Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a menete az eljegyzésnek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a menete az eljegyzésnek? Hogy illik?

Figyelt kérdés

Hamarosan elszeretném jegyezni barátnőmet, de nem tudom hogy csináljam...

Sokfelől hallottam hogy illik a szülőket is megkérdezni előtte, mármint engedélyt kérni tőlük, bár ez szokás kérdése.


Szerintetek a mai világban hogy illik? Kikérni szülőktől majd utána megkérni a lányt? És a lányt a család előtt kell megkérni, vagy kettesben?


2009. márc. 23. 08:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ha szerintetek kettesben kérjem meg a lányt, milyen körülmények közt lenne a legjobb? Vacsora, vagy ilyesmire gondolok?
2009. márc. 23. 08:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Családunkban az a szokás, hogy az eljegyzés előtt szoktak beszélni a szülővel, hogy esedékes a lánykérés. Ilyenkor ki szokott derülni, hogy a szülő adja-e az áldását, de ezzel semmi gond nem szokott lenni. Ez után/ vagy előtt szokott lenni egy vacsora, amin a fiú megkéri a lány kezét. Ez attól függ, hogy meglepetés-e a leánykérés vagy már jó előre megbeszélt. Majd az ifjú pár rendez egy eljegyzési vacsorát vagy ebédet, ahová a nagyon közeli rokonok hivatalosak (szülő, testvér, de ez attól függ, hogy mennyire jó a kapcsolat). Ez lehet étteremben vagy otthon, saját kezű vagy rendelt étel is. Vacsora előtt, mikor már mindenki helyet foglalt, akkor a leendő férj hivatalosan is megkéri az apukától a lány kezét, majd a lánytól kérdezi meg. Aztán jöhet a dínom-dánom! :)

Sok boldogságot!

2009. márc. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló lennék:

A hölgy kezét megkérheted egy vacsora keretein belül, egy romantikus sétán, azon a helyen, ahol először randiztatok, vagy ahol először találkoztatok, a kedvenc éttermetekben, otthon (pl. reggelivel ébreszted és akkor, te főzöd a hétvégi vacsorát, kidekorálod az asztalt, gyertyafény, romantika, és ilyenkor is felteheted a nagy kérdést.)

Szerintem fő a romantika, a kedvesség és hogy úgy szervezz meg mindent, hogy erre biztosan mindig fogtok emlékezni. :)

2009. márc. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk én nem szeretném annyira családi körben leredezni a dolgot, értem ezt arra hogy ilyen családi vacsora meg ilyesmi...

Inkább kettesben akarom lezavarni a dolgot... mivel a szülei sem repkednének örömükben :-/

2009. márc. 23. 08:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem szerettem volna, ha a párom családi körben kéri meg a kezem, főleg, h előtte szülőktől, az végül is olyan mindegy hogy a szülők adják e vagy nem, én mindenképp igent mondtam volna. Nálunk úgy zajlott, hogy a Slayer koncert után botorkáltunk hazafelé, és elővette a zsebéből a gyűrűt:) Ennek más sok éve, azóta a férjem:)Szerintem mindenképp kérd meg a bnőd kezéd, csak úgy kettesben, ha pedig ragaszkodsz a szokásokhoz, utána lehet tartani egy családi banzájt, ahol hivatalosan is eljegyzed. Ha ezt fontosnak tartod.
2009. márc. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első volnék:

Ha nem akartok vacsorát rendezni, az sem egetrengető dolog. Ha pedig nem olyan a kapcsolatotok a szülőkkel, akkor őket is ki lehet hagyni az eljegyzésből, ahogy ti gondoljátok. Ez szokások és viszony kérdése (én sem fogom meghívni a nővéremet az eljegyzésünkre, mert nem vagyunk annyira jóban, hogy ilyenkor is kíváncsi legyek rá). De az a fontos, hogy jól érezzétek magatok, mert mint mondtam: erre mindig emlékezni fogtok.

2009. márc. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Az én párom nagyon romantikus volt. Én nem szeretema nagy családi összejöveteleket (anyósék) ő ennél romantikusabb volt. Elhívott egy nagyon elegáns

étterembe ahol a pincér hozta ki tálcán a gyűrűt a nagy csokor virággal... semmiről nem tudtam. azt hittem csak vacsizni fogunk mint ahogy azt sokszor tettük azelött.. nagyon romantikus volt...

Persze hogy igent mondtam...:)

2009. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!