Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzési vacsora? Szokás ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési vacsora? Szokás ez?

Figyelt kérdés

A párom eljegyzett :) Nagy az öröm, és a meglepettség. Kérdésem, hogy szokás-e ilyenkor összeülni a rokonsággal, és megünnepelni, hogy eljegyeztük egymást? Nekem azért jutott eszembe ez, mert még nem vagyunk együtt olyan régóta, és a párom családja messzebb lakik, így a rokonok (még a szülők sem) nem találkoztak egymással... De ha már a rokonokat meghívnánk egy közös vacsira, akkor néhány barátot is, hogy együtt ünnepeljük meg ezt a nagy lépést. Az esküvőre egy éven belül nem fog sor kerülni.

Kérdés, hogy szokás-e ilyet tartani, és akik tartottak, mégis kiket hívtak meg, hogy zajlott az este, ti fizettetek mindent?

Köszi


2017. márc. 14. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

senki sem sértődik meg ha nem csináltok, de ha szeretnétek hajrá.

Mi csak egy sima vacsorát csináltunk mind a két oldalt a családdal (mivel másik város).

Nem volt semmi ilyen hatalmas esemény.

2017. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Eljegyzés:

Csak a családokkal, lánykérés (ismét), gyűrűhúzás.

Utána (másnap) esetleg buli a haverokkal, de ez akár el is maradhat, ti tudjátok.

... és hogy ki fizeti?

Mivel nálunk volt az eljegyzés és a szülők bemutatkozása, mi álltuk a vacsit, hiszen ha előtte meghívjuk őket, akkor sem kérünk fizetséget.

Viszont anyósomék hoztak teljesen maguktól tortát, sós apró sütit, bort és töményet.

2017. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tartotok, a fizetés a ti dolgotok. Nem tudom mennyire szokás, szerintem már nem annyira, mint régebben, igazság szerint döntés kérdése. Mi nem tartottunk, mert feleslegesnek gondoltuk. Bőven elég volt az esküvő utáni ebéd, a szülők is ott találkoztak először. (aznap) Semmi probléma nem volt.
2017. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi ebédet szerveztünk egy étteremben a szüleinkkel, testvéreinkkel. Nem volt újra lánykérés és gyűrűhúzás, viszont a szüleim megleptek minket egy tortával az étteremben, azt elfogyasztottuk még, és mindenki ment haza:) tehát annyira azért nem vittük túlzásba, nekünk ez így megfelelt. Eljegyzési ajándékokat sem kaptunk, azt hiszem ez is szokás volt egykor, a szüleimtől kaptunk egy wellness hétvégét, ahol kettesben megünnepelhettük az eljegyzésünket még:)
2017. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem volna, de nem jött össze.

Amúgy az a szokás, hogy az eljegyzési vacsorán jegyzitek el egymást. Mi le lettünk cseszve, hogy hogyan is képzeltük, hogy csak úgy szó nélkül eljegyeztük egymást :D

Merthogy eljegyzési vacsorán kellett volna.

Ilyenkor a legszűkebbek vannak ott, testvér, szülő, nagyszülő. Fiatal pályakezdőknél persze nem a par fizeti, hanem anyuka-apuka. Felnőtteknél (30-on túl 10 év együttélés után) szerintem nem is szokták.

2017. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok!


Ha szeretnétek, persze lehet, családi vacsorát. Csak a képzelet szab határt, annak, hogyan ünneplitek az eljegyzést!


Nekünk kisebb összejövetel volt. Szülőkkel testvérekig és pátjaikkal bezárólag.

De ha ti jóban vagytok a tágabb családdal, akkot velük is lehet!

2017. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerősi körben úgy csinálták, hogy a gyűrűs-térdelős lánykérést követően szerveztek étterembe egy ebédet, ott ismertették össze a szülőket. Barátok nem voltak, csak a legszűkebb család (szülők, testvérek). Plusz ők megvették a karikagyűrűket, és ott azt is felhúzták egymás kezére - esküvőn meg ugye a másikra került át.

Asszem náluk a szülők beszálltak a költségekbe, de ők akarták így, nem a pár.

2017. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi nem tartottunk, de nálunk ismerték egymást a szülők. Szerintem nem rossz ötlet, ha nálatok nem ismerik egymást. Én mondjuk csak a szülőket, testvéreket, nagynéni/nagybácsit és unokatesókat hívnám, a barátokkal pedig megünnepelném külön.
2017. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!