Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Vajon mi lehetett ez a fel-fel...

Vajon mi lehetett ez a fel-felerősödő, villogó fény tegnap (2013. 09.20. ) este (kb.18:45 és 19:15 között) az M5-ös autópálya mellett? Látta még valaki rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Mielőtt még: magamat szkeptikus érdeklődőnek vallom, tehát, noha érdekelnek a rejtélyek, mégis szkeptikus fejcsóválás és mosolygás közepette olvasom a legtöbb paranormális jelenséget és UFO észlelést. Tegnap azonban olyat láttam, ami elgondolkodtatott és azóta sem hagy nyugodni.


Tegnap este ugyanis, ahogy Budapestről Kecskemétre tartottunk az M5-ös autópályán, egyszer csak kinéztem az ablakon és menetiránynak balkézfelőlről megláttam az égen egy erősen világító fényt, amely egy idő után vesztett az erejéből. Ekkor vettem észre a jobb alsó sarkában (?) egy kisebb, villogó fényt, egy olyat, mint ami a repülőkön szokott lenni. Ekkor még nem tulajdonítottam különösebb figyelmet a dolognak és ismét a telefonomba mélyedtem.


Aztán 10-15 perc elteltével ismét kinéztem az ablakon és még mindig ott volt az égen az a bizonyos erősen világító fény. Ekkor már valóban kíváncsivá tett a dolog, úgy döntöttem, kissé alaposabban is szemügyre veszem és láttam, hogy valóban nem repülő, mivel mellette láttam egy utasszállítót elhaladni és valóban nem lehetett a kettőt összevetni. Annál inkább sem, mivel ez a fény valóban fel-felerősödött időnként és a buszból nézve olybá tűnt, mintha egy helyben állna, mégis, hol velem párhuzamosan helyezkedett el, hol kissé előttünk, szóval hacsak nem optikai csalódás volt, a fény velünk együtt haladt, mozgott. A repülőknél látszik ugyebár, hogy mozognak és a rajtuk lévő jelzőfény is ütemesen villog, nem így ennél az objektumnál. Arról nem is beszélve, hogy időnként teljesen kihunyt a fény, tehát eltűnt a szürkületi égboltról, ráadásul egyszer miután "kialudt", hirtelen el kezdett villogni.


A kérdésben megadott intervallumtól folyamatosan szemmel tartottam az eget azo(ko)n a pont(ok)on, ahol a jelenséget láttam, s noha többször takarták fák a kilátást az utam során, a fény mégis többször felbukkant. Egy darab fényről van szó, többet nem láttam, a környezetemben semmilyen egyéb jelenséget nem észleltem.


Szerintetek mit láthattam aznap Budapest határától kb. Dabasig (kb. negyed nyolc után sosem láttam többet a fényt, hiába kémleltem az eget)? Ha bárkinek van hasonló tapasztalata, véleménye, esetleg logikus, racionális magyarázata a dologra, akkor azt örömmel venném, mert tényleg nemigen hagy nyugodni a dolog. Előre is köszönöm!


Az alábbi javaslatokat viszont eleve kizárnám:


-csillag: Noha először azt hittem, hogy a Vénuszt (tudom, hogy bolygó) látom, viszonylag gyorsan kizártam ennek lehetőségét. Ugyanakkor tisztában vagyok azzal is, hogy vannak pulzáló csillagok, de azok gyorsan és ütemesen villognak, ez meg hol felerősödött, hol legyengült, hol pedig kialudt, mintha csak egy lámpát tekergettek volna


- busz üvegéről visszatükröződő lámpafény: egyértelműen az égen volt, nem az üvegen.


- torony/magas épület tetején látható jelzőfény a repülők számára: mivel a fény több kilométeren át látható volt mellettünk, így ezt a lehetőséget is elvetném.


-háznak/épületnek a fénye: nem a földön, sőt nem is a horizonton volt látható a jelenség, hanem az égen, úgyhogy erre sincs esély.



2013. szept. 21. 10:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
4%
Jaj hagyjál már a kitalációiddal. Azt te is tudod, hogy a csillag/bolygó és közted van egy igen vastag lég réteg. Ezek több rétegre is feloszthatók, ahol a pára/feléhők hol nagyobb hol kisebb sebességgel mozognak. Például azért van udvara a Holdnak, mert párás a levegő, és megtörik a párás rétegen a fény. Ennyi!
2013. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem találtam ki. Nem kell elhinni, én nem akarom senkire sem ráerőltetni, csak kíváncsi vagyok, szeretném tudni, hogy mit láthattam, ennyi. A bunkózásból pedig nem kérek.
2013. szept. 21. 10:28
 3/27 anonim ***** válasza:
0%
Délibáb volt :)
2013. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Az égen? Szürkületben? A délibáb tudtommal max. a horizonton látszik, de inkább a földön, mindenesetre nappali jelenség.


Elfogadom én az ésszerű magyarázatot is, koránt sem vagyok benne biztos, hogy nem misztifikálom-e túl az általam látottakat, mégis valahogy normálisabb válaszokat várnék...

2013. szept. 21. 10:45
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Ez lehetett az ISS vagy egy műhold is. A Nap fényét épp úgy tükrözi hogy a fénye felerősödik, majd ahogy fordul úgy a fény elhalványul, majd újra olyan felületét éri a Nap ami tükrözi a fényt.
2013. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Utánaolvasgattam még tegnap a dolognak és a műhold lehetősége nálam is felmerült. A műholdak ezek szerint szoktak többször is villanni?
2013. szept. 21. 11:10
 7/27 anonim ***** válasza:
Ha egy helyben lebegett, lehetett helikopter.
2013. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
45%

Egyre többen vannak. :) Ha kiülsz este 1-2 órára az ég alá még sok ilyet láthatsz. Persze léteznek műholdak is, de azok nem hiszem, hogy irányt változtatnak és villognak(megjegyzem nem is szabályos időközönként villognak, hanem amikor kedvük van) :P

Nem kell nekem hinni, úgyis lesz még meglepetés a Földön nem olyan soká. :):)

2013. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

A műholdaknak nem szabályos a felületük, vannak rajtuk olyan borítások amikről a Nap tükröződik. Amikor egy ilyen szabálytalan test forgó mozgást végez és közben olyan szögben éri a fény hogy a Földről pont látod akkor szabálytalan időközönként felvillan.

Egyszerű fizika, egy 6 éves megérti.

2013. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
Bírom, hogy az emberek csak a szöveg azon részére válaszolnak amit tudnak, a többit egyszerűen figyelmen kívül hagyják. Pedig még egy hat éves is tud szöveget értelmezni. :P
2013. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!