Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a teendő? Ő nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő? Ő nem akar hozzám költözni, én nem akarok ő hozzá. Felvetettem, hogy válasszunk köztes helyet, de vonakodik, nem akarja az otthonát feladni. Egyszer azt mondja beletörődött, hogy nem vagyok ott, máskor meg, hogy mikor megyek már.

Figyelt kérdés
Nem érzem jól magam ott, ő egyre kevesebbet jön, ha én nem megyek nem találkozunk. Megváltozott benne valami? Hogy lesz ebből esküvő?
2010. szept. 15. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Tönkreteszi a kapcsolatot egy idő után ez a "járunk de nem élünk együtt dolog" , én is egyre inkább ezt érzem :( Annyiban más a helyzet, hogy mi szeretnénk összeköltözni, de engem köt a munkahelyem ( amit imádok, ezt ő is tudja, sosem kérne rá, hogy hagyjam ott) , ő pedig hozzánk ( szüleimmel lakom) nem akar költözni, ami ugye érthető... egyszerűen reménytelennek tűnik, hogy közös otthont teremtsünk, pedig mindketten becsülettel dolgozunk! - emiatt egyre gyakrabban veszem észre, hogy elmegyünk egymás mellett, a hétköznapi rohanások után mire végre odaérünk, hogy együtt lehetünk, valahogy nem tudunk egymásra hangolódni, előjönnek a feszűltségek, kell jó fél nap, míg egymásra találunk...
2010. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Átgondolni a kapcsolatot, az a teendő. Ebből világosan látszik - amit leírtál, hogy ez egy olyan kapcsolat és házasság lesz, ahol vagy alkalmazkodsz hozzá és az igényeihez vagy vége lesz az egésznek. Ha így is akarod őt, akkor költözzetek össze és működni fog az egész. Viszont ha ezt nem tudod hosszútávon elviselni, hogy mindig neked kell engedni a vitás kérdésekben, akkor talán inkább hagyni kéne az egészet. Ha te nem alkalmazkodsz hozzá, akkor igen hamar véget fog érni amúgy is a kapcsolat.
2010. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Már az esküvőt tervezitek? Én ezt javaslom: LAKVA ISMERED MEG IGAZÁ N A TÁRSAD.

Sztem először éljetek együtt 1-2 évig, ha minden OK, akkor jöhet az esküvő.

Ha meg nem akar költözni, kérdezd meg h miért?

És te miért nem akarsz hozzá költözni? Beszéljétek meg, h melyik lakás a nagyobb, melyik van közelebb a munkahelyetekhez, stb... Az egyik lakást meg ki lahat adni.

A barátnőm olyan megoldást talált, hogy mindkét fél kiadta a saját lakását, és közösen bérelnek egy nagyobb lakást, és olyan helyen van, ami mindkettőjüknek megfelel.

2010. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Második válaszadó meglátását érzem én is,hogy vagy engedek és akkor élünk boldogan míg meg nem halunk,vagy nem is házasodunk össze.Nagyon nehéz.
2010. szept. 15. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első gyerekig biztosan éltek majd boldogan ha mindenre bólogatsz. De amikor anya leszel, akkor meg fog változni minden. Hidd el, hogy az az érzés, amit az a kicsi élet kivált egy anyából, mindent elsöpör. Akkor válik majd el, hogy a párod felül tud-e emelkedni az önzőségén, mert a gyerekkel kapcsolatban te sem ismersz majd pardont. Ha a gyereke kedvéért sem lesz képes megváltozni, akkor soha. Nagyon gondold meg, hogy mit csinálsz.
2010. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerintem megváltozott benne valami,mert régebben lelkesebben jött hozzám.Tényleg néha azt érzem,már nem vagyok olyan fontos,ki nem tenné a lábát a házból,ha én nem megyek felé.Sok a konfliktus is emiatt,én is dolgozok,elfáradok és nem tudok mindig én menni.Egyszerűen ő szeretne ott élni és nem akar költözni.Ezen a ponton úgy érzem megbukott a dolog.

Azt hittem azt a választ kapom majd, hogy én vagyok a hibás,miért nem költözök oda.De jó olvasni,hogy van aki megérti a problémát!Köszönöm!

2010. szept. 15. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a lehetőség meglenne, hogy összeköltözzetek valamelyikőtökhöz és gondolom nem egy hónapja jártok már akkor ez szerintem nagyon fura, normál esetben mindkét fél mindent megtesz azért, hogy összehozzák az összeköltözést. Lehet más probléma is van, szerintem gondolkodj ezen az egész kapcsolaton.
2010. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a párod érzései, elkötelezettsége, kötődése hozzád valóban már nem olyan erős, mert a saját kényelmét, kénye-kedvét eléd helyezi. Ebből, ha bólogatsz mindenre se lenne boldogság, mert ha már így ilyen távolból is érzed, hogy nem vagy fontos neki, gondolj bele mi lenne ha minden nap ennek a megnyilvánulásait kéne elviselned... :(

Van olyan kapcsolat, ahol egyformán lelkesednek egymásnak a felek, és hoznak áldozatokat a másikért, remélem te is végül egy ilyen kapcsolatban fogsz megállapodni!

2010. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Mi már szintén túl vagyunk ilyen húzavonán. Illetve ő az első perctől nálam lakott, de anyós közbeszólt, és külön élünk már másodjára is eljátszották ezt. Most az volt a baj, hogy nem csak mi ketten lakunk, hanem unokatesóm és a 14 éves szívbeteg fiával, segített nekem fizetni a lakáshitet, ami a 3-szorosa lett a válság miatt. Nos mindenképp jobb lenne köztesben kiegyezni, mind a kettőtőknek valamit fel kell adni, az nem megy, hogycsak ő, vagycsak te!!!! Mostmár ti vagytok közösen! közös élet, közös jövö, közös pénzügyek és gondok. Erről szól az élet! Remélem találtok jó megoldást.
2010. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!