Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha összeházasodnánk, és nekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha összeházasodnánk, és nekem tartozásaim vannak akkor a páromon is behajthatják?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam nemrég, hogyha összeházasodnánk a párommal, és nekem sajnos tartozásaim vannak (munka elvesztés miatt nem tudtam fizetni és már sajnos behajtónál van az ügy)

akkor a páromon is behajthatják ha a tartozás teljesen az én nevemen van?


Köszönöm előre is a válaszokat!


26/N


2012. jan. 26. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak azon a vagyonon, amit házasság után együtt szereztetek.
2012. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom eléggé buta kérdés, de hogyha minden a páromnak a nevén lenne akkor is?

Mert nem akarom, hogy az én hibámból neki legyen rossz.

És ha nem lennénk egy helyre bejelentve? Mármint, hogy papíron nem költözünk össze, csak összeházasodunk.

2012. jan. 26. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem ennyire egyszerű. Ha házasság után kerül valami a birtokába - kivéve talán az örökséget -, akkor arról vélelmezik, hogy közös vagyon, ami végrehajtható. Ha már előtte is az övé volt, akkor elvileg nem.
2012. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2012. jan. 26. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy mi lenne, ha házasság helyett a tartozásaidat rendeznéd?
2012. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem akarunk még házasodni csak megkérdeztem. És nagyon nehéz munka nélkül rendezni a tartozást, mivel nincs bevételem így nem tudom...
2012. jan. 26. 14:21
 7/7 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha elmentek ügyvédhez vagy közjegyzőhöz, és köttök egy házassági vagyonszerződést. Kizárjátok a vagyonközösséget, tehát kb olyan lesz a vagyoni viszonyotok, mint az élettársaknak. És így akkor senkinek nem kell a másik tartozásai miatt szívnia, ha meg lecseng a végrehajtás, akkor a szerződés bármikor módosítható a felek egyező akaratából.
2012. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!