Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Plazmagömbök ufók, állatok...

Plazmagömbök ufók, állatok vagy valami más? Mik lehetnek?

Figyelt kérdés

A plazmagömbök 25-30 centiméter átmérőjűek, de akadnak 1-2 méteres példányok is. Legtöbbször viharos idő közeledtével válnak megfigyelhetővé, ezért feltételezhető a légköri elektromossággal való kapcsolatuk, ionizációs eredetük.

Ami azonban a legnagyobb fejtörést okozza a kutatóknak, az a jelenség intelligens volta. Ez leginkább az emberi jelenlétre adott válaszreakciójukból adódik. Kerülik az érintkezést velünk, emberi jelenlét esetén fényerejük lecsökken, és biztonságos távolságba repülnek.

Egyfajta gondolatolvasó képességgel is rendelkeznek, hiszen ha fénykép, vagy videofelvételt akarunk készíteni róluk, azonnal eltűnnek, mintha tudnák, mi fog történni. Ettől függetlenül számtalan film és fényképfelvétel létezik a jelenségről, de ezek jelentős része véletlenül készült. Ezek az életformák képesek egyesülni, majd szétválni, szabályos alakzatba rendeződni és hosszabb ideig feszes rendben együtt repülni.

Számos hely létezik a világon, ahol folyamatosan és nagy számban tűnnek fel ezek az ionizált gázból álló élőlények. Ilyen hely az Oroszországban található permi övezet, a Norvégiában található Hessdalen−völgy, Magyarországon pedig Székesfehérvár, Domaháza, Gyomaendrőd, és Miskolc környékén látnak sűrűn plazmagömböket.

Talán ennek is köszönhető, hogy a 90-es évek közepén − a világon először − Magyarországon kezdeményezték az intelligens plazmagömbök tudományos vizsgálatát. A kutatások azonban anyagi okok miatt meghiúsultak, pedig a jelenség a mai korszerű eszközökkel tudományosan vizsgálhatók.

A fenti kiragadott példák csak a jéghegy csúcsát jelentik. Százával élhetnek közvetlen környezetünkben olyan életformák, amelyek létezéséről még semmit nem tudunk. Ismereteink hiányosak a minket körül vevő világról, és még nagyon sok időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a sztratoszféra mikroorganizmusait, a rodokat vagy akár az intelligens plazmagömböket is be tudjuk illeszteni a világképünkbe.


Videó a plazmagömbökről:

https://www.youtube.com/watch?v=pk8CDYw04VY

https://www.youtube.com/watch?v=kdeJrDgMOlA

https://www.youtube.com/watch?v=6M6vP8-SbU0



#UFO #plazma #gömbvillám #plazmagömb #gabonakör #ismeretlen élőlények #intelligens fények
2014. szept. 9. 21:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10: tudom. Azért hoztam elő, mert ennek a jelenségnek az oka régóta ismert, de un."szaklapok" ma is mint az itt lévő idegenek bizonyítékaként írják le, vagy energiagömbökről cikkeznek.

Hasonló butaságokat lehet tapasztalni naponta a videofelvételékkel is.

2014. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
#11 Hát nemtudom, követem a "szaklapok" cikkeit, de már ezer éve nem írnak ilyenekről, amire te hivatkozol. Ezek porszemcsék. És tényleg nem állítható párhuzamba a kérdésben feltett jelenséggel :)
2014. szept. 10. 17:30
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem alapos elgondolkodás, és a józan ítélőképességen alapuló belátás alapján joggal lehet feltételezni azt, hogy ez az egész energiagömb-plazmagömb történet kozmikus, idegen intelligencia, vagy intelligenciák megnyilvánulásai, és egyben üzenetei. Úgy is lehet fogalmazni, hogy más létsíkokból származnak, és valahogyan átkerülnek ide, a mi érzékelhető világunkba ilyen gömbökként. Valahogyan megvan ennek az egésznek a folyamata. Véleményem szerint ők állhatnak a gabonakörök mögött is, de ez utóbbi csak tipp volt.

Nyilvánvalóan vannak optikai csalódások képeken, filmfelvételeken, rovarok, porszemcsék, tükröződések meg egyéb dolgok, de ezt lepedőként ráhúzni minden ilyen jelenségre nagy felszínesség lenne!

2014. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Plazmagöm vagy gömbvillám lehet olyan ionizált gáz is, amibe belehatol a mikrohullámú elektromágneses sugárzás és megnöveli energiáját. A gyakorlatban az úgynevezett Elektron Ciklotron Rezonancia (ECR) ionforrások is így működnek. De nem kell hozzá ilyen komolynak hangzó berendezés, elég egy mikrosütő is. A mikrosütőben például ívkisüléssel plazmát hozunk létre. Majd a mikrosütő elektromágneses sugárzása az említett módszerrel belehatol a plazmába és sokáig fenntartja azt az ionizált gázgömböt. Kis ügyeskedéssel ki is szabadítható onnét és gömbvillámként mozog hosszabb-rövidebb ideig. De vigyázat, mert a nyitott ajtóval üzemeltetett mikrosütő káros az egészségre!

Tesla is állított elő ilyen plazmagömböket, ő is ívkisülés közben figyelte meg.

Az, hogy a gabonakörök készülésekor keletkeznek ilyen plazmagömbök, annak a mikrohullámú sugárzás jelenlétét bizonyítja, ami a műholdakról jö, amivel a modern korunk graffitisei a gabonaköröket készítik. Legalábbis nekem ezt mondták a fizikus ismerőseim, hogy a gabonaköröket műholdról készítik koncentrált mikrohullámú sugárzással. Persze nem kézi irányítással hanem számítógépes vezérléssel. Ez a sugárzás a gázt is ionizálja és a fent említett ECR módon fenntartja a plazmát.

2014. szept. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A 13-as vagyok. Hát nem tudom, ez elgondolkoztató. Egy kicsit a gabonakörökre kitérve, erről a mikrohullám-elméletről már mintha én is hallottam volna. Ahogyan a kérdező is utalt rá, ez a jelenség egyértelműen intelligens valami, tehát a természetességet szerintem kizárhatjuk a gömböknél, de a gabonakörök esetében mindenképpen, már csak az ábrák hihetetlen precízsége, szabályossága miatt is. Ha feltételezzük, hogy az eredeti, (tehát nem a karókkal, madzagokkal meg miegymással tákoltakra gondoltam) gabonakörök műholdas mikrohullámú sugárzások által készültek, akkor joggal adódik a kérdés, hogy kik csinálják, tehát kik azok, akik a feltételezett műholdakat meg számítógépeket irányítják, mi ennek az egésznek az oka, és miért mindig köröket készítenek, akárkik is legyenek azok?
2014. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!