudhatod milyen szélviszonyok uralkodtak akár 100-200m-rel a fejed fölött is.
2013. ápr. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

érdekesek ezek a repülő dolgok, és fények

meg főleg az ha egyszer kiderülne h mik ezek valójában, és nem egy gyűjtőfogalomba volna minden belehúzva h UFO.

2013. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2.-ik jó igaz, bár akkor se nagyon hiszem hogy valaki hajnali 2kor kijárna 4 napon keresztül a vaksötétbe az erdőbe és lámpásokat eregetne, hogy valaki talán észrevegye
2013. máj. 1. 00:24
 5/11 anonim ***** válasza:
postagalamb navigációs fényekkel
2013. máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akár gömbvillám is lehetett.

Az a zivatarok helyétől 30-40 kilométerre is megjelenhet, hogy azon a részen a zivatarnak nyoma sincs. Nem is gondolná az ember, hogy 40 km-el arrébb éppen bőszen csapkod a "mennykő".

2013. máj. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, ésszerű magyarázat lenne, de ha jól tudom a gömbvillámok gyorsan eltűnnek, ez meg 1 óránál is tovább ott repkedett.
2013. máj. 3. 13:42
 8/11 anonim ***** válasza:
a gömbvillám kék és mégcsak nem is pulzál
2013. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A gömb villám lehet kék sárgás és vörös.

pulzálhat vagy szikrázhat, de nem feltétlenül.

A kék gömbvillám gyorsan mozgó, nagy energiájú és veszélyesebb mint a többi. Annak az útjából érdemes elmenni vagy lefeküdni.

A vöröses az lassabb és ha közelít, akkor el lehet tolni lassan magadtól, viszont ha valaki bele kap gyorsan, annak megég (leég) a keze. Lassan azért tolható el, mert elektrosztatikusan feltölti a kezet és az taszítani fogja.

Egyébként a kézen lévő fém ékszereket felforrósítja és égési nyomot okozhat ilyenkor alatta.


Egyébként úgy tudom elképzelni a gömbvillámot, hogy egy elektron felhő lehet a villám csatornájából, ami azért nem esik szét azonnal, mert az elektronok kiáramlása mágneses teret hoz lére, ami az egészet egyben tartja plazma gömbként.

Persze ez csak a saját elméletem, mástól nem hallottam még. Aztán lehet, hogy másképp magyarázható, de ez elég logikusnak tűnik. Ellenőrizni kellene, hogy a kiáramló töltés összetartó erőt hoz-e létre az adott töltésre.

2013. máj. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"érdekesek ezek a repülő dolgok, és fények

meg főleg az ha egyszer kiderülne h mik ezek valójában, és nem egy gyűjtőfogalomba volna minden belehúzva h UFO."

3-as! Az UFO (Unidentified Flying Object), magyar jelentése: „azonosítatlan repülő tárgy”

Szerinted mégis milyen gyűjtőfogalomba húzhatók még bele?

Kérdező, pontos tippel ne tudok szolgálni, de azt tudom, hogy az emberi szem rendkívül könnyen becsapható. Legfőképpen az ég felé tekintve, ahol nincs megfelelő viszonyítási alap a távolság pontos meghatározásához. Velem is megesett már, hogy egy, a szikrázó napsütésben úszó, fénylő ökörnyáldarabot az égen sebesen repülő objektumnak láttam.

2013. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!