Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hivatalos eljegyzésnél mennyir...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hivatalos eljegyzésnél mennyire szokás ajándékot adni a menyasszonynak és a vőlegénynek? Milyen szokások vannak? Kis városban élünk!

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 5. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mit jelent, hogy "hivatalos"?

2011. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
A fiú megkéri a lány kezét vagy tőle magától,vagy a családi körben az apától. Egy (pár) gyűrű kell, semmi más.
2011. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az eljegyzést nem mindenki tartja nagy rokoni, baráti körben, csak szűk családban. Ilyenkor nem kell ajándékot vinni, csupán annyit, mint ha egyébként a vendégségbe szokás vinni: egy csokor virág a ház asszonyának, egy üveg bor a családfőnek.
2011. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A hivatalos, hogy a szülők előtt is felhúzzuk a gyűrűt, hogy azzal jelezzük komolyak a szándékaink, és, hogy össze akarjuk kötni az életünket.

Csak a szűk család lenne ott, vagyis az én szüleim, illetve a párom (ffi) szülei lennének ott, és a párom testvérének a családja, vagyis csak a felesége és a 2 gyerek.

2011. júl. 5. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem, akkor a párod szülei mennek hozzátok. Akkor anyukád, meg te biztos kaptok egy-egy szál/csokor virágot. Apukádnak biztos visznek egy üveg italt. Vihetnek egy kis sütit az ebédhez, amit valószínű ti álltok. De más ajándékot -én - nem tartanék fontosnak.Mondjuk felajánlhatják, hogy beszállnak az ebéd/vacsora költségeibe, de én ezt nem fogadnám el. Feltételezhető, hogy ti is elmentek hozzájuk egy ebédre, vagy a majdani esküvő részleteinek a megbeszélésére, és akkor kvittek vagytok. Nektek meg elég ajándék a gyűrű, meg az, hogy szándékoztok összekötni az életeteket:)
2011. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó igen, mi hozzánk jönnek majd.

Persze mi állunk mindent ital, étel stb.... párom anyukája fog majd egy tortát sütni nekünk és annyi.

2011. júl. 6. 09:34
 7/10 Sárkányfűárús válasza:
Ez inkább családfüggő szerintem...
2011. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sárkányfűárús válasza:

Nálunk úgy volt hogy én kaptam anyósoméktól egy aranykarkötőt, a feleségem anyáméktól egy aranyláncot.

A vőlegény megveszi a karikagyűrűket,és a kisérőgyűrűt a menyasszonynak...

2011. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekünk már megvan a karika és kísérő gyűrű is, de most azzal vagyunk gondban, hogy a kísérőt is húzza fel a párom? Vagy az már rajtam lehet?
2011. júl. 6. 14:34
 10/10 Sárkányfűárús válasza:
A kísérőt azt hagyhatod...a gyűrűt egymás ujjára Ti húzzátok fel..ez a lényeg!:)
2011. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!