Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Apósom és az én apukám is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apósom és az én apukám is meghalt. Hogyan legyen a búcsúztató a szülőktöl az esküvőn?

Figyelt kérdés
2013. szept. 17. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

anyukáitoktól búcsúztok

azokat, akik eltávoztak, én nem említeném fel, mert ez a nap nem arról szól

ti, a közeli családtagok abban a percben biztosan gondolni fogtok azokra, akik már nem lehetnek mellettettel

de ha ennek hangot is adtok, akkor azzal a hangulat átcsaphat gyászosba, az pedig egy esküvőn nem szerencsés

apukáitoktól már sajnos egyszer elbúcsúztatok

2013. szept. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Én kitenném az apukák fényképét, én apám is meghalt és sokkal rosszabb lenne azt éreznem, hogy őt kihagyjuk a dologból. Talán bután hangzik, de én biztos hagynék neki egy helyet az asztalnál, ha már felnevelt legalább egy apró gesztus jár.
2013. szept. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én egy mondatban megemlíteném őket, de ennyi elég.


Többet nem, mert gyászossá tenné az esküvőt. Ők már meghaltak. Ha nem hiszel a túlvilágban, akkor nekik már mindegy, ha hiszel, akkor is, mert biztos nem akarnák, hogy szomorú legyen ez a boldog nap.

2013. szept. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem apukám és anyósom halt meg, mire az esküvőnk lett. Mi csak a jelenlévő szülőket köszöntöttük, az elhunyt szülőkről nem itt emlékeztünk meg, nem ezen a napon.
2013. szept. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk lesz lánykikérő, és ott említjük meg az apósomat. Ott lesz az igazi búcsűztatás

Vőlegényem aműgy sem eresztette el, sőt a testvére sem, így nekik egy lehetőség lesz a lezárásra (nem volt túl jó ember, még mindig kisért a múlt)


A szertartáson a tág vendégsereg előtt már nem emlegetjük, az már nem erről szól(nálunk)

2013. szept. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én apósom is meghalt.A búcsúztatón nem említettük,de a polgári szertartáson direkt kértük,hogy pár mondat erejéig emlékezzenek meg rá.Meg az anyósom melletti széket üresen hagytuk,és arra egy szál vörös rózsát tetettünk.
2013. szept. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekünk a vőfély mondott egy nagyon szép szöveget. Sajnos nem tudom, hogy, hogy volt, de az volt a lényege, hogy van idő ami a bánaté és van idő ami a nevetésé. Nagyon szépen megemlékezett róluk.


Itt írta valaki, hogy maradjon nekik egy hely az asztalnál. Ez egy nagyon szép gesztus, de én ne haragudj, de ezt nagyon nem javaslom, mert valahányszor ránéztek az üres székekre mindig s titeket ért veszteség jut asz eszetekbe. Másnap vagy a szertartás előtt menjetek ki a temetőbe vidd ki a csokrodat apukádnak, a férjed is kiteheti apukájának a gomblyuk csikrát, ha ez a gesztus tetszik nektek.

2013. szept. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én csináltatnék a sírjukra is egy-egy hasonló, csak kisebb csokrot, mint amilyen az enyém. Ami illik a díszlethez és az egész eseményhez. Ezen felül a szertartás alatt néhány mondatban kérném a papot, vagy az anyakönyv vezetőt, hogy szóljon az elhunyt szülőkről is. Helyet nem hagynék ki nekik, mert az számomra is keserű lenne egy picit és tudom, hogy az anyukák számára is megnehezítené a dolgot. Azt viszont elképzelni sem tudom, hogy anyukámat köszöntsem, apukámról pedig említést se tegyünk. Attól, hogy ő már nincs köztünk, szerintem néhány szép szót ő is megérdemel. Talán valahonnan hallja. :)
2013. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok.Azt hiszem félreértettétek amit írtam.Nem a lagziban az asztalnál hagytunk ki neki helyet,hanem a szertartáson az anyósom melletti széket hagytuk üresen,és arra került a virág.
2013. szept. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os én nem rád reagáltam, mikor írtam a kihagyott helyről. A szertartáson szerintem is szép gesztus, én a te hozzászólásodat bevallom nem figyeltem, az étterembenkihaygott helyre reagáltam.
2013. szept. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!