Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hol jobb megrendezni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol jobb megrendezni az eljegyzést családi körben? És hogy zajlik egy ilyen?

Figyelt kérdés
Párom februárban kérte meg a kezem,és mostanra tervezzük az eljegyzési ebédet családi körben.Nem tudjuk eldönteni hogy hol lenne jobb, egy étteremben vagy párom szüleinél,falun a kertben megrendezve. Igazából a fontos az hogy családi körben legyünk.Egy ilyen ebédnél már a karika gyűrűket húzzák egymásra a jegyespárok?És milyen szokások vannak ilyenkor(pl. a férfi megkéri a párja kezét az édesapától)??Most találkozik először egymással a két család,és igazából párommal szeretnénk ha minden jól menne,de nem tudjuk mit és hogyan szokás egy ilyen eseménykor.
2010. márc. 26. 13:00
 1/7 anonim válasza:
Minálunk étteremben volt, mert egyikünk szüleire sem akartuk ráterhelni a főzést. Az étterem sem volt drágább. És nem kell mosogatni. Apósom kérte meg a kezem aputól a fia számára. Felhúztuk a gyürüket és lehetett lakomázni.
2010. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Mi elutaztunk nyaralni és a tengerparton édes kettesben történt az Eljegyzés:-)Mesés volt és tényleg "csak "Rólunk szólt...:-)
2010. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nálunk, a lányos háznál volt az eljegyzés, összes nagyi, tesók, szülők. Édesanyám szívesen csinálta.

apósom megkérte apámtól a kezem, aztán a vőlegényem is megkérte aputól a kezem, aztán engem is megkérdeztek róla :DDD és mivel mindenki igent mondott, az egész család nagyon boldog volt. gyűrűt is ekkor cseréltünk.

utána pedig ki lehetett menni az udvarra beszélgetni, már jó idő volt akkor.

viszont apukámnak az volt a kérése, hogy előbb had ismerjék meg a párom szüleit külön, mielőtt az egész család idejön. mégiscsak nyugodtabban tudnak 4esben beszélgetni.

minden nagyon jól sikerült, szép emlékünk van az eljegyzésről.

2010. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nálunk azért nem megoldható mert nem valami nagy a lakásunk,és nem férnénk el sokan.
2010. márc. 26. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a vőlegényemmel (ma már férjem) meghívtuk egy ebédre a szülőket egy étterembe. Már előtte megvettük a gyűrűket, és még az ebéd előtt itthon kettesben felhúztuk egymás ujjára. Igazából semmi formaság, a szülők már találkoztak előtte egyszer. Ez attól függ, kinek mik a lehetőségei, és a nagy felhajtást, vagy a szerény ünneplést kedvelik inkább.
2010. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mikor az eljegyzési összejövetelünk volt, akkor én még egyedül laktam albérletben a párom meg otthon. Így náluk volt. Hidegtálakat készítettünk, sütöttünk pár sütit, pogácsát, szomszédasszony csinált nekünk babsalátát, kaptunk 3 tortát...italokat is vettünk és még így sem került messze annyiba, mintha étterembe mentünk volna.(utána jártunk persze annak is)És nagyon jó volt kivenni belőle a részünket. Sokkal jobb érzés volt, hogy mi csináltunk mindent, egyáltalán nem volt fáradtság. Mi 19-en voltunk és ez szűk családi körnek számított. (És még nem tudtak eljönni 4-en)A párom a család előtt elmondott egy lánykérő versikét nekem , amire nekem válaszolnom kellett. Nagyon nagy sikert arattunk, tapsvihar volt, nagyon-nagyon jól sikerült minden!!! leírom a versikét, hátha megtetszik:

"Nehéz most beszélnem, hisz izgatott vagyok,de a lényeget illetően kétséget nem hagyok.

Bár most izgulok kicsit, de kérdezni nem félek, hisz úgy lesz teljes életem, ha majd Veled élek!

A családod előtt most válaszolj nekem,

hozzám jössz-e feleségül és élnél-e velem?"


Sok sikert és sok boldogságot kívánok nektek!

2010. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lánykérés MINDIG a lányos háznál zajlik, hogy néz már ki, hogy a lány elmegy, hogy megkérhessék? Ha nincs elég hely, egyértelmű a vendéglő, a költségeket a lányos szülőknek illik állni, de másképp is meg lehet egyezni.

Nálunk az ebéd után a párom kérte meg a kezemet apukámtól, majd állítólag tőlem is, de erre nem emlékszem. :) Igen, ilyenkor van karikagyűrű.

2010. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!