Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő! Ingyen van vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő! Ingyen van vagy fizetni kell érte?

Figyelt kérdés
Szeretnénk összeházasodni,Ha megtörténik akkor a páromnak új igazolványokat kell csinálnia a neve változása miatt.( szem. ig.;adó kártya, stb..)Ezekért fizetni kell vagy ingyenesen változtatják meg a házasság miatt?

2012. ápr. 14. 06:34
 1/8 yuda ***** válasza:
77%
Mindenért fizetni kell.
2012. ápr. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ha jól tudom, 1.500,- Ft-os illetékbélyeg kell hozzá.ha lakcimkártyacsere is van az pluszba 500 ft.

[link]

2012. ápr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a személyiért, lakcímkártyáért fizetni kell, de a TAJ-kártyát, adókártyát postázták nekem, ingyen
2012. ápr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyi, lakcímkártya, jogsi, útlevél. Ezekért kell fizetni, a többi ingyenes.

Jó tanács: ha van jogsija és nem sokára lejárna, akkor csináltasson egy orvosi vizsgálatot és megkapja újra 10 évre, nem kell akkor 2x kifizetni majd az okmányirodai költséget!

2012. ápr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A személyiért 1500, a lakcímkártyáért 500 Ft ot kell fizetni Az adókártya és TAJ-kártya ingyenes. Az adó kb egy hónap, a TAJ 2 héten belül postázva van.

Viszont ami ú dolog hogy akinek eddig nem volt TAJ száma és egyben kártyája, az csak biztosítottság esetén igényelhet kártyát, ez alól a gyerekek kivételek mert ők alanyi jogon kapják meg. Biztosítottság alatt a levonásokkal terhelt jövedelmeket értik. Sajnos neten nincs még róla semmi legalábbis én nem találtam, de az Egészségbiztosítási Pénztár ügyintézője csak tudja mit beszél, mert onnan hallottam ezt a dolgot. 2012 jan 1 óta van érvényben.

Családsegítő szolgálatosként elég nehéz megértetni az emberekkel ezt a változást.

2012. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
nem muszáj nevet változtatni. akkor ingyen van minden :P
2012. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen fizetni kell érte. A személyit, jogosítványt és egyéb igazolványokat újra kell csináltatni. A taj és adókártya elméletileg ingyen van valóban, de szerintem érdeklődj ezért az okmányirodánál.
2012. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
érdemes akkor ujracsináltatni őket,mikor lejárnának8szemlyi,jogsi)
2012. ápr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!