Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Italügyben. Hogy legyen? .

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Italügyben. Hogy legyen? .

Figyelt kérdés

Az eljegyzesünk étel részét a szüleim fizetik(ők ragaszkodnak ehhez). Az a szokás, hogy a menyasszony felől fizetik az ételt, a vőlegény felől pedig az italt. De mivel a párom szülei nem tehetik meg, hogy fizessék az italokat, ezért mi fogjuk fizetni. Viszont az a baj, hogy sokat meg tudnak inni, nem ismernek mértéket e téren.

Hogy csináljuk, hogy ne legyen harag?

Legyen egy meghatározott italmennyiség, s azon felül vegye meg mindenki magának?

Gondolok én itt például kb. 4 láda sörre, 20 üveg 7 decis borra...

Esetleg más megoldás? Nalatok ez hogy volt?


2014. júl. 11. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Hát ez jobb helyeken úgy van, hogy ha valaki nagy csilivili lagzit akar, az megteremti a rávalót.
2014. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Meghatározott italmennyiség és utána mindenki fizesse magának.

De ha már az eljegyzésnélk ilyen gondok vannak, nem tudom mi lesz a lagziszervezéssel....

2014. júl. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az esküvőn nem fogyott ennyi ital. Hányan lesztek az eljegyzésen?
2014. júl. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem ismernek mértéket? Nehogy már Te szégyelld magad. Lesz pia, amennyit gondoltok, aztán utána mindenki iszik vizet. Nem kell megrészegedni...

Én tuti kicsapnám a lagzimról azt, aki nem tud mértéket tartani az italból. De őszintén nekem nincsenek ilyen rokonaim, úgyhogy nem tartok a korlátlan italfogyasztásról az esküvőnkön.

2014. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Gondolok én itt például kb. 4 láda sörre, 20 üveg 7 decis borra... "


borbol elég lesz ott kevesebb!ne a mennyiségre menyjetek,hanem a minőségre...sörből dettó, soproni,borsodi még megfizethető. Sztm 15ezerből bőven kijön...

2014. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A párom szerint ha meghívottak kedvében kell járni, és hülyén jön ki az, hogy meg van szabva a mennyiség.

Szerintem pedig szükséges ha nem akarunk nagyobb költségbe futni.

Az én véleményem az, hogy ne megrészegedni jöjjenek(ingyen piàbol),hanem velünk ünnepelni.

Bizonyosan úgy lesz, hogy meg lesz szabva a mennyiség, ha valakinek nem elég, vegyen még magának.

Egyébként 30an leszünk,ebből kb. 6 férfi iszik mértéktelenül...

2014. júl. 11. 18:49
 7/9 anonim válasza:

szerintem számolj fejenként 4 üveg sört, fél üveg bort

+ legyen 3-4 üveg pálinka, 1 üveg vodka, 1 üveg whiskey

2014. júl. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hat pasi, aki mértéktelenül iszik? Na, azoknak magyarázza meg az ember, hogy ennyi a határ, és onnantól ő fizeti :DD. Egyébként én vennék 3-4 üveg whisky-t (abból kiindulva, hogy nálunk ennyi egy átlag buli alkalmával hasonló képességű jóemberek körében elfogy :DD), még 5-6 üveg különböző töményet, meg 13-14 üveg bort. Plusz ugye a sör, de annyi amit írtál, az elég lesz.
2014. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem értem a párodat... nem tudnak beleadni anyagilag, ezek szerint a te családod álja a banzájt, és még pattog, hogy több ital legyen, hogy a mértéktelenül ivós, alkesz rokonainak a kedvébe járjon??

Még most húzd meg a határokat mert a fejedre fog nőni. Annyi ital legyen, amennyit ti, minden nehézség nélkül anyagilag fel tudtok vállalni. Ha ők ezt keveslik majd beszálnak. Egyébként, még ha csak vendégségbe jönnek, akkor is bunkóság üres kézzel beállítani. Hiába ti álltok jobban és álljátok az ebédet, meg az italokat. Hozhatnak pár üveg italt, pár tálca süteményt ők is. Nem csak jönni, és tárhálni, meg degeszre enni-inni magukat...

2014. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!