Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Milyennek képzeltek egy másik...

Milyennek képzeltek egy másik bolygón élő értelmes élőlényt és az életüket?

Figyelt kérdés

Én hiszem, hogy van élet a Földön kívül is, és kíváncsi lennék, hogy Ti hogy képzelitek ez el? Kicsi zöld alakok hatalmas szemmel, akik egész nap gyár szerű építményekben kutatnak, és sipító hangon beszélnek, vagy pálcika vékony, nagy fejű szürke lények, esetleg olyanok mint mi?

Semmi célom ezzel a kérdéssel a kíváncsiságon kívül. Kérem, aki nem hisz benne, hogy létezik idegen életforma, vagy baromságnak tartja a kérdést, mert csak találgatás, ugorja át, és válaszoljon egy neki tetszőre.

Válaszaitokat köszönöm előre is.


2010. júl. 6. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát sztem olyanok, mint mi,de azért néhány dologban még is különböznek,lehet,hogy jóval nagyobbak,vagy kisebbek,más bőr szín,vagy máshol helyezkednek el a szemei,szája,orra.

Én vmi ilyenre gondolok:)Bármi lehet...

2010. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha hasonló bolygón vannak, mint a Föld, akkor szerintem ők is hasonlítanak hozzánk, tehát "emberszabásúak". De én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy olyan bolygón is kialakulhatott élet, ahol teljesen más körülmények vannak, mint itt (nincs mondjuk oxigén, de van helyette más, és ahhoz alkalmazkodtak az élőlények). Akkor ők tök máshogy nézhetnek ki, mint az emberek. :D Meg ki tudja, milyen fejlettségi szinten vannak, lehet még dínókorszak van valahol, lehet már sokkal intelligensebbek mint mi.
2010. júl. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom hasonló testalkati adottság kell ahhoz, hogy a miénkhez hasonló technikai fejlettséget elérjenek. (ezt elsősorban azért mondom, mert ha a kezük pl fúrófejnek nézne ki, sokmindent számomra elképzelhetetlen hogy létrehozhatnának.


Azt is gondolom persze, hogy baktériumi szinten is van élet, arról ennyire kialakult véleményem nincs.


A szellemi/energia formában megtestesült lényekben nem hiszek. (a "fizikai" életformákban hiszek.


Egyébként lehet valahol csak "állati" élőlények vannak, ahogy nálunk is volt időszak, ahol az ember nem, de pl. a dinók éltek, uralkodtak, stb.

2010. júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiszem, hogy van a földön kívül is élet. Legalábbis nagy a matematikai valószínűsége. Én mindig kis baktériumoknak képzelem őket amiket nem látni. De ha szabadjára engedem a fantáziám sok minden eszembe jutna. De a baktérium a legvalószínűbb. Illetve szerintem a földönkívüli élet legvalószínűbb formája a ízeltlábú élőlények, tehát valami kis bogárszerű lény vagy valami hasonló.
2010. júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezek a válaszok nagyon érdekesek voltak.

Érdekes elképzelni, vajon milyenek, vannak e érzéseik, esetleg többfajta érzelemre is képesek, vagy csak egyre.

2010. júl. 6. 13:26
 6/15 anonim ***** válasza:
Vanak emberszerü és vanak más élőlények is, a plejádok csillagrencerében mint egy 200000 faj idegen élő lény található meg,ott vanak nagyon fejlet civilizációk .
2010. júl. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kayl18 ***** válasza:
100%
én a gyümölcsökre is kíváncsi vagyok, milyen lehet egy másik bolygó gyümölcse, hogy néznek ki milyen az ízük
2010. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan lehetetlenségeket csinálnak.. Mármint úgy élnek, olyan léányek amik elképzelhetetlennek tűnnek, szerintem nincs semmilyen érzékelő szerve, kicsit átlátszó, hangokat ad ki meg ilyenek...
2010. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kayl18 ***** válasza:
szerintem minden élőlénynek van érzékelése
2010. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Mivel a kérdésben értelmes élőlény élete szerepel, a mikrobák és bacilusok szintjénél jóval bonyolultabb "dolgot" kell elképzelni.

Nem biztos hogy állatszerűen mozognak, lehet hogy "legyökereztek" valahova vagy lebegnek. A folyadékban úszó lény is lehet persze intelligens. Lehet talán az is, hogy nem is különültek el egyedileg egymástól, hanem egy nagy kocsonyának van több külön tudata és persze anyagcseréje (Lem:Solaris)

Lehet, hogy nem olyan versengőek, agresszívek mint mi, hanem ha pl. tényleg érzik valahogy egymás fájdalmát (lásd empátia) akkor sokkal rendesebbek, önzetlenek.

2010. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!