Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok a "korai"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a "korai" eljegyzesrol?

Figyelt kérdés
Parom 23 eves en 20 eves vagy.(meg nem volt eljegyzes, tobb mint 3 eve egyutt vagyunk)
2018. aug. 2. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Ez mitől lenne korai? éve együtt vagytok, normális emberek egy év múlva összeházasodnak, és nem csak azért jegyzik el a nőt, hogy lefogják a többi férfi elől, de semmi komoly szándék nincs mögötte.
2018. aug. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsanat, rosszul tettem fel a kerdest. A korait ugy ertettem, hogy fiatal.
2018. aug. 2. 16:50
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem.
2018. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Olyan párok is elválnak, akik 40 évesen ismerték meg egymást, ez szerintem semmire sem predesztinál. Ha megvan minden háttér, ami a "felnőttesdihez" kell (stabil munkahely és bevétel, lakhatás megoldott szülőktől függetlenül, már éltetek együtt külön csak ketten a szürke hétköznapokban), és úgy egyébként is úgy érzitek, hogy együtt jók vagytok, egymásnak megfelelő társai vagytok, akkor miért ne?

Nem azt mondom, ha mondjuk a lányom 20 évesen elém állna, hogy a 23 éves fiújával ők jövőre összeházasodnak, akkor nagyokat néznék, és nem is biztos, hogy olyan őszintén tudnék neki örülni, mintha 4-5 évvel később történik ez meg, de minthogy a lányom még nem született meg, és egyébként sem ismerem a jövőbeni fiúját, így azt is mondhatom, hogy ha olyan a személyiségük és látom rajtuk, hogy élnek-halnak egymásért, akkor még akár az is lehet, hogy támogatnám.


Az szerintem sokkal furább, amikor pár hónapos ismeretség után jegyzik el egymást és házasodnak össze. Az már sokkal komolytalanabb. Ugyanúgy, ahogy a fiatalon köttetett jegyességek is, amik aztán éveken keresztül jegyességek is maradnak, és végül esküvőre soha nem is kerül sor.

2018. aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagytok hozzá fiatalok, viszont, ha az elsők vagytok egymásnak, statisztikailag nagyon nagyon kevés ember van, aki leéli az egész életét az első emberrel akivel lefeküdt. Idővel előjön a kíváncsiság és szakítás, megcsalás lesz a vége. Persze, ez nem törvényszerű, de kicsi rá az esély.
2018. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Most sem vagyok egy nagy öreg, 26 éves vagyok, de ha visszagondolok, milyen voltam 20 évesen... egyetemre jártam, mellette dolgoztam, nem függtem a szüleimtől, mivel nem igazán tudtak támogatni, szóval elég "felnőttesen" éltem már. Ennek ellenére most visszagondolva látom, hogy a mostani vagy akár csak a 2 évvel ezelőtti önmagamhoz képest is milyen "gyerek" voltam még agyban.


Tudom, hogy régebben teljesen normális volt 20 évesen házasodni, de ma már minden tolódik, teljesen megváltozott a társadalom. Tovább tanulnak az emberek, később önállósodnak, később házasodnak, később vállalnak gyereket, később jutnak saját ingatlanhoz.


Az is nagyon ritka, hogy valaki 17 évesen megtalálja élete párját. Ezek tini szerelmek, amik 100-ból 98-szor elmúlnak. Én személy szerint emiatt tartom korainak, mert 17 évesen összejönni valakivel és arra számítani, hogy vele éled le az életed, abszurd. Nagyon sokat fogsz még változni, a huszas években főleg.


Ettől függetlenül nem tartom teljesen kizártnak, hogy bejön a házasságod, de őszintén, szerintem válás lesz belőle és én várnék még vele.

2018. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyutt elunk mar 2 eve. Es a korunk ellenere nem vagyunk gyerekek(en ugy gondolom). A szuleink miatt "sajnos" mar 16-17 evesen fel kellett nonunk es onallosodnunk.koszonom az eddigi valaszokat!
2018. aug. 2. 17:54
 8/11 anonim ***** válasza:
3 év nem olyan kevés, főleg ha 2 évet együtt éltetek. Az eljegyzés egy szándék, de önmagában nem kötelez semmire. Ha mindketten úgy gondoljátok, hogy együtt szeretnétek maradni, ezzel kimutathatjátok egymás és a világ felé, mégsem olyan komoly, mint a házasság. Én 23 éves korom körül lettem "teljesen felnőtt" (n). Van, aki ennél előbb, van aki később. Én ez előtt semmiképp nem házasodtam volna, de az eljegyzést nem tartom túlzásnak. Ha úgy gondoljátok, hogy már önállóak vagytok, és hosszútávon együtt akartok lenni, közösen családot alapítani, miért ne házasodhatnátok össze? Valóban nem garantált a siker akkor sem, ha a pár 10 évet vár az eljegyzéssel. Tegyétek azt, ami titeket boldoggá tesz.
2018. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha dolgoztok és önállóak vagytok, akkor nem korai...
2018. aug. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően semmi rosszat.

Ha van mögötte komoly szándék, tehát 1-2 éven belül össze is akartok házasodni, akkor rendben van. Ha csak dísznek van, hogy kirakjátok a facebookra, és még 3-5-8 év múlva is "jegyben jártok", akkor tök felesleges, nevetséges és komolytalan.

Hogy milyen lesz a kapcsolat kimenetele, nem ezen fog múlni. A garancia ti magatok vagytok. Ha 30 évesen jöttök össze, akkor is elválhattok 2 év múlva, de arra is van esély, hogy halálig együtt lesztek úgy, hogy fiatalon jöttetek össze. Nem a korotokon múlik, hanem rajtatok, és hogy mit tesztek a kapcsolatotokba.:)

Mi sem voltunk valami idősek mikor összeházasodtunk, én ugyan már 25, de a férjem viszont csak 22 éves volt akkor. Semmi tragédia nem történt. Boldogok házasságban élünk most, 7 évvel később is, és 40 év múlva is ez lesz, ha addig nem halunk meg.

Mindig az adott 2 emberen múlik egy kapcsolat jövője. Ha ti tesztek érte, akkor együtt, egymást szeretve fogtok megöregedni.:)

2018. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!