Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen esküvői hagyományt és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esküvői hagyományt és szokást tartottatok meg az esküvőtökön?

Figyelt kérdés

2013. máj. 25. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak tervezem az esküvőt. Hagyományok, szokások... hát, nem tudom, kinek mi számít szokásnak, mert itt is mindenki öli egymást, hogy az xy nem rendes hagyomány, mert a nyugatról jött, meg én nem hallottam róla stb.

Abban biztos vagyok, hogy nem mutatkozom a vőlegény előtt a ceremónia előtt a menyasszonyi ruhámban. A valami régi, valami új, valami kölcsönbe, valami kéket szeretném még megtartani. Ezen kívül annyira nem jut eszembe semmi az alapdolgokon kívül (pl. hogy lesz koszorúslány meg lakodalom :D)...

2013. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem fogunk együtt aludni előző éjszaka,valami új,régi,kölcsön,kék.menyasszonytánc,rablás.1-2játék.
2013. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fehér hagyományos ruhában voltam, éjfélkor pedig átöltöztem egy kis piros egyszerű menyecskeruhába (anyukám menyecskeruháját alakítattam át egy kicsit, 35 éves a ruha :-)). Volt edényverős menyasszonytánc és menyasszonyrablási kísérletek és egy sikeres rablás is, de kiváltani nem kellett, mentem én magamtól vissza férjemhez, így ezt csak félig tartottuk be. :-) Volt aprópénz gyűjtögetés, a vendégek távozáskor kaptak süteményt, de egyéb köszönőajándék nem volt. A pap ott volt a lagziban (a családomban szokás meghívni). Volt vonatozás, nem tudom, hogy ez mennyire szokás/hagyomány, de a hagyományos falusi lagzikon én mindig találkozom vele. :-) Voltak koszorúslányaim, akik hajadonok voltak (most hallottam, hogy szokás már férjes asszonyokat is felkérni). A csokromat kivittük egyik halott nagyszülőm sírjára, nálunk szokás a csokrot vagy halott szülő (szerencsére minden szülő él még) vagy halott nagyszülő sírjára kivinni. És mivel édesapám szülei virágkötők voltak, így az ő sírjukra tettük le.
2013. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi előző éjszaka külön aludtunk (pedig már együtt élünk egy ideje), valamint esküvő előtt nem láthatta a menyasszonyi ruhámat. Hazaérkezéskor átemelt a férjem a küszöbön és persze nászéjszaka is volt :) Másnap indulás nászútra, igaz, csak 3 napos volt, de nagyon szép.
2013. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még csak tervezem, de szeretnék megtartani hagyományokat.

Nem alszunk együtt előtte a vőlegényemmel, illetve az esküvő napjáig ne lássa a ruhámat. Lagziban menyasszonytánc, hagyományosan egy rokon egy lábast üt fakanállal, ami le van takarva egy konyharuhával, ide dobják a pénzt és utána menyasszonyrablás. Ezután már menyecskeruhában tér vissza a menyasszony.

2013. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én nem szeretnék menyasszonytáncot. csak ennyi kikötésem volt, igazából a többi nem nagyon érdekel, a lényeg, hogy mindenki jól érezze magát.
2013. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!