Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit vegyek fel téli esküvőre?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit vegyek fel téli esküvőre? Sok kérdésem van.

Figyelt kérdés

Nagyon régen, még 12 évesen voltam esküvőn, most már 24 vagyok. Nem tudom mit illik felvenni, körbenéztem a neten de választ nem találtam a kérdésemre... Az esküvő január közepén lesz, fűtött teremben. Leírnám a problémáimat. Légyszi ha tudtok segítsetek.


-fekete 8-10 centis éktalpúm van, abba tudok menni, viszont tűsarkúba nem.

-a párom 180 én 170 centi vagyok, így szerintem a ballerina cipő marad?

-térdig érő ruhába gondolkoztam, valami barnás nude színben.

-a harisnyát nem igazán szeretem, muszáj lenne felvennem, még ha térdig is ér a ruhám? Tudom a hideg miatt jó. Ha felveszem, milyen színűt, mintásat?

-nem akarok sokat költeni, kölcsönözni meg végképp nem.

-ékszert nem szeretem, nincs is, nem is hordok... . Muszáj felvennem?

-amilyen inget és/vagy nyakkendőt a párom felvesz nekem is ahhoz színben harmonizáló ruhát kell/illene fölvennem? A párom féltestvérének az esküvője lesz, velük még csak 2× találkoztam.


Bocs a sok kérdés miatt.

Előre is köszönöm a válaszokat.

24/L



2014. aug. 24. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Tulkomplikalod. Vedd fel azt, amit jolesik viselni, valamilyen szep ruhat, es egy kenyelmes, elegans cipot. Ennyi!!!
2014. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem te leszel a menyasszony, kb. a kutya nem fogja azt nézni, milyen cipő és ékszer lesz rajtad. Bocs, de kicsit viccesnek találom, hogy fél évvel korábban elkezded szervezni azt, hogy mit vegyél fel egy esküvőre vendégként.
2014. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Kérdéses hogy van-e lehetőség átvenni a cipőt. Télen szoknyához, ruhához alapvetően csizmát vagy bokacsizmát szoktak viselni, mást csak akkor ha ajtótól ajtóig autóztok.

Harisnyára ugyanez igaz, ha ajtótól ajtóig mentek vagy ott öltözöl át, akkor megteheted hogy nem veszel, de szerintem eléggé megnéznének meg hideg is lenne. A színhez tudni kéne pontosan milyen a ruha, mintásat ne vegyél, a sima testszínű a legelegánsabb, csak el kell találni a színt, meg nézd meg hogy nem-e fényes ha nem olyat akarsz (azok vastagabbak, télen könnyű beleszaladni, én nem szeretem).

8-10 nyugodtan lehet a cipősarkad, ékszer nem kötelező, összeöltöznetek sem muszáj hacsak nem valami celeb a párod féltestvére. Ha igen, akkor is inkább a párod vegyen olyan nyakkendőt (vagy inget) ami illik a ruhádhoz, mert úgy egyszerűbb.

Vendégek nagyon ritkán, szinte soha nem kölcsönöznek ruhát.

2014. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

1. Ha 10 centivel magasabb a párod, akkor a 8-10 centis éktapú nem gond. Feltételezem a párod is ünneplőcipőt vesz fel, ezeknek a férficipőknek szintén van 1-2 centis talpa/sarka. Ha egymagasak vagytok, az szerintem nem gond. A ballerina kínosabb látvány télen.


2. A térdig érő ruha jó. Ha rövidujjú vagy ujjatlan, gondolkodj boleróban. Hiába fűtött a terem, elkelhet :).


3. Harisnya nélkül illetlenség bármilyen eseményen is megjelenni. Ha akarod, vehetsz mintásat, vagy mondjuk ha fekete bolerót veszel, akkor fekete harisnyát is vehetsz mellé. Én ugyan az egyszerű matt, testszínűre teszem le a voksomat.


4. Nem muszáj ékszert felvenned.


5. Nem, nem kell a férjed ingjével harmonizálnia a ruhádnak. Bár mondjuk ha egy egyszerű szürke/fekete öltönyt vesz, attól nehéz elütni. Kerülje a mintás/hupilila/hupikék, stb. nyakkendőket, maradjon valami visszafogottnál. Nem rossz mondjuk, ha inkább ő választ egy a ruhád színéhez illőt, és nem fordítva :)))

2014. aug. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

1. Szerintem az éktalpút is felveheted. Szerintem az egyáltalán nem baj, ha egyforma magasak vagytok úgy, sőt, ha magasabb vagy nála szerintem az sem probléma. Persze, ha téged vagy titeket zavar, akkor a balerina is jó, szerintem az is szép és kényelmesebb is, de csak a magasság probléma miatt, szerintem nem kell azt húznod. Kocsival mentek, ajtótól ajtóig szerintem nem kell csizma, de esetleg megteheted, hogy viszel másik cipőt és átveszed, de szerintem el lesz takarítva a hó, mármint gondolom erre számítanak.

2. A ruha az abszolút jó, nincs vele semmi baj. Szerintem nem kell összeöltöznötök a pároddal, mondjuk, ha gondoljátok vehettek egy azonos vagy hasonló színű nyakkendőt, de szerintem nem szükséges. Az azonos színű ing, szerintem egy kicsit sok lenne. Harisnyát sem kell venned, ha nem szereted. Az az idő alatt, amíg bementek illetve kimentek a kocsihoz nem hiszem, hogy megfázol bent pedig lesz fűtés. Én mindenképpen húznék a helyedben, de én egyébként is szoktam, engem nem zavar meg így egységesebb színe lesz a lábamnak. Bolerót vagy valami pulcsit is vihetsz, de szerintem nem kell, bent nem fázol elviekben, ha meg kimentek a teraszra vagy udvarra vagy akármi akkor gondolom kabátot húzol fel. Szerintem valami matt, nem üvegszálas testszínű harisnyát válassz.

3. Nem, nem kell ékszer felvenned, ha nem hordasz egyébként se, nem szereted. Én sem hordok semmit, nem tudom elviselni magamon, egy alkalom kedvéért sem.

2014. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Szerintem balerina cipőt semmiképpen ne válassz,inkább egy elegáns magassarkút (ami nem tűsarkú). Nem nehezebb benne járni, mint az éktalpú cipőben. A magassarkú semmiképpen ne legyen nyitott orrú, inkább ilyen stílusú: [link]

Fekete harisnyát én nem vennék fel, inkább egy szép test színű üvegszálas harisnyát, a vastagabb harisnyák nem elegánsak, harisnya nélkül pedig illetlenség megjelenni. Ha félsz attól, hogy fázni fogsz, mehetsz egy elegáns nadrágban is, és akkor se a harisnyával nem kell bajlódnod, se a ruhával.:)

Ékszert nem kell, ha nem szereted, viszont a táskád legyen a cipővel egyszínű szerintem.

2014. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most olvasom ez előttem lévő kommenteket. (utolsó válaszoló vagyok)

Most ez komoly??? Pulcsi egy esküvőre?:)

Mivel téli esküvő, így szerintem fontos az is, hogy milyen kabátot veszel fel. PL nem illik egy pufi rózsaszín kabát, ha van szövetkabátod akkor mindenképpen azt vedd fel, de ha nincs akkor is színben semmiképpen ne legyen feltűnő színes darab.

A ruha színe jó, bár jó lenne tudni,hogy milyen a bőrszíned és a hajad színe.

A ruha anyagára figyelj, nem kell drágának lennie de azért ne keltsen olcsó hatást.

Most érdemes szétnézned, nagyon sok helyen vannak akciók, januárban meg ugye jön a báli szezon, drágábbak a ruhák...

2014. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Cipőben olyat húzol, amilyet szeretnél. Már balerinákat is lehet kapni kifejezetten csinosat, direkt az olyanoknak, akik képtelenek magassarkúban járni. Ellenben megjegyzem én egyáltalán nem vagyok magas sarkús, egy-egy esküvőt még is simán végigtáncolok benne. A kulcs az, hogy kényelmes legyen... Egyáltalán nem kell ehhez 10 centis tűsarok.


Ruhából olyat veszel fel, amilyet szeretnél, csinos és odaillő legyen! Harisnyát illik húzni, nem csak azért mert tél lesz, egyébként is. Én is a sima testszínűre teszem le a voksomat, én szeretem kerülni a feltűnést a mintás harisnyákkal. Nekem már az üvegszálas is sok.

Szövetkabátod ha nincs, akkor a családban valakinek tuti van, akitől kölcsön lehet kérni. Ezen felül érdemes egy csinos kardigánnal, boleróval, vagy zakóval készülni, ami megy a ruhádhoz!


Ékszer azért nem árt, nem kell hatalmas és brutális, csak egy-egy finom, szolid darab, ami mégis csak kicsit ünnepélyesebbé varázsolja a megjelenésedet.


Ruhában pedig nem neked kell a párodhoz öltözni, hanem általában a férfiaknak illik olyan színű nyakkendőt venni, amilyen a lány ruhája. Mi ezt ügyesen meg szoktuk oldani, a párom nem nagy öltönyös, nyakkendős, ha nincs olyan színűje, ami menne a ruhámhoz, akkor veszünk egyet a kínaiban 500 forintért jó eséllyel úgy is csak akkor húzza fel ismét, ha együtt megyünk valahova és rajtam ugyanaz a ruha lesz. Nem kötelező összeöltözni, de szerintem jól mutatja, hogy egy párként érkeztetek, ha van rajtatok valami közös szín. :)

2014. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Én írtam a pulcsit.:)

Nem úgy értettem, hogy magára a szertartásra vagy a lakodalomba vegye fel, hogy abban táncoljon meg minden, hanem ha csak gyorsan kiülnek külön beszélgetni a barátokkal a teraszra, isznak valamit, elszívnak egy cigit vagy akármi, akkor az is jó, meg kabát mert szerintem olyankor tök mindegy, hogy mit vesz magára. Az sokkal cikibb, ha fázik vagy elkéri valamelyik pasi öltönyét mert hideg van. Viszont egyébként mellé írtam a bolerót is, az ünnepibb.

2014. aug. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként pulcsinál sem valami kinyúlt, bolyhos mackófelsőre gondoltam, hanem egy egyszerű, sima vagy valami csipkés vagy nem tudom elegánsabb kardigánra.
2014. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!