Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hivatalosan melyik gyűrű hová...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hivatalosan melyik gyűrű hová kerül, ti hogy ismeritek a szokást, hogyan hordjátok?

Figyelt kérdés

Tudom ahány ház annyi szokás, de az ékszerboltban ma összezavartak.

Tehát a párom megkérte a kezem köves gyűrűvel. Mivel nem volt jó az ujjamra és a jobb kezem erősebb mint a bal, gondoltam, hogy a jobb kezemen hordom majd, eleve arra vetetem be. De az eladó azt mondta, hogy a bal kézen kell hordani és az ott is marad esküvő után. Én azt hittem átkerül a jobbra.

De nem is ez a lényeg, hanem már keresgéljük a jegygyűrűt is, amit hamarosan megveszünk és hivatalossá tesszük az eljegyzést.

De esküvő előtt ezt is a bal kézen kell hordani. Akkor most a bal kéz gyűrűsujjon esküvőig 2 gyűrű lesz? És csak a jegygyűrű kerül át a jobbra az esküvő után?


2014. jan. 21. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a kérdés!
2014. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

lánykérésnél a bal kezed gyűrűs ujjára kapod a köves gyűrűt


eljegyzésnél ha tartotok: akkor a karikagyűrű kerül a bal kezed gyűrűs ujjára,


majd az esküvőn a karikagyűrű átkerül a jobb kezed gyűrűs ujjára:)


Nálunk könnyebb volt mert nem tartottunk eljegyzést kifejezetten.


Lánykéréskor bal kézre kaptam a köves gyűrűt, a családdal, barátokkal, pedig csak közöltük hogy a férjem megkérte a kezem. Ennyi.


Majd a karikagyűrű csak az esküvőn került a jobb kezem gyűrűs ujjára.


Mai napig így hordom őket egyébként. Bal kézen köves, jobb kézen karikagyűrű.


27/N

2014. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi karikával jegyeztük el egymást.. Bal kéz, majd át a jobbra esküvő után..

A magyar hagyomány szerint a kísérő gyűrűr rászokták húzni a karikára házasság után, a jobbkézre, hogy, a karika sose essen le, ne azt hagyja el az ember előbb..

De ezt manapság mar nem zsokták, mert nagyon koptatják egymás, szerinem nem is érvenyesülnek...

Így manapság a kísérőgyűrűt továbbra is a balkézen szokták hordani, a jobb kézen pedig a karikát...

(Külföldön több jelyen, pl USA-ban, amúgy bal kézen hordják házasság után a karikát..)

2014. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy, hogy nincs köves gyűrű. A karikagyűrűt meg esküvőig bal kézen, utàna jobbon.
2014. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem ismerem a szokást, nem is érdekel. A kövest a jobb kezemen hordom, ezt este leteszem, reggel felveszem. A karikát a balon, mert ott nem zavar semmiben, és ez éjjel-nappal rajtam van. Sose értettem, miért kell ebből ekkora stresszkérdést csinálni. Ott hordd, ahol tetszik, ne ott, ahova "rádparancsol" egy unatkozó ékszerész.
2014. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem sem kell ennyire túlspilázni a kérdést... hord azon, amelyiken kényelmes. Én. pl. mind a két gyűrűt egy kezemen szeretném majd, de hogy melyik lesz az? Majd elválik.
2014. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra már nem nagyon emlékszem, hogy esküvő előtt hogy hordtuk a gyűrűket pedig csak 3 éve volt, igaz csak 3 hónapig voltam menyasszony), de esküvő óta én magyar szokás szerint a jobb kezemen viselem, férjem pedig erdélyi magyar, nálunk pedig a bal kézen szokás. Szóval nem is ugyanazon az oldalon hordjuk, amin sokan megdöbbennek. De nekünk így jó :)
2014. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!