Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek rendben van, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek rendben van, ha 20 évesen férjhez megyek?

Figyelt kérdés
Szóval áprilisban leszek 20, és júliusban lesz az esküvőnk. 15 éves korom óta együtt vagyunk, ő 4 évvel idősebb nálam. Viszont nálunk a családban mindenki ilyen 30 éves kora körül házasodott, és barátnőim is állandóan mondják, hogy ez még korai, túl fiatalok vagyunk, meg mit tudom én. Ti is furán néztek valakire, aki ennyi idősen házasodik, vagy csak körülöttem problémázik mindenki? Miért olyan nagy baj, hogy hozzámegyek ahhoz a férfihoz, akit a világon mindennél jobban szeretek? A szüleim azt mondják várjak öt évet. De minek? Vagy csak én látom így a dolgot, és igazuk van?
2015. okt. 20. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

6 éves kapcsolatban nem fura.

Egy ismerősöm 22 évesen házasodott fél év után (és még csak nem is azért, mert másnak nem kéne, gyönyörű lány), és megvannak, nem furcsálta senki

2015. okt. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nincs rendben. Én most vagyok 20, nem is mondanám éretlennek magam a koromhoz képest, de egy házassághoz nagyon gyerek lennék még. Nem csak attól kéne függnie ennek, hogy mióta vagytok együtt, hanem a korotoktól is. A házasság nem csak arról szól, hogy gyönyörű, habos-babos ruhában sírva elrebegjük az igent, aztán hajnalig bulizunk a szeretteinkkel. Gondolom tanulsz még. Mégis mire házasodnátok? Annak nem sok értelme lenne, hogy összeházasodtok, összeköltöztök, aztán a szülők finanszírozzák az életeteket, bár gondolom, nektek bejönne. Lehet lepontozni, de akkor is ez a véleményem.
2015. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem hiszem hogy nagy probléma, Ti nektek kell ezt eldönteni. Ti házasodtok. Ti életetek. Ti döntésetek!
2015. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha dolgoztok, eltartjátok magatokat, és nem a szülőktől várjátok, hogy fizessék az esküvőt, akkor nem látok benne semmi furát. A férjem 22 volt mikor összeházasodtunk:)

Ha én lettem volna olyan szerencsés, hogy 15 évesen jöttem volna össze a férjemmel...én sem hiszem hogy még plusz 5 évet vártunk volna.

2015. okt. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Max elváltok, kicsit sokba kerül, de nem kötelező együtt maradni sem.
2015. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
43%
Kerlek..ne tedd tonkre az eleted ilyen koran..fiatal vagy meg var rad a sok bulizas szabadsag..a pasidnak azert tokjo mert 24 eves..szerintem is varjatok.
2015. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg félresiklott házasságra pontosan ugyanannyi esélye van 30+ éves embereknek, mint nektek boldog házasságra. Ha már éltetek együtt legalább fél évet, el tudjátok magatokat önerőből tartani, van hol lakni, fix munkahely, satöbbi, akkor mégis, miben más ez, mintha 10 évvel idősebbek lennétek? Igen, persze, fiatalok vagytok, sokat változtok még, blablabla, de ha egymás mellett változtok, akkor nagy valószínűséggel együtt fogtok változni, és ez pontosan olyan, mint mikor a 40 éves párok (csak hogy ne mindig 30 legyen) változnak együtt. A házasság nem akadályozza meg, hogy továbbra is éljétek az életeteket, bulizzatok, hiszen egy (jó) házasság nem rabiga, elmehettek világot látni, szórakozni, barátkozni másokkal, max annyi, hogy nem lesz túl sok szexuális jellegű kalandotok. De nem hiszem, hogy sokról lemaradnátok.


És ha végül nem jön be...? Sajnálatos, de ez akkor is előfordulhat, ha 5-10-15-20 évvel később történik meg a házasságkötés, a korotok önmagában nem jósol előre semmit. A gyerekvállalást én még alaposan meggondolnám, de a házasság (a mindennapok szempontjából, nem jogilag értve) tulajdonképpen semmiben sem különbözik az együttéléstől, ugyanúgy meg kell várni egymást reggel, amíg kiér a fürdőszobából, mint különben.

2015. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha ezt érzitek helyesnek, akkor rendben van. Sose a külvilágra hallgass!
2015. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nincs rendben, de a magánügyed. Még gyerek vagy, az írásodból is látszik. Értetlen, éretlen, gyerekes vagy még.
2015. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen rendben van. A szüleid valószínű nem akarnak az esküvőért fizetni, azért akarják, hogy várj (míg lesz saját kereseted).

Én 22 évesen házasodtam, jól megvagyunk. Marhára nem vágta tönkre az életemet, mert attól, hogy más a nevem a személyimben, karikagyűrű van az ujjamon, még ugyanúgy tudok/tudunk tanulni, dolgozni, kirándulni, sőt még bulizni is szoktunk. (ez a rész főként a nem tudom hányas válaszolónak szólt, aki a házasságot mondhatni önmagad eltemetéséhez hasonlította)

2015. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!