Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe kerül 2012-ben egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül 2012-ben egy esküvő a Tihanyi Apátságban?

Figyelt kérdés
A polgári esküvőt már megtartottuk 2011-ben.Kis családi esküvő keretében.Az egyházira hívnánk a barátokat is,de utána nem lenne már vacsi,mert az meg volt a polgári után.
2012. febr. 3. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
szerintem kicsit sznob dolog ott esküdni.
2012. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Miért nem hívod fel, és kérdezed meg?
2012. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha nem tudjátok a kérdésre a választ,akkor miért nem maradtok inkább csendbe??? Kösz a semmit!

Azért nem hívom fel,mert engedély kell,hogy máshol esküdjünk,mint ahová tartozunk,és az még nincs meg+az időpontot se gondoltuk ki,és lehet csak jövőre tartjuk,ha sokba lenne...

Nem értem miért sznob dolog abban a templomban esküdni,ami tetszik!

2012. febr. 3. 19:42
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodtan hívd fel őket, segíteni fognak, végül is ez nekik "munkaköri kötelességük" :-)


Elérhetőségük:

[link]



[link]

Itt ezt találtam:

Cím: 8237 Tihany, I. András tér 1. Pf. 20.

Telefon: 87/448-405

Alapítva: 1055

Anyakönyvezés: 1685-től

Lakosok száma: 1.452

Hívek száma:1.085.

Plébános: Korzenszky Richárd Miklós dr. OSB perjel

Plébános helyettes: Lővey Félix József OSB alperjel

Lelkipásztori kisegítő: Gergely Ottó Gellért OSB



Árat nem tudok, de esküvőszervezőként nemrég kellett beleásnom magamat a témába és (összehasonlításul) tudom, hogy Budapesten a Jáki kápolnában (Vajdahunyadvár), ami kiemelt helynek számít, 40.000,- Ft az esketés (jegyesoktatással együtt), míg egy egyszerűbb plébánián (szintén Budapesten), ez az ár 25.000,- Ft.


Az összegeket állítólag központilag döntik el.


Erre jön még a zene (pl. orgonista, kántor stb.), dekoráció stb. díjazása és jó néven veszik, ha jegyesoktatásonként felajánlotok némi pénzt a plébániának (mivel ők elvileg önfenntartók, az egyházközségek tagjai fizetnek havi díjat), vagy az Atyának (hisz neki sem lehet túl nagy összeg a havi jövedelme).


A jegyesoktatások száma római katolikusoknál általában 6-8 alkalom, de pl. a Jáki Kápolnában 14 alkalom.


Csak viszonyításként, a reformátusoknál kb. 4-6 alkalom elég, míg az evangélikusoknál 3 alkalom elegendő a jegyesoktatásból.



Katolikus esketés feltétele, hogy mindkét fél meg legyen keresztelve (jó esetben mindketten római katolikusoknak), de az egyik félnek mindenképpen római katolikusnak kell lennie (jó, ha a menyasszony az).


Kérni fognak mindkettőtöktől egy 3 hónapnál nem régebbi keresztlevelet (ezt attól a plébániától kell elkérni, ahol kereszteltek), illetve legalább az egyik féltől, de ha mindkettő van, azt még jobban értékelik, egy ún. "elbocsátó levelet" attól a plébániától, ahol keresztelték.


Szóval először én felhívnám őket, megérdeklődném, hogy mennyi az annyi, illetve, hogy ki a plébános, kinél kell majd jelentkezni az esketés és jegyesoktatás ügyében, illetve, hogy mikor kell befizetni a díjat, sőt, hogy egyáltalán mikor van még szabad időpont, mert a frekventált helyszíneknél akár 1 évvel előtte már lefoglalják az időpontot.


Majd a fenti infók tudatában eldönteném az időpontot, és ha már meg van a dátum, akkor elbattyognék annak a templomnak a plébánia hivatalába (oda is egyeztetnék előtte időpontot), ahol kereszteltek, majd kikérném tőlük a "keresztlevelet" és az "elbocsátó levelet".



Remélem tudtam segíteni,


Rózsáné Orsi

esküvőszervező

2012. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, hogy aktuális-e még a dolog,vagy elvetettétek, de szerintem szuper hely az Apátság, gyönyörű a környezett, az atya pedig egy igazi tünemény:) aki azt mondja, hogy sznob dolog az nem tudja miről beszél!!!! Nekünk 2009-ben volt ott az esküvőnk, és ugyan 2012-es árat nem tudok mondani, de akkor 15.000,-ft-ot fizettünk(hozzáteszem olcsóbb volt mint Siófokon) a szertartás gyönyörű az atya pedig egyszerűen fantasztikus volt.. annyit kell tudni Tihannyal kapcsolatban, hogy minden nap csak egy esküvő engedélyezett,-a látogatási rend végett-, így jó előre le kell foglalni az időpontot. Nekünk annyira fantasztikusan jó élmény volt, hogy tavaly kislányunkat is ott keresztelték meg. Misem tartozunk oda, de Félix atyával olyan jó kapcsolatot sikerült a jegyesoktatások alkalmával kialakítani, hogy ragaszkodtunk hozzá:):) Szóval hajrá, és szép esküvőt Nektek! Remélem tudtam segíteni
2012. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
15 ezer forint.Nekünk most lesz 2012 július 28-án. Bár mi mindketten gyakorló keresztények vagyunk. Akik nem gyakorló hívők, azoknak lehet, hogy más a tarifa.
2012. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Valamint jó tanács: mi 2011 szeptemberben foglaltuk le, és akkor már csak 1 üres hely volt 2012 júliusra! Minden szombaton lehet esküdni, de csak 1 esküvőt tartanak 1 nap!
2012. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!