Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői "borítékba" mennyit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői "borítékba" mennyit adnak manapság?

Figyelt kérdés
Tavasszal megyünk egy baráti pár (inkább csak haveri) esküvőjére. Szerintetek mennyi tegyünk a borítékba ajándéknak? (Pest megyében lesz egyébként.)

2012. dec. 31. 08:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Mi a legtöbb meghívottól 5-10 ezer forintot kaptunk borítékban, plusz menyasszony táncnál is átlagosan 5 ezret dobtak be.
2012. dec. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
80%
Mi úgy mentünk, mint jó barátok, így négyünkre számolva 60 000- et adtunk (2 felnőtt: 20-20 ezer, 2 gyerek: 10-10 ezer). Szintén Pest megye. Egyébként itt mifelénk ez a "megszabott összeg", persze nem hivatalosan, inkább úgy fogalmaznék, hogy ez az elvárás. Függ az anyagi helyzettől is. Tőlünk max. ennyit várhattak el, de pl. a helyi nagymenő vállalkozó, aki az örömszülők jó haverja, 1 millió körüli összeget dobott be (!). Igaz, nagyon rongyrázós lagzi volt.
2012. dec. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
23%
2 személy LEGALÁBB 30 ezret kell adjon szerintem, annál kevesebb szerintem már szégyen. Nekünk idén volt, 30 ezernél senki nem adott kevesebbet, átlagban 30-40 ezer, de olyan is volt aki 60 ezret adott, pedig csak haverek.
2012. dec. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem annyit adjatok, amennyit a pénztárcátok megenged, szerintem 10ezer/fő a minimum amúgy, de nyilván ha milliomosok vagytok akkor többet. Amúgy felénk az a szokás, h mindenki menyasszonytáncnál dobja be a borítékot névtelenül és akkor nem derül ki, ki mennyit adott, tehát szégyenkezés sincs, ha valaki nem épp úgy áll anyagilag.
2012. dec. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem elég tré névtelenül bedobni... Nálunk midnenki írt rá nevet, nehogymár a pár kelljen kisakkozza, hogy ki mennyit adott( ami fontos, főleg, ha nemokára visszamész azoknak az esküvőjére)
2012. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk attól is függ, hogy milyen lagzi. EGy falusi sátras lagziba nyilván nem annyit adok, mint egy elegáns, éttermi lagziba. Falusi lagzira simán elég 10 ezer is fejenként, városira kell 15-20 ezer.
2012. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
46%
Attól függ hogy mennyit adok, ahogy milyen az esküvő és milyen közeli barát esküszik. Egy sátras rántotthusos esküvőre 5ezer/fő-vel megyünk, egy komolyabbra 15ezer/fő.
2012. dec. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
90%
Annyit adj amennyit megtudtok engedi magatoknak, és amit jó szível adsz.
2012. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
90%

ha lesz nászajándék akkor semmit sem kell adni

a menyasszony táncba illik adni amennyit gondolsz ez függ a pénztálcádtól


de szerintem senki nem várja el h meghívottként erődön felül adj


mikor voltam anno akkor összesen 20 000.- tudtunk adni plusz saját készítésű ajándékot


amikor nekünk volt akkor átlagba 10 000.- kaptunk (egy része ajándék utalványba kaptuk)

de én nem kértem semmit sem és ezt mondtam is mindenikek mégis adtak :-)

2012. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
51%
Csak étkezési csekkeket.
2012. dec. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!