Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lehet sosem leszek menyasszony?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet sosem leszek menyasszony?

Figyelt kérdés
Anyukám barátnőjének lányát 18 évesen eljegyezték egy másfél éves kapcsolatban.A srác 3 évvel idősebb.Meg voltunk hívva az eljegyzésre is,de azóta érzem,hogy anyukám szeretné,ha én,21 évesen is menyasszony legyek.2 éve vagyunk együtt,de párom 25 éves koráig nem is akar hallani róla,most 21.Anyukám komolytalannak és értelmetlennek látja a kapcsolatunk,szerinte ebből sose lesz semmi,2 év után igazán lehetett volna valami komoly szándéka,nem pont az eljegyzés,de legalább beszélni róla,vagy tervezni velem a jövőt,de semmi.Párom valóban elég gyerekes viselkedésű.Igaz mi is csak hétvégente találkozunk mint a jegyespár,de mi továbbtanulunk.Anyukám gondolata szöget ütött belém,mi van ha igaza lesz,hiszen az anyukák jobban láthatják ki a jó a lányuknak.Én nem akarok még eljegyzést,de jól esne ha legalább tudnám,hogy komolyan gondolja velem,pl. ha befejeztük a sulit,vagy összeköltözni,de anyu szerint olyan "jól elvagyunk",ezért kicsit neheztel is a páromra.Szerintetek igaza lehet anyukámnak vagy csak az irigység szól belőle.
2009. okt. 16. 15:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukák azt látják, hogy SZERINTÜK mi a jó a lányuknak... magadra és a párodra figyelj csak. Nem verseny! Én28 évesen lettem menyasszony, majd feleség és minden csodás! Ismerős lány már 10 férjnél és kiégett. De van, akinek ez jön be.
2009. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
már 10 éve férjnél
2009. okt. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Egyértelmű irigység. Zavarja, h a barátnője lányát hamarabb eljegyezték. Ami amúgy hatalmas ostobaság. Inkább rátok lehetne büszke, hogy megfontoltak vagytok, tovább szeretnétek tanulni, nem kapkodjátok el a dolgot. A párodnak tökéletesen igaza van. Boritékolom a barátnő lányának történetét: úgy 7-8 év múlva 70% eséllyel válás. Nem csak azért, mert fiatal nagyon-nagyon, hanem mert egy percet sem élt, a fiúról ne is beszéljünk...21 évesen eljegyzés? Gondolom nem is éltek még együtt, na az lesz a nagy vízválasztó, főleg, ha csak 7végente találkoznak...

Szóval ne aggódj, Ti csináljátok jól!

2009. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis vélemény előttem. Mivel jobb az általad leírt variációnál az, hogy 7-8 év együtt járás, elköteleződés nélküli szex, aggódás jaj nehogy teherbe essek, mikor fog már a párom elveni? kérdés itt a Gyakorikérdések oldalon, majd 70% eséllyel szakítás. De jó, hogy nem mentem férjez!

(Nem én, mert én 20 évesen megtettem, egy felelősségteljes 25 éves fiúhoz, ma is együtt vagyunk, szeretem, újra hozzámennék.)

2009. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen nehogy engedj a szülői nyomásnak! Ráérsz még a házassággal, a gatyamosással és a főzéssel is:) Tanulj és szórakozz, és ha mind a ketten úgy érzitek hogy együtt a legjobb örökre, akkor vágjatok csak bele. Én 25 is csak évesen mentem férjhez és nem bántam meg, imádom:)
2009. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ez 15 éve volt. Előző.
2009. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
A hosszú, elkötelezetség nélküli együttjárásnak sincs sok értelme. Ha nem egy megbeszélt, vágyott cél felé igyekeznek, akkor igy is csak fenntartják egymást; a lehetőségeket veszik el egymás /főleg a lány/ elől. Ezek alatt a sumákos "nem nyilatkozom" évek alatt nagyon is rá lehet unni egymásra. A legtisztább az lenne - ami a szülőt is megnyugtatná - ha őszintén beszélnének arról, hogy tényleg szeretnének majd egymással élni /persze nem összeköltözős módon, hanem házasságban/, de még korainak tartják az eljegyzést. Ám ennek az időpontját nagyjból illene meghatározni.Édesnyádból nem az irigység beszél, hanem téged szeretne egy biztos kapcsolatban tudni és nem szeretné, ha egy megunt, kihasznált és "levetett" lány lennél eg idő után.
2009. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
16:12es válaszadó igazad lehet,így már értem anyu aggódását.Szóval csak félt,hogy kihasználnak,míg az évek alatt megismerhettem volna az igazit,aki fel mer vállalni pl 2 év alatt.
2009. okt. 16. 16:52
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Engem 3 és fél év után jegyzett el a barátom,én 23 vagyok,ő 25.Szerintem senkinek semmi köze nincs hozzá,hogy mikor leszel menyasszony,majd ti eldöntitek,hogyan legyen eljegyzés.Attól,hogy a 18 éves lányt eljegyezték,te miért vagy boldogtalan?A te "időd" is eljön egyszer,ezt nem lehet siettetni!Egyébként két év nem valami sok,főleg nem egy ilyen nagy eseményhez,mint az eljegyzés.A tinik is manapság sorra eljegyezgetik egymást,aztán vagy szétmennek,vagy tizenix év után házasodnak csak össze.Hova kell rohanni?!

Évek alatt és lakva ismerszik meg az ember.Előbb költözz össze a barátoddal,aztán tervezgessetek komolyabban!Én is így tettem,és jól tettem,hogy vártam.Így sokkal jobban megismertük egymást.

Anyukád meg szimplán irigy,látja,hogy boldogok vagytok,de ez neki nem elég...

2009. okt. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Dehát csak 18 éves!!! Miről beszéltek emberek? Az rendben van, ha aggódik anyuka, hogy 25-26 éves korában háta mögött egy 3 éves kapcsolatban szóba sem kerül a jövő, de így? Hát 16 éves volt a lány amikor összejöttek! Könyörgöm, ne házasítsuk már ki a gyereket továbbtanulás előtt! Az mennyire lesz jó, hogy elkerülnek mondjuk más-más egyetemre, kollégiumba, jönnek az egyetemi bulik, szórakozások, és rájönnek (ne így legyen, de mennyi ilyet látni!), hogy mennyi minden áll még előttük, és teszem azt, ne adj Isten, még szeretnének másokkal is ismerkedni, és eljegyzést kell felbontani, nem "csak" szakítani. Az is baromi fájdalmas, de ha ráadásul még gyűrű is van... Vagy az eljegyzés már csak arra jó, hogy dicsekedjenek vele? De simán felbontható, mintha nem is lenne? Ráadásul ne azért jegyezzék már el, hogy "biztonságban" legyen, meg mert a barátnőm lánya már menyasszony!
2009. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!