Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyivel a kitüzött esküvöi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyivel a kitüzött esküvöi dátum elött érdemes elkezdeni az elökészületeket ha mindent magunknak szeretnénk csinálni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 2. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy mindent? Nem étteremben, hanem hátsó kertben rokonok főznek és tálalnak? Magadnak varrod a ruhát, magad sminkeled, magad kontyolod és a csokrodat is te kötöd a kerted virágaiból?


Amúgy sztem átlag 1 év javasolt mindentől függetlenül.

2015. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak , hogy pontosítsak magunk szeretnénk csinálni a meghívókat ,részben a dekorációt , ültetö kártyákat, köszönö ajándékokat. Emelett mennyivel elötte érdemes legofoglalni a termet , ahol a vacsorát tartanánk ? Természetesen nem az hátsó udvaron tartanánk , nem rokonok föznének /szolgálnának fel, nem én varrom a ruhám és a csokrom sem én kötöm . :) A sminkem magamnak készítem sminkes vagyok , a zenét pedig a párom zenekara szolgáltatná. Nagyon köszönöm a választ! :)
2015. jún. 2. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hónapom van minderre,semmi sem lehetetlen :)
2015. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mikor lesz, mekkora az esemeny, és mnnyi penzetek van amit erre szántok.

Ha sok a pénz, akkor kevesebb idő kell, hiszen nem kell nézni az ár érték arányokat.


Egyébeknt maga a szervezés max 2 hőnapot vezs igénybe.. Csak sajnos nem egyben..


Érdemes szezonon belül 1 évvel krábban..

Akkor jő áron jő henész,fotős stb, tehát a szokgáltatők szabadok lesznek. Egyébkent már csak a nem túl nók és/vagy nagyon drágák lesznek később.

A vőfélyünknek most néztem a honlapját most kezd telni a naptár, szezonban mindenhónapban legalább 1 hétvége már foglalt.. És még csak június van...


Az, hogy amit soroltál ti akarjátok csinálni semmir sem változtat.. Mi a meghivókat 4 őra alatt csináltuk meg a tervezés után...dekor pedig semmi nem volt..1 héttel előtte megvettük a kellékeket és aznapra maradt..előtte kiszámoltuk miből mennyi kell., képeket nézegettünk mit akarunk.. Kb ennyi..

Jah, miután lefoglalta az ember az éttermet..ip-ot és a szolgaktatőkat, akkor csak vár, és az utolső 3 hőnapban szervez, meghívőt kivisz,, stb..


Azért nagyban függ hol van az esküvő..

Nálunk évente 10-15 esküvő van, ebben a hétköznapik is benne vannak.. Bp-en egy házasságkötő teremvben 1 szombaton van hogy 3-4 is..

Ugyanemiatt az éttermek is foglaltabbak egy nagyobb városban..

Barátnőméknek 1 évvel korábban más településre kellett menniük templomot foglalni..

Tehát nem mindegy miat akartok..

Én szezonon kívülr mindent összrektam(segítségggel:)) 4 hőnap alatt.


Szezonon kivül minden könnyebb.. És az időjárás is barátságosabb ősszek, nem 40fok

2015. jún. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ szerintem, hogy hány vendég lesz. Például nem mindegy, hogy 10 meghívót és köszönőajándékot kell saját kezűleg megcsinálnotok, vagy 100-at. Attól is függ, hogy mennyire bonyolult az elkészítése, tehát nyomtattok egy lapra, amit előtte word-be megszerkesztesz, meg dekorálod, vagy külön még más egyéb dolgokkal is díszíted? stb.

Nekünk idén augusztusban lesz az esküvőnk, 50 fővel. A polgári szertartásra már tavaly októberben lefoglaltuk az időpontot, utána pedig rögtön az éttermet. Jól tettük, mert kiderült, hogy azon a napon 4 esküvő is lesz. A sminkeshez, fodrászhoz 1 hónapja bejelentkeztem már, valamint a próbahaj/smink időpontom is lefoglaltam. A ruhámat már februárban lefoglaltam, már csak menyecske ruhát és cipőt kell néznem. A virágos/dekoroshoz a héten megyünk, kiválasszuk, hogy mit is szeretnénk, meg székszoknyákat foglalunk. A meghívóink gyártás alatt vannak, valószínűleg 1-2 hét és elkészülnek. A DJ-t is már januárban lefoglaltuk. Úgyhogy attól is függ, hogy mennyi mindent szeretnél még lefoglalni, fotóst például, esetleg videóst. A fotóst is tavaly novemberben kiválasztottuk, és azt is jól tettük, mivel egy kisebb városban élünk, és kevés a jó fotós.

2015. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, így már oké :) Ezeket én is magam csinálom. :) mi 10 hónappal előtte kezdtük el, de a helyszín már akkor necces volt :D szóval el kellett tolni egy héttel az eseményt, mert az a nap, amit választottunk, már foglalt volt, és az az egy héttel későbbi is csak talános volt, de végül szerencsére mi kaptuk meg :)


A másik még a fotós és zenekar (igaz ez esetetekben pipa) amit igyekezni kell hamar stipistopizni. :) Anyakönyvvezetőt meg olyan fél évvel előtte, persze attól függ hol. Ruha esetén is (meg zene esetén is) függ az akkori divattól, pl. most idén a csipkés ruhák nagyon kelendőek...

2015. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szezonban lesz az esküvő (májustól-szeptemberig) és nem szeretnéd ’ami/aki marad’ alapon kiválasztani a szolgáltatókat, akkor érdemes a fontos dolgokat nagyon hamar lefoglalni:


- időpont a polgármesteri hivatalban és a templomban (pl. mi szeptember eleji esküvőnkre decemberben foglaltuk az időpontot és a polgármesteri hivatalban aznapra már csak egyetlen szabad időpont volt)

- étterem

- fotós/videós

- ruha (szerintem ezzel sem érdemes sokat várni…én februárban kezdtem nézelődni és az én napomra már volt egy csomó foglalás)


Aztán amibe a múlt héten futottam bele…a torta. A cukrász például augusztusra már nem tudta volna bevállalni a miénket, mert minden hétvégére készít esküvői tortát.


Szóval szerintem, ha tudod, hogy mit szeretnél, akkor el kell intézni mihamarabb.

2015. jún. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a hasznos tippeket ! :) Ezek szerint idòm mint tenger , és tövig rágni sem kell a körmeim hiszen jóval szezonon kívülre esik az idöpont mindössze 30fövel :)
2015. jún. 3. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!