Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Nem fura hogy olyan fogalmak,...

Nem fura hogy olyan fogalmak, mint plazmahajtómű, térhajlítás, féregjáratokon történő utazás mára bekerült a tudományos fogalmak közé, és ilyen jellegű kísérleteket folytatnak az űrügynökségek?

Figyelt kérdés

20-30 éve kiröhögtek mindenkit, akit csak érdekelt a téma, vagyis a média olyan képet próbált meg festeni, ahol az ilyen érdeklődésű embereket nevetség tárgyává teszik.

Mit hozott az élet?

A tudomány pont ilyen vizsgálódási tárgykörökbe tolódik el, csak ez nem scifi, hanem a valóság.

Ezek a technikák nem egymásra épülő technikai jellegű infórmációkból keletkeztek, hanem a 80-90 években egyszer csak megjelentek a tudomány vizsgálódási területén.

Mint egyfajta "idegen lények" által átadott technológia.


Pár link, amit kikerestem a témában, aki szorgalmasabb találhat más érdekes dolgot is , főleg angol nyelvű oldalakon.


mágneses hajtómű


[link]


[link]


[link]


[link]


térhajlítás


[link]


[link]


térugrás


[link]


[link]


idegen hajtóművek


[link]


féregjáratok időutazás


[link]


[link]


vákumenergia


[link]


[link]



2015. jan. 27. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Én most is kiröhögöm.

Viszont a tudományossal van értelme foglalkozni, mert az tudományos és lesz illetve van rá esély, hogy legyen eredménye.

Tehát semmiköze nincs az ezotérikus képzelgésekhez.

2015. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

"Én most is kiröhögöm"


Ez téged és az ide írogató szkeptikusokat minősíti !


A tudomány fejlődik, új utakra tőr be a fejlődés és a korábban misztikumnak tartott és értetlen dolgok valósággá és érthető tudománnyá válik. Verne, Leonardo rajzai is hajdanán viccesek voltak és később valóra váltak.


Ma is fantazmagóriának hangzanak a telepátia, telekinézis, asztrológia, dimenziókat átszelő interdimenzionális idegen lények vagy űrhajók esetei, azonban ezekre is a modern fizika fejlődésével fény derül és bekerülnek a tudomány közé.


Ez a fejlődés természetes folyamata, ami ma álom, holnapra valósággá válik !

2015. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

"új utakra tőr be"

Zoltán részecske-kvantum-plazmafizikus barátunk ismét kioszotta az igét.

2015. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én nem éltem 20-30 éve így nekem nem olyan fura. Amikor megtudtam hogy a NASA a térhajlításon dolgozik, csaknem ujjongtam örömömben, lévén hatalmas Star Trek fan :DD
2015. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fura.

Mellesleg honnan veszed, hogy ezek a semmiből előtűnt technológiák.

A féregjárat már a 30-as évektől kutatott terület (Einstein, ugyebár), a fúziós hajtóművek az 50-es évektől, a vákum energia gyakorlatban a 40-es évektől.


De még ha csak 1-2 évtizede kerültek volna elő, maga a tény sem bizonyítaná, hogy idegenektől kapott technológia. Ehhez kicsit több konkrétum kéne.

2015. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ozmium42 ***** válasza:
32%

"Ez téged és az ide írogató szkeptikusokat minősíti!"


Hogyne, még csak az kéne! Miért minősítene engem, hogy Lucifer-666 mit ír?


"A tudomány fejlődik, új utakra tőr be a fejlődés és a korábban misztikumnak tartott és értetlen dolgok valósággá és érthető tudománnyá válik. Verne, Leonardo rajzai is hajdanán viccesek voltak és később valóra váltak."


Ez igaz.


"Ma is fantazmagóriának hangzanak a telepátia, telekinézis, asztrológia, dimenziókat átszelő interdimenzionális idegen lények vagy űrhajók esetei, azonban ezekre is a modern fizika fejlődésével fény derül és bekerülnek a tudomány közé."


Ezt viszont csak reméled. Telepátia még csak-csak megvalósulhat, ha sikerül az emberi agy működését leképezni, és egy másik agyba belerakni, de a telekinézis egy fogalmi zavar (abból indul ki, hogy az akaraterő ugyanolyan fizikai erő, mint az elektromágneses vagy gravitációs erő, és szabadon irányítható manipulálható, és még a tárgyakkal is kapcsolatban van), az asztrológia tisztán kamu, az interdimenzionális pedig szintén fogalmi zavar, esélytelen, hogy az ostobaság valaha tudományos rangra emelkedik.


Ami itt a kérdésnél keveredik, az a fantázia és a hantálás. A sci-finek a "fi" része utal a fikcióra, vagyis a fantáziára. Ezek feltevések, amiket tudományosan ki lehet próbálni, vagy már eleve tudományos eredményekből van levezetve. Ez kíváncsivá tesz minket, a tudósokat is, érdemes kérdéseket feltenni, nagy célokat kitűzni.


Ezzel szemben a hantálás, a halandzsázás, és a blöff inkább szánalmas.

2015. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Spilerke ***** válasza:
45%
Azért kíváncsi lennék, hogy a NASA miként akarja kivitelezni a térugrást. Ezeknek az amcsiknak amúgyis, csak a szája jár. Az USA egy nagy médiabirodalom valószínűleg annyi scifi-t bemagoltak már, hogy ezek a fogalmak mostanra nem is tűnnek olyan nevetségesnek, mert naponta találkozunk velük hála a hollywoodi filmeknek és sorozatoknak, viszont a valóságban ezek a fogalmak még mindig, csak elméletben léteznek. Majd akkor beszéljünk róla, ha tető alá hozzák.Addig is nevessünk egy jót a hülye tévé-mániás amcsikon, akik gyártják a semmit mondó gyenge filmes sztorikat, de annál jobb látványelemek:D
2015. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%

A tudomány számára csak az a tudományosan elfogadható, amit ő annak kinevez, még ha valójában irdatlan marhaság is, ha tudós mondja és ő népszerű, akkor az biza úgy van!

Féregjárat, meg térhajlítás van ám a kutya likába! Talán megmérték, vagy megfogták, jártak benne, rajta? Nem! Laboratóriumban előállítható? Nem! Márpedig állítólag ez a szükséges ahhoz, hogy valamit tudományos tényként kezeljünk.

2015. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, legalább a linkeket olvasd már végig, mert a tudományos vélekedés nem épp ott tart, ahol te állítod!
2015. jan. 27. 17:58
 10/13 anonim ***** válasza:
21%

"Utolsó, legalább a linkeket olvasd már végig, mert a tudományos vélekedés nem épp ott tart, ahol te állítod!"


1) Tudományos kérdésekben a szórakoztató média nem forrás.


2)Belinkelsz több mint egy tucat "forrást", azt hiszed nincs jobb dolgunk mint az összes hülyeséget végigolvasni?


3) Mivel Te minden bizonnyal végigolvastad a linkjeidet, nyugodtan bekopizhatod a releváns részt vagy legalább leírhatod melyik linken hol találhatjuk.

2015. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!