Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hány év egy generáció?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év egy generáció?

Figyelt kérdés
Szerintem minimum 20 év, de talán még több is. Viszont nem értem, hogy ebben az esetben miért mondják azt, hogy generációs korkülönbség van egy pár tagjai között, ahol 10 év korkülönbség van? Ti hogy látjátok ezt egyébként? Lehet generációs szakadék ebben az esetben?

2021. jún. 21. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Lehet igen, lehet nem. Ez azért több tényezős dolog. Mert valakik egykorúak, még nem biztos, hogy ki is jönnek egymással és fordítva.

10 év elég sok idő, és mások a gyerekkori élményeik. Ilyen szempontból lehet.

2021. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Nekem ezek a generációk:

[link]

2021. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
#2: Igen, de egy 94-ben született sokkal közelebb van egy 97-ben születetthez, mint egy 82-ben születetthez. Pedig az ábra szerint azzal egy generáció.
2021. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Én is 20 évet mondanék. Az a kor az, mikor elkezdődik, elkezdődhet már a gyerekvállalás.

A tíz évre a 10 és 20 éves koruk körüli időre gondolhatnak. Ott van valóban egy generációnak mondható különbség. De csak ott.

Ott egyik még gyerek, másik már akár családot is alapíthat. De 8-10 év múlva már akár közösen is alkothatnak egy párt.

2021. jún. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Köztünk 11 év van, lassan 30 éve vagyunk együtt. Soha, semmilyen gondot vagy konfliktust nem okozott a korunk.
2021. jún. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Amennyire változik a vilag, fejlődik a technika, én (92) sokkal messzebb vagyok egy 2000es szuletésűtől, mint egy 80astól pl. Jelen esetben ez is generáció kulinbseg mar és ne mond már, hogy 20 év egy generáció.. Én 28 evesen egy generáció vagyok egy 50evessel,ugysanbban nőttünk fel stb..?
2021. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A technológiát én is így látom. Én 97-es vagyok, de még én is pont beleesek abba a kategóriába, aki nem internettel meg mobillal nőtt fel, plusz a tesóim 80-as évekbeli születésűek és ezért is közelebb érzem magam ezekhez az emberekhez. A szüleim is az 50/60-as években születtek. Szerintem tuti máshogy látnám ezt, ha most lennének a szüleim a 40-es éveikben és én lennék az elsőszülött a gyerek.
2021. jún. 23. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:
2000-es vagyok, anyám mégis a '80-as évek szellemében nevelt, számítógépem csak 13 évesen lett, én meg mit mondja 😂😭
2021. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A generáció eredetileg nemzedéket jelentett, tehát pl. a családfán van szüleid nemzedéke, nagyszüleid egy másik nemzedék, dédnagyszüleid egy harmadik.

Ha korosztályként tekintünk rájuk, akkor nyilván vannak köztes generációk is, tehát ha Józsi 1950-ben született, a gyereke 1975-ben, akkor az 1963-as Mari hozzájuk képest köztes generációba tartozik.

Így szerintem egy generációnyi idő az kb. az átlag gyerekvállalási kor (nálunk kb. 30 év) fele, azaz kb. 15 év, ami azt jelenti, hogy a plusz-mínusz 7-8 évesekkel érzed magad egy korosztálynak.

2021. jún. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!