Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan mondjam el, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el, hogy lassítsunk nincs még itt az ideje az eljegyzésnek, hogy ne bántsam meg, ne azt érezze hogy nem veszem komolyan őt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 25 éves nő vagyok, valamivel több, mint fél éve vagyok együtt a párommal. A korkülönbség elég nagy közöttünk (Ő 20 éves). Ezzel kapcsolatban nincsen semmilyen problémánk, surlódás sem köztünk. Ő egy nagyon érett, határozott, talpraesett önfentartó FÉRFI a számok ellenére is. Dolgozik, elköltözött már régen otthonról (előttem). Én dolgozom, mellette még egyetemre járok.


Többször szóbakerült részéről a gyűrű, eljegyzés, házasság, hogy velem képzeli el az életét. De gyerekeket majd csak jóval későbbre tervezi. Egyikünknek sem volt túl sok kapcsolata ez előtt. Én mégis biztosan érzem, hogy számomra ő a tökéletes férfi. Eddig pontosan ő rá vártam.


Viszont egyszerűen (még) nem érzem azt, hogy a lánykérés ilyen szinten beszédtéma kellene legyen heti szinten. Egyszerüen azért, mert nem vagyunk régóta együtt,és mert az élethelyzeteink sem ideálisak ehhez, az aktuális anyagiak miatt, és bár rengeteget vagyok nála még össze sem költöztünk eddig.


Kicsit aggódok, hogy a MOST durr bele részéről csak egy fellángolás. (Testvérének/ baráti társaságban többeknek most volt/ lesz esküvő vagy baba.)

Hívő családból jött így tudom, hogy számára ez fontos, nem viccelne/ komolytalankodna ezzel a kérdéssel. De nem olyan mértékben, hogy a házasság nélküli dolgokat bűnösnek gondolná és akár csak ezért "siettetné". Mégis aggaszt...


A kérdésem leginkább arra vonatkozna: Hogyan tudnám elmondani neki, hogy most ez a téma még korai nem egész 1 év kapcsolat után. Úgy, hogy ne törjem le a férfiasságát, ne visszautasításnak élje meg, ne azt érezze, hogy komolytalannak gondolom (akár csak a kora miatt) vagy, hogy számomra ezek az értékek nem fontosak. Vagy akár csak azt higgye,csak időt töltök vele és a valóságban húzom az időt mert nem tervezek vele hosszútávon.


Illetve számomra van egy frusztráló gondolat ezzel kapcsolatban és bár nem ez a fő, de ott motoszkál a fejemben olykor, mit gondolnának mások... Akár csak a szülei, vagy közeli ismetősök, hogy "irányítom" és megfogtam magamnak a nem sokat látott "kisfiút". És tudom már abba a korban vagyok, ahol a nő rákattan a családalapításra, én még nem érzem az idejét babázni 1-2, három évig biztosan és a páromat sem szeretném lekötni még. Tapasztalni szeretném hagyni őt és közösen élni, élvezni az életet.


Előre is köszönöm.



ápr. 23. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Hivő férfi nem választ világi nőt-felemás iga-itt kezdődik a dolog. A férfiakkal sokkal egyénibb Istennek a kapcsolata.

Fordítva ugyan elő elő fordul, de jó nem származik belőle.

ápr. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így ahogy leírtad. Ha családi hagyományokra alapozva szeretné megkérni a kezed, lehet jobb ha menekülsz.
ápr. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Én 4 hónap után jegyeztem el a feleségem. De rá e évre vettem el. Nem volt gond.
ápr. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Azért én benned is érzek némi ellentmondást. A nagybetűs FÉRFI esetében attól félsz, hogy letöröd a férfiasságát az eljegyzés elutasításával, mintha a nagybetűs férfid egy porcelánváza lenne, ami könnyen összetörik.

Ráadásul, ha a nagybetűs férfi azért akar eljegyezni - egy 6 hónapos(!) kapcsolatban összeköltözés nélkül, mert a családjában szokás, az nem férfi, hanem egy megfelelési kényszeres kisfiú. Biztos, hogy én nem mondanék igent a helyedben.

ápr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia Józsi! Szeretlek téged, de úgy gondolom elhamarkodott lenne a lánykérés, hiszen még csak fél éve ismerjük egymást. Ismerjük meg egymást, éljünk együtt legalább egy évet és meglátjuk hogyan működünk hosszútávon! Én is veled tervezem az életem, de korainak tartom az elköteleződést, mivel a házasság számomra élethosszig tart.


Ugye mivel írtad milyen érett gondolkodású a barátod, biztosan meg fogja érteni és még tudjátok beszélni probléma nélkül.

ápr. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Az egyik csaj ismerősöm tudna mesélni neked mennyire veszélyes ha megkérik a kezét. 10év után házasodtak csak össze😂


Ő lehet, hogy érett gondolkodású férfi 20 évesen mint amilyen én is voltam, de te biztosan nem vagy nőben ennek a tükörképe. Attól mert eljegyez még nem kell azonnal hozzámenned de ez egy olyan “gesztus” részéről, hogy komolyan gondolja. Benned meg ott a félsz, hogy mert fiatalabb nálad mi van ha elhagy?! Magaddal kellene ezt megbeszélhetned mert kettőtök közül nem ő az éretlenebb.

ápr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem azzal ne foglalkozz, hogy mások mit mondanak. Ki nem szarja le... Ha ti biztosak vagytok akkor legyetek együtt és ennyi.

Ha megkér egyszerűen mond meg neki normálisan, hogy szereted, komolyan gondolod, de szerinted ezt még gondolja át, és hogy te még kicsit korainak érzed az eljegyzést. Ha olyan érett mint gondolod, meg fogja érteni.

Engem a férjem 1 hónap után megkért elsőre, és én is miután biztosítottam arról mennyire szeretem , kértem hogy ezzel picit még várjunk, és gondolja át hogy biztos e ,ez e az amit akar, mert számomra az eljegyzés házasságot jelent. Köztünk csak 3,5 év a korkülönbség, ő alig volt 21, én meg 24 akkor. Fél éve voltunk együtt mikor újra megkért, ugyanolyan lelkesedéssel, csillogó szemekkel és szerelemmel mint elsőre. Látszott hogy biztos magában, és őszintén én is így éreztem. Boldogan igent mondtam. 1 év múlva össze is házasodtunk 25/22 évesen, és most már 14 éve vagyunk együtt:)

ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha egy férfi 4-5 hónap után akarna megkérni, pontosan addig tartana a kapcsolatunk.

NEM is ismered őt. Semennyire. Honnan tudod, hogy jó ember, hogy szeret, hogy majd 3-4 év együttélés után is szeret és sorolhatnám.


Exemnek is volt ilyen bromsága, hogy ő félév után eljegyez, mert "úúúgy szeret". Megjegyzem, annyira, hogy az együttélésünk harmadik évében megerőszakolt. Szóval tényleg nagyon szeret és tisztel.


Szóval ezek után 3-4 év együttélés után TALÁN igent mondok a férfinek, előbb kizárt, félév pedig az lószr.

ápr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8. Lehet lószar fél év azoknak akik max dugni járnak össze, akkor persze hogy nem ismeritek meg egymást😂

A mi kapcsolatunk nem ilyen volt. 14 éve vagyunk együtt. Soha semmi rosszat nem tett velem, nem erőszakolt meg, nem bántott. 1,5 év kapcsolat után házasodtunk össze, elég jól megismertük egymást. Nem csak az eltelt idő számít, hanem a kapcsolat minősége is.

A te dolgod ha neked 3-4 év kell egy eljegyzéshez, ettől még másnak nem kötelező. Nem vagyunk egyformák, így a kapcsolataink sem azok.

ápr. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!