Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mostmár nem tudom mit várhatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostmár nem tudom mit várhatok tőle és ez bánt. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Elég hosszú ez a történet, de remélem kapok valami hasznos választ.24 éves lány vagyok és 5 éve vagyok a párommal (1 hónap múlva 5 éve). Fél évig jártunk, aztán együtt laktunk, de még tanultunk, majd fél évet laktunk náluk és már több,mint egy éve dolgozunk és élünk együtt saját háztartásban (még albi, de már nem sokáig).Olvastam korábbi kérdéseket de nem találom a választ. Kb. 1 éve szóba hoztam az eljegyzés dolgot,hogy mi a véleméyne, és úgy érzi e, le tudná-e velem élni az életét.Hát meghökkentő, durva választ kaptam. Ő nem gondolkozik ilyeneken(4 év után se)és csak azért mert a nővére megházasodott, azért nekünk még nem kell.Természetesen megértettettem vele,hogy nem ezért gondolkozom rajta. Aztán eltelt ez az év és nemrég megint fehoztam,hogy változott e bármi is azóta a fejében. Éééés még mindig semmi. Tök homály,nem gondolkozik ilyeneken, ő még bulizni akar.Mondtam neki,hogy attól még nem leszünk egyből nyugdíjasok meg nem kell mormota ként élni. Hát de a barátai se lépik még meg. És beszélgetés során egyre csak szomorúbb lettem.Tudja,hogy én szeretném (gondolom,hogy tudja, bár sose mondtam neki konkrétan),de ő azért nem igazán,mert za olyan öreges szerinte, meg hamarabb venne közös lakást, sőt még gyereket is hamarabb vállalna. Én viszont nem. És csak telik múlik az idő és egyre elkeseredettebb vagyok,mert ha felhozom se foglalkozik vele (eddig 2x összesen, szóval nem nyaggatom meg semmi).Amiket eddig olvastam írták,hogy biztosan a hátteret szeretné megteremteni, de a gáz(vagyis jó!), hogy ez nem lehet kifogás,mert már megvan mindenünk, biztos munka, simán megélünk, jól keresünk mindketten, van autónk és minden szükséges dolgunk is, az egyetlen dolog ami még kell az már a saját lakás. De az meg minek ha nem biztos a dologba? Nem tudom mit gondoljak,vagy mibe mejek reménykedni. Fel se merem hozni a dolgot, de nagyon sokat bánkódom már ezen,hogy most csak hiteget meg időthúz vagy tényleg kellek e neki.Egyébként ha fel se hozom lehet nem érdekelne, mert rendesen úgy élünk,mint a házasok, mint egy család. De akkor meg mi a gond? Bánt az is, amit el is mondtam neki rendesen a legutóbbi beszélgetésünk során,hogy lépten nyomon abba futok bele, hogy bár együtt élünk meg minden attól még sehol senki szemébe semmi közünk egymáshoz. Már csomó dologba örökösnek is jelölt meg(persze ez nekem nem fontos,mert sosem szeretném túl élni őt,mert fájna),de akkor csak komolyan gondolja, vagy nem? :(
2011. szept. 21. 20:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem, hogy ő 27.
2011. szept. 21. 20:15
 2/13 anonim válasza:
100%
Simán otthagynám, új életet kezdenék.
2011. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom...szerintem ne nyaggasd ezzel a kérdéssel.Lehet,hogy előbb utóbb amikor nem számitasz rá,ő maga teszi fel neked a nagy kérdést. :) Egyébként nekem is ez a nagy álmom.... Mi már 9 éve vagyunk együtt és van egy gyerekünk is,de még mindig nem vagyunk jegyesek.Az a különbség,hogy nálunk a párom nem zárkózik el a dolog elől,csak miután mi is albérletben vagyunk nem nagyon volt pénz gyűrűre... :( De most már nálunk hamarosan sor kerül a dologra,szerencsére jobban állunk anyagilag is... :)
2011. szept. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a tipikus esete a férfi elkényelmesedésének. Mindent meg kap, minek menjen bele egy kötelékbe?

Szerintem mondd el nkei, hogy neked ez fontos, és tűzzetek ki egy időpontot, amikor megint beszélgettek róla ennek fényében.

2011. szept. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Szóval tök jól elvagytok. Te meg a papíron kattogsz....GRAT!
2011. szept. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

egyrészt az a baj, h nyaggatod ezzel. a férfiak ezt nem szeretik.

a másik, sokkal nagyobb probléma, hogy papír nélkül nem vagy képes megbízni benne és a kapcsolatotokban.


nekem pl a hátam közepére nem hiányzik a házasság, mert tudom, hogy a párom jó ember, lehet rá a jövőmet alapozni, és jó eséllyel akkor sem hagyna el, ha nem írunk alá semmilyen papírt.

együtt élünk 2 éve, közös jövőt tervezünk. nekem nincs szükségem semmiféle tárgyi bizonyítékra ahhoz, hogy komolyan vegyem a kapcsolatunkat, és ezzel azt hiszem ő is így van.


és látod: közös lakás, közös gyerek. miért olyan fontos neked a házasság, ha van még 2 másik sokkal erősebb dolog, ami összeköt titeket?

2011. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kössz az eddigi válaszokat. Elfogadom a jókat és a rosszakat is, de az értetlenkedőket nem. Nem kattogok a papír miatt és nem is vagyok féltékeny meg teljes mértékben bízom is benne. Csupán bánt mikor a fejemhez vágják, hogy semmi közöm hozzá. Nem is nyaggatom ezzel, írtam, hogy 2x hoztam szóba, de nem mondtam,hogy de igenis meg kell, szóval ez nem nyaggatás, csak tisztába akarok lenni a részéről azzal, hogy anyuci helyettese lettem, aki mindent elvégez helyette, vagy tényleg a társa. Tény,hogy meg lehet lenni papír nélkül is, de én nekem jól esne és kész. És ha meg nem akkora dolog egy papírral több akkor nézzük meg a másik szempontból is, hogy ha tényleg csak egy papír akkor miért ekkora gond??? Oda vissza működik ez a dolog, ha enm nagy ügy,meg nem fontos, akkor miért az mégis?
2011. szept. 21. 20:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem értem a párodat!

A gyerek erősebb kötelék, mint a házassági papír. Egész életre összeköt.

Ha nem képes elköteleződni és elvenni feleségül, mert nem biztos benne, hogy veled akarja leélni az életét, akkor gyereket se vállaljon veled, mert az tényleg minimum 20-25 évről szól! És ott nincs kiszállás! Ha soha többet nem akar látni, akkor is látnia kell, mikor elviszi a gyereket láthatásra, meg utalnia kell neked a tartásdíjat...

Szóval nem értem, hogy a házasságot miért érzi komolyabb elköteleződésnek, mint a gyereket!

Ebből látszik, hogy a mai 18-35 éves korosztálynak a gyerek érdekei az utolsók! Tisztelet a kivételnek. Simán vállal gyereket, majd tönkreteszi a gyerek lelkét és életét azzal, hogy a saját önzősége által vezérelve mindent felrúg.

Én a te helyedben alaposan elgondolkodnék, hogy van-e értelme folytatni ezt a kapcsolatot.

2011. szept. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 körömlakk ***** válasza:
Szerintem a mai fiatal férfiak ÉGŐNEK, CIKINEK tartják az eljegyzést esküvöt!Szerintem sokat számit az is hogy milyen barátai vannak az illetőnek ugyanis ha ilyen kigyurtak nagy csajozos banda akkor ők csak kiröhögnék kb hogy na papucs vagy?meg ők csak az ellenkezöjét mondanák!Szerintem ez a mi kapcsoaltunkat is befolyásolja!Barátomnak a legjobb barátja 32 éves és senkije és semmije nincs még munkája sincs....csak a bulikbol él kb..A te párodnak milyenek a barátai?
2011. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
probäld meg Te megkerni a kezet! Pl. evfordulo, vagy karäcsony alkalmäval! De keszülj fel arra is, hogy esetleg nemet mond. Itt csak az a kerdes, amit (elöre) el kell döntened, hogyy ha nem akar elvenni, vele maradsz-e, mert a helyzet nem biztos, hogy vältozni fog.
2011. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!