Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Akik úgy gondolják, hogy...

Akik úgy gondolják, hogy nincsenek földönkívüliek, nem nagy hozzá az Univerzum, hogy egyedül legyünk benne?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, csak kíváncsi vagyok hogy gondolkodnak azok, akik szentül meg vannak győződve róla, hogy csak mi vagyunk.

Az Univerzum hatalmas és egyszerűen képtelen vagyok elképzelni azt, hogy csak ezen az egyetlenegy bolygón lenne élet



2016. júl. 5. 07:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Hiszünk abban, hogy van intelligens élet odakint, de az a Földön kívül van nem belül.
2016. júl. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Régen még azt is gondolták az emberek, hogy a Nap a Föld körül forog, meg hogy a Föld lapos, sőt, hogy a Föld az univerzum középpontja. Aztán rájöttek, hogy rosszul gondolták. Valószínűleg még nincsenek meg a technikai eszközeink, hogy bizonyítani lehessen, vagy már megvannak, csak a kormány titkolja, mert fél, hogy pánik törne ki.
2016. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem senki nem gondolja komolyan azt, hogy az egész univerzumban rajtunk kívül sehol nincs élet. Inkább az áll fenn, hogy azt nem hiszik, hogy fejlett idegen lények a Földre látogatnak, itt élnek, vagy éppen a Naprendszer valamelyik bolygóján. Ilyen beszédhelyzetben jellemző az "Én nem hiszek a földönkívüliekben" mondat. Viszont ha megkérdezed, hogy szerinte az egész univerzumban nincs máshol élet, arra nem szoktak helyeslő választ adni. Legalábbis az én környezetemben nem. Vagy ha igen, akkor azért, mert akkora véletlennek tartják az élet kialakulását. Vagy mert totál zakkantak ésnem menőelismerni, hogy lehet nem vagyunk egyedül. :D Esetleg vallásosak. Most komolyan, a vallásos emberek még a dinók létezését is tagadják, nem hogy az idegen életet. Mi lenne akkor a test nélküli Istenükkel, hisz őt is földönkívülivé kene avanzsálni.
2016. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Olvass utána a Ritka Föld hipotézisnek és nagyjából képben leszel, hogy gondolkodnak!


Szerintük a földi élet kialakulása olyan sok véletlen esemény, szerencsés fizikai, biológiai, csillagászati egyezés eredménye, hogy a létrejöttének esélye máshol rendkívül kicsi.

2016. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

"Szerintük a földi élet kialakulása olyan sok véletlen esemény, szerencsés fizikai, biológiai, csillagászati egyezés eredménye, hogy a létrejöttének esélye máshol rendkívül kicsi."


Igen, én pl. így gondolom. De nem olyan kicsi az esélye szerintem, úgyhogy lehet élet máshol is, csak nincs a közelünkben, nincsenek meg a megfelelő eszközök (még) a vizsgálathoz.

2016. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

Hát éppen a "képtelen vagyok elképzelni, hogy egyedül vagyunk ebben a nagy Univerzumban" sem a legerősebb érv.


Nem akarok ezzel célozni vagy utalni semmire, csak egy megjegyzés.

2016. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Hatos, nem is tudom. Mondjuk akkor azt, hogy vagy igen, vagy nem. 50-50% az esélye. De ez nem igaz, mivel mi itt vagyunk, az élő bizonyíték. Én igazából nem hiszem, hogy ami egyszer megtörtént, az nem történhet meg mégegyszer. Ennek így ugye nem sok értelme van? Ha egyszer megtörtént, akkor akárhányszor megtörténhet, mert már van rá esély. Például meg nem láttunk fűzöld lovat születni, ezért mondjuk azt, hogy ilyen nincs (persze ott van a genetika meg minden), ez lehetetlen. Aztán egyszer csak megtörténik. Aha! De ha egyszer megtörtént, akkor már lehetséges.

A világegyetem tágasságát nézve pedig az élet létrejöttének nagyon szabad tere van.

A földi élet annyira sokszínű, annyi alkalommal pusztult már el az élővilág egy része, hogy aztán másik úton fejlődjön tovább. Gyakorlatilag lehetetlennek tartom, hogy ilyen ökoszisztéma mellett, akárhol máshol csak egysejtű szerveződések ne jöjjenek létre. Hiszen még a saját galaxisunkat sem ismerjük, nemhogy a többit.

Igazából 100%-ra nem jelenthetjük ki, de azt valószínűsíthetjük, hogy nagyobb az esélye a vannak, mint a nincsnek és én ebben hiszek.

2016. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 fosfosfosfos ***** válasza:
100%
Erre már készült tudományos válasz. Az általunk látható, 125-250 milliárd GALAXISban körülbelül 6,25 milliárd bolygót feltételeznek, amelyeken minden feltétel adott lehet az életre. Ha ennek csak egy piciny százalékát nézzük is nagyon nagy a valószínűsége, hogy az általunk megfigyelhető univerzumban van-volt-lesz élet. Főleg olyan kutatások fényében melyek azt bizonyítják, hogy az élet csak úgy kipattan, ha minden feltétel jelen van. Röviden: nem vagyunk egyedül.
2016. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Logikátlan arra gondolni, hogy a Világegyetemben sehol másutt nem alakult ki az élet valamilyen formája.

Logikátlan azt gondolni, hogy ami ott kialakult, a földivel azonos legyen.

A számtalan kialakult élet között lehet értelmes is, jóllehet formára közel sem azonosak a emberrel.


Olyan kis gömbi térszög alatt kell a keresésüket végezni, ami miatt az egyidejűség miatt (az ott feladott jel ideérkezésének antennáink megfelelő irányban állása), az észlelés vaószinűsége kicsi.

2016. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Joe001 ***** válasza:
30%

No , akkor nézzük .

Mióta is tud az ember repülő szerkezeteket gyártani egyáltalán ? ... Alig több mint 100 éve.

Az űrkutatás pedig bő fél évszázada kezdődött.

Meddig is jutott az ember ? , a holdig .

Ennyire balga nem lehet senki, hogy elhiszi , még a saját naprendszerünkön se jutottunk ki , de elkönyveli , hogy nincs más rajtunk kivül.

Ez olyan , mint pl én bent vagyok a szobámban , és azt állítom , sem az udvaron , sem az utcán , a városban , sehol nincs rajtam kívül senki .... mikor még nem is jártam ott soha .

Több féle variáció lehetséges.

Ha léteznek , nem biztos hogy annyira fejlettek . Lehet hogy ott tartanak mint mi 200 éve .

De lehet hogy sokkal előttünk vannak .

Sőt ne feltételezzük azt hogy csak 1-2 bolygó lakható ... Lehet olyan is, hogy annak a fajnak ott jó , de itt nem felel meg a légkör .

És nem utolsó sorban , a média által nagyon befolyásolható az ember . Miért is árulnák el , hogy tele van az űr "idegenekkel" .... mit csinálna akkor a buta ember , pánikba esne , káosz lenne mindenhol .

De szép lassan idővel minden ki fog derülni , csak lehet mi azt már nem érjük meg :)

Ha szeretsz olvasni ajánlom figyelmedbe Erich von Däniken műveit pl. -Istenek ivadékai vagyunk c. könyvét .

2016. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!