Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi beleszólásuk van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi beleszólásuk van a szülőknek az esküvő előkészületeibe?

Figyelt kérdés

Apósomék úgy vélik, hogy az esküvő előtti teendők nagy része javarészt az ő feladatuk. Helyszín, zenész, vendégelszállásolás,stb. úgy vélik hogy mindez az ő gondjuk kell hogy legyen. Mondjuk engem nem idegesít, csak furcsának találom, mifelénk nem szokás ez. Az én szüleim mossák kezüket, semmibe sem avatkoznak bele, még tanácsokat se igen adnak, viszont apósomék nagyon buzgómócsingok :)

Nálatok is voltak/vannak ilyen szülők?



2012. nov. 17. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez pénztől függ szerintem. Ha nem adnak bele, akkor max. javasoljanak dolgokat, de ennyi.


Bár nekem az a véleményem, hogy ha ők is állják, akkor inkább szabjanak meg összeget, hogy miből gazdálkodjatok, mint ők intézzenek el mindent, manapság már nem úgy néz ki egy esküvő, mint az ő idejükben, hogy mindegy az milyen zene, meg milyen kaja, meg mondjuk kössék ki a meghívottakat, hogy de a Piri nénit tessék meghívni, a Jani bácsival meg nem beszélünk azt ne, ennél több azért szerintem durva, akkor is, ha ők állják. Elvégre azért állják, hogy nektek legyen esküvőtök, meg ti örüljetek, nem hiszem, hogy épeszű ember, direkt úgy szervezné, hogy a párnak, aki a fő attrakció szar legyen.

2012. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Mivel annak idején én és a férjem álltuk az esküvői költségeket, így egyik szülő sem szólt bele.

HA viszont az apósomék állták volna a teljes anyagi részét, akkor egy szót sem szólok és felőlem kereshettek volna helyszínt, zenekart stb. Egyedül a ruhában, csokorban, és a nászútban nem engedtem volna.

2012. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Mi fizettünk mindent,nem hagytunk beleszólást semmibe,a férjem nagymamáját leszámítva nem is próbálkoztak vele.
2012. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Mifelénk még most is a szülők állják a lakodalmat. Ezért ők is szervezik meg. Ez a fiatal párnak is nagy könnyebbség, mert nem kell az idejüket-pénzüket erre áldozniuk.

Természetesen a fiatalok is elmondhatják az óhajaikat.

2012. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki fizeti az esküvőt?
2012. nov. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
mi fizetjük, legalábbis eddig úgy van a dolog...
2012. nov. 17. 19:49
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi kettesben fizetjük a párommal, pont az ilyen esetek elkerülése végett. Csak és kizárólag az lesz, amit mi szeretnénk, az lesz ott, aki NEKÜNK fontos, akinek meg nem tetszik, annak nincs is ott keresnivalója.

Csak zárójelben jegyzem meg, ha annak idején úgy állok majd anyagilag, hogy segíthetek a gyermekeimet az esküvőjükkor, biztos hogy ezért cserébe nem fogom elvárni, hogy én intézkedhessek.

Mert a segítségnek akkor van értelme, ha önzetlen, és nem vár viszonzást. Másképp egy fabatkát sem ér.

2012. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
*segíthetem
2012. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is hallottam már nálunk, régen ment a beszélgetés és akkor jött szóba, hogy régen a lányos családnál volt az eljegyzési ceremónia, a fiús család meg csinálta az esküvőt.

Ma már persze ez megváltozott, és már a házasulandó párok akarnak is házasodni, nem pedig a szülők rakták őket össze...szóval szerintem aki/akik fizetik az esküvőt azok szólnak bele nagyrészt és ha ezek a házasulandó párok akkor a szülők javasolhatnak és az vagy meg lesz csinálva vagy nem.

2012. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Mi most szervezzük a miénket. A szülők meghívót kapnak egy rendezvényre, amin az szerepel, hogy hol és hánykor kell ott lenniük. Ennyi közük van az esküvőhöz. Ha kérdeznek a részletekről, szívesen mesélek, de döntésekbe nem szólnak bele. Az esküvő a Mi ünnepünk, ők vendégek. Szerintem ennek illene alapnak lennie. De szerintem negatívan is reagálnék, ha valaki megpróbálna beleszólni. Úgy érzem ez a páromra és rám tartozik, és persze, igyekszem úgy alakítani, hogy jól érezzék magukat, de nem róluk szól.
2012. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!