Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párom reformátusként van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom reformátusként van megkeresztelve, én katolikusként. Egyikünk sem elsőáldozott, bérmált, ilyesmi. Hogyan lehetne mégis református esküvőt tartani? Nem tartom magam katolikusnak, utálom.

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Református esküvő katolikus értelemben nincs. A lényeg, hogy előbb - akár csak 1-2 órával - meg kell lennie a polgári esküvőnek, aztán a lelkész áldást ad rátok.

A katolikusoknál nem kötik polgárihoz, ott szentségfelvétel történik, tehát az általad említettek kötelezőek. A reformátusoknál viszont nem szentség a házasság, így kvázi azon túl, hogy meg vagytok keresztelve, semmi előfeltétel nem szükséges a házasságon kívül.

2010. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A református esküvőhöz tudtommal csak a jegyesoktatás kell, meg hogy meg legyenek keresztelve a házasulandók. A katolikus szertartáshoz kellenek a Szentségek.
2010. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval mindegy, miként vagyok megkeresztelkedve, tarthatunk reformétus esküvőt?
2010. dec. 28. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Édesanyám is katolikusnak van megkeresztelve, de nem gyakorolja a vallását. A férje református és együtt járnak istentiszteletre. Májusban házasodtak, de nem volt semmi probléma, a tiszteletes összeadta őket. Előtte azt hiszem járniuk kellett oktatásra, de nem számít, hogy minek kereszteltek meg. A református egyház sokkal "rugalmasabb" ha szabad így mondani. Szerintem beszéljetek egy református tiszteletessel, biztos minden rendben lesz. Ja és sok boldogságot kívánok. :)
2010. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A reformatusoknál kötelező a konfirmálás, ahhoz, hogy templomban házasodhasson. A katólikusoknál nem tudom mi a törvény.
2010. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Katolikusoknál bérmálkozni kell legalább az egyik házasulandónak, a másiknak elég a keresztelkedés (az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében - vagyis a református keresztelő is elegendő. Viszont hogyha egy katolikus református szertartás szerint konfirmál, házasodik, elveszíti a jogát a szentségtörés miatt a szentségek felvételére. Így a kérdezőnek mindenképpen döntenie kell.

Én katolikus vagyok s úgy tudtam, a reformátusoknál nem templomi esküvő van, hanem a polgári szertartás megáldása, amihez nem kell konfirmálni.


De mindenképpen egy lelkészségre kellene bemenniük, mert úgyis a lelkész tudja pontosan, mi a teendő.


Én csak annyit tudok, hogy egyházjogilag a kérdező és a vőlegénye is meg van keresztelve mindkét vallás szerint elfogadottan. Vagyis az első nagy akadály elhárult, lehet, hogy mást nem is kérnek.

2010. dec. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én református vagyok és nálunk polgári esküvő is és templomi esküvő is van. Ha nincs polgári akkor nincs házzassági levél, tehát a templomival csak Isten áldását kaptad. :)

Templomi esküvő nincs polgári nélkül, viszont polgári van templomi nélkül.

2010. dec. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért valamit jegyezzünk meg: nincs református vagy katolikus keresztség. Keresztség van, és aki meg van keresztelve, arra nincs ráírva, hogy milyen vallású. Ugyanilyen alapon, nem kell, sőt, nem is lehet átkeresztelkedni se. Hiszen nem egy vallásba keresztelkedsz bele, hanem egyenesen Krisztusba, aki a vallások felett áll.
2011. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!