Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A párom megkérte a kezemet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom megkérte a kezemet, anyagi okok miatt jegygyűrűvel. Így az ő gyűrűje is meg van, hordja is. Vagy nem illik? Meg sok embernél jobb kezén látom, mi a balon hordjuk. Van jelentősége?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Régen volt valami hagyománya a dolognak, ami mára jószerivel kikopott, egy vidéki ismerősömtől hallottam róla. Egyes helyeken tán még tartják a hagyományt, szülőktől, nagyszülőktől érdeklődj. Valami olyan volt, hogy azt hiszem esküvő előtt balon aztán jobbon, de lehet hogy fordítva. A gyűrűt ott hordod, ahol akarod. Én pl a jobb kezemen, a felségem a balján, egyik ismerősöm pedig a nyakában, mivel veszélyes szerszámokkal dolgozik.
2009. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Most a kérdésed első részét nem értem. Mi az hogy jeggyűrűvel? És hogy az övé is megvan? Mert mivel kéne? És neki miért nem kéne hgoy legyen? bal kézen hordják esküvő előtt, jobbon utána.
2009. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak: Van az eljegyzési gyűrű, amivel megkérik a nők kezét, a jegygyűrűt pedig az esküvőn húzzák egymás ujjára.

Köszönöm a válaszokat!

2009. jan. 26. 13:54
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Eljegyzéskor felhúzzák a jeggyűrűt mindketten egymás bal kezére, valamint a kísérő gyűrűt csak a lány kapja általában a középső ujjára.Esküvőn aztán a kísérő gyűrű marad azon az ujjon ahol addig volt és a jeggyűrűk átkerülnek a jobb kézre.
2009. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Ja, így már értem a kérdésed. Nekem nem volt eljegyzési gyűrőm, nekem aztán eszembe sem jutott, hogy a párom ilyen hülyeségekre meg faxnikra költse a pénzát, rögtön karikagyűrűt vettünk aztán el van intézve. Az megy hogy mi illik mi nem... hát arra meg magasról teszek. Eszedbe ne jusson ilyenen problémázni, akinek meg esetleg nem tetszik az vegyen neked eljegyzési gyűrűt! Sok boldogságot.
2009. jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem problémázom:)csak a párom is felvette, ami tök jól esik,és erre gondoltam illik e.

Akkor esküvő után cserélünk ujjat:)

köszönöm!

2009. jan. 26. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Az eljegyzési gyémánt köves gyűrű amerikai szokás ami kezd begyűrűzni hozzánk is, mint a többi valanetin, és haloowen is.

a MAGYAR: hagyomány és szokás az,hogy eljegyzéskor a karikagyűrűt húzzák fel a bal kéz gyűrűsujjára és ez kerül át a jobb kézre esküvőkor. A kísérőt általában a gazdagabbak szoktak adni a menyasszonynak.

2009. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Akkor mi gaydagabbak vagyunk, mert én köves gyűrűt kaptam eljegyzésre, amit a bal kéz gyűrűsujján hordtam. Aztán az esküvőre vettünk karikát. Pontosabban a férjem azt is megvette már az eljegyzéskor, hiszen ugyanolyan, mint a kövesgyűrűm csak kisebb benne a kő. Esküvő utántól pedig mind a kettőt a bal kezem gyűrűsujján hordom.
2009. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A bal kéz gyűrűsujjától egy kis ér vezet egyenesen a szívig, a magyar hagyomány szerint, ezért kell ide húzni eljegyzéskor. Eljegyzik EGYMÁST kölcsönösen, aztán a gyűrűről, már mindenki láthatja, hogy foglalt az illető.

De még nem házas. Vagyis:csak merészebbeknek!

Kár lenne a hagyományt elfeledni.

A bal oldalunk az érzelmi oldal, a jobb az ész, azért kerül át esküvő után jobbra.

2009. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kísérőgyűrű az tuti, hogy nem amerikai származású, mert az én szüleim 44 évvel ezelőtt 1965-ben esküdtek , mindketten baromi szegény 6 gyermekes családból származnak és képzeld anyukámnak már akkor volt kísérő gyűrűje.Hol volt még akkor Amerika.Felvidéki szokás szerint azt tartják, hogy eljegyzéskor bal kézen, a szív-szerelem, esküvő után a jobb kézen pedig az akarat tarja meg a gyűrűt.
2009. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!