Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti hogyan tartanatok igy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan tartanatok igy az eskuvot? ( Polgari) Nem ez volt az almom.

Figyelt kérdés

sziasztok!

A volegenyemmel 3 eve vagyunk egyutt,iden lesz az eskuvonk :) en ennek nagyon orulok,nehogy felre ertsetek,csak nem ez volt az almom.

Az en almom az volt hogy kb 50-60 fovel,Miskolcon ( Azon belul Lillafureden),lesz,azutan pedig beulunk az ottani csardaba ( Isteni finom minden,sosem csalodtam meg bennuk),es templomi is lesz.

Ehhez kepest:

Meg csak nem is Mo-n elek. A csaladom messze van,kiveve anyut es tesomat ( ok itt laknak ) A parom csaladja kb 20E km-re van,vagy meg tobb.

Igy orulhetek ha lesz 20 ember.Elkepzeltem egy "magyaros" eskuvot,ehelyett "Olaszos" lesz. Mas kaja,mas lesz minden. Csak Polgari,templomi nem lehet ( mas a vallasunk....)

Egyaltalan hogyan mukodik egy polgari eskuvo? Miket lehet csinalni? Azaz: Eskuvoi ruha lehet rajtam vagy nem "illik"? vagy megis mi a menete egy polgari szertartasnak? Ha belegondolok akkor szep lenne egy tengerparti eskuvo,( gondolom kijonne az anyakonyvvezeto) Egy kicsit szellosebb ruhaban,paromon feher zako.... :)

Igy elkepzeltem,de megis olyan rossz. Ne ertsetek felre nem az a legfobb hogy 10000 ember legyen,en hozzamennek csak 2 tanu jelenleteben is de mindig is mast terveztem. azt sem tudom hogyan mukodik megis,lehet-e beszelni,beszedet mondani,kijonnek-e ha esetleg ugy akarom.... Van itt valaki olyan aki ugy jart mint en? hogy elkepzelt valamit,es aztan nem lett belole semmi? teljesen mast szerettel volna mint ami sikerul?

Es meg annyit hogy leirnatok hogy akkor hogyan is mukodik a polgari? Egy menet vagy akarmi? arra is gondoltam hogy berelnenk egy kisbuszt ami Mo-rol idaig hozna a csaladomat. De nem lenne olcso, min 1000 eu lenne oda vissza + szallas. hogyan "fogadjam " el hogy szinte senki sem lehet ott akiket szeretek? Itt mas a barati korom,otthon is mas,de a csalad?!.... :( ez az amit nem vagyok kepes teljesen felfogni...


2015. máj. 14. 03:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez csak rajtatok múlik hogy hol tartjátok ! Úgy gondolom hogy onnan 20 vendéget könnyebb Magyarországra szállítani mint 60 at oda:) ráadásul jóval olcsóbban is kijonnetek. Mi is külföldön élünk , innen szervezünk mindent, de otthon lesz az eskuvonk lakodalommal, 80 vendéggel . Az interneten szinte mindent ellehet intézni , 1 x egy het alatt minden hivatalos dolgot elintéztunk személyesen . Legközelebb az eskuvo elott 4 nappal megyunk. Az anyakönyvvezető kijön a helyszínre , verset mond meg mindent amit kérsz . A YouTube-on nézz meg egy pár videót , es meglátod h milyen a polgári esketés:) sok boldogságot !
2015. máj. 14. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azert lehetne kompromisszumokat kotni.. Nem ertem neked semmi beleszolasod nincs? Pl hogz ne csak olaszos kaja legyen hanem magyaros is vegyesen.

Csempessz bele tobb magyaros dolgot ne cdak az etelbe hanem mindenbe

2015. máj. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%

Ha templomi az almod elos lepes sajat vallasu part kell keresned

szerintem ne menj ferjhez

2015. máj. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

En sem vagyok vallasos...... de na.... Isten elott kimondani az igent az mas :)

Es van beleszolasom persze.. sot!

Csak azert mas......

2015. máj. 14. 05:59
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, nem nagyon értem, mi a bajod.

1. Ha jól értem, olasz a vőlegényed. Miért kötelező náluk rendezni az esküvőt? A hagyomány szerint is a lányos ház állja, a lány városában. Egyébként meg ha külföldi, más kultúrához tartozó a választottad, akkor talán illene tolerálni, hogy nekik mások a hagyományaik, és a kettőt ötvözni. nem pedig az egyiknek megalkudni a másik akarta előtt.. Ha ennyire fontos lett volna neked a helyszín, akkor miért nem házasodtok Mo.-n?

2. Ha olyan fontos a családod jelenléte, akkor miért sajnálod rá a pénzt? Vagy most úgy néz ki, hogy Olaszországban tartjátok, de csak a párod családjával, mert a tieid meghívására nincs pénz? Ez milyen esküvő már?

Egyébként nem írtál arról, hogy mindezt ki fizeti? Mert ha csak a fiú családja, akkor érthető, hogy ők diktálnak, de ha Te (ti) is finanszírozzátok a rátok eső részt, akkor végképp nem értem, hogy mi a probléma. A másik meg: az "olcsó" és az "esküvő" szó nem fér össze egy mondatban. Ha nem két tanúsat akartok, akkor bizony zsebbe kell nyúlni, ha meg csórók a rokonaid, akik nem tudják úgy felfogni, hogy idén Olaszo.-ba megyünk nyaralni és egyúttal megnéznek téged, akkor pedig el kell fogadni, hogy ha szeretnéd, hogy ott legyenek, akkor neked kell finanszírozni őket. Egyébként az első válaszolónak igaza volt abban, hogy az esküvőd rajtad kívül senkinek nem eget rengető esemény. Ha neked fontosak, akkor nyúlj a zsebedbe.

3. Templom: nem vagy vallásos, de Isten előtt akarsz igent mondani? Már megbocsáss, de akkor igenis csak a felhajtásra vágysz, ami szíved joga, de ha a képmutatásban nem partner a párod, akkor el kell fogadnod. Egyébként különböző vallású embereket is összeadnak templomban. ha olaszról van szó, akkor ő biztos katolikus, a katolikus templomok meg jó csicsásak, meg fényűzőek, az tökéletes helyszín lenne a felhajtásos műsorhoz, az nem jó? Ha úgyse vagy vallásos, akkor nem tök mindegy, hogy milyen templomban adnak össze?

2015. máj. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%
Ha választanom kéne, hogy csárdás, magyaros vagy tengerparti legyen az esküvőm, tuti, hogy a másodikat választom:)))
2015. máj. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Az álmodozással mindig az a baj, hogy ritkán következik be.

Bármit felvehetsz, az étteremmel beszélhetsz, hogy kicsit alkalmazkodjanak az elképzelésedhez, és hidd el, hogy csak hozzáállás kérdése, hogy milyen lesz. Most kezdj el utánajárni a lehetoségeidnek, ne sopánkodj, hanem vedd kezedbe az irányítást.

Persze nem ugyanaz, de internetes kapcsolat esküvő alatt, picit odavarázsolhatja a családodat.

Soha nem fogom megérteni, hogy miért fontosabb a külsőség, a látvány, és a rongyrázás egy házasságkótésnél, mint maga a lényeg, hogy összekötöd az életedet a szerelmeddel.

2015. máj. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Eleg zavaros, amit leirtal, de probalom ertelmezni :)

Eloszoris, azt szerintem felejtsd el, hogy busszal kiviteted a rokonokat, mert tizenx orat ne kelljen mar buszozniuk. Mi Franciaorszagban szoktunk sielni, busszal jarunk es pont Olaszorszag az, ahol mar keszulok eret vagni magamon, mert annyira elulom odaig a seggem... Ha engem igy hivnanak eskuvore, nem mennek. Ha nagyon kozeli csaladtag lennel es lemondani nem akarnam, akkor nagy nehezen kifizetnek egy repjegyet, amivel nagyon nagy anyagi terhekbe sodornal engem. En azt tudom javasolni, amit sogornomek csinaltak, hogy kint megcsinaltak a polgarit es ra egy evre itthon, a csaladdal is volt egy polgari, meg egy nagy lagzi. En a helyedben pont, hogy szomorkodas helyett orulnek, hogy lesz egy tengerparti eskuvom is!

Hogy kulfoldon hogy mukodik a polgari, azt nem tudom pontosan. A baratnomnek iden lesz spanyolorszagban, ok neten keresgeltek es talaltak egy magyar eskuvoszervezot, aki kinti eskuvoket szervez. Neked is igy kellene keresgelni, hogy beirod googlebe, hogy olaszorszag tengerparti eskuvo es biztos kiad valami kontaktot. A magyar lagzit meg kintrol siman megszervezheted telefonon/emailben egyeztetve a szolgaltatokkal.

2015. máj. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Egy házasság NEM attól lesz sikeres, hogy hány embert etetsz-itatsz! Hanem attól, hogy ti szeretitek-e egymást.

Az sem igaz, hogy a vendégek együtt örülnek veletek az esküvőnek. Miért örülnének? Rajtad kívül esetleg az anyukád örül, hogy férjes asszony lesz a lánya.

2015. máj. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Olaszország nem a világ vége. Miért nem szerveztétek ide Miskolc, Lillafüredre, ha ez volt az álmod? Ráadásul lehet nem is lenne sokkal drágább, mint ott kint.


Ez csak döntés kérdése lett volna!

2015. máj. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!