Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan értessem meg a menyassz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg a menyasszonyommal, hogy NEM fogok egy valag pénzt kiadni a lagzira, inkább szeretném a pénzt másra (kombi autó, nászút, lakhatás, . Azaz valami hasznosabb dologra) költeni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha már most ilyen problémák vannak, mi lesz házasságban?

Kompromisszumos döntést kell hozni, ami mindkettőtöknek megfelel, ha nem sikerül, azon sem ártana elgondolkodni, mit kerestek egyáltalán egymás mellett.

2016. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
A kérdés alapján te fizetnéd az egészet. Akkor meg kell mondani neki, hogy ha nagy lagzit akar fizesse a felét. Egyből jó lesz a kicsi is.
2016. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha az esküvőnél nem tudjátok megbeszélni a dolgokat később mi lesz?


Le kell ülni szépen és találni egy olyan megoldást, amely mindkettőtöknek megfelel. A legjobb, ha nem erőszakkal akarjátok kizárólag a saját véleményeteket kierőszakolni.

2016. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Azért az se mindegy, hogy a vőlegény, vagyis te, szeretnél e egyáltalán esküvőt, vagy csak nagy esküvőt nem szeretnél a pénz miatt.


Esetleg megbeszélhetnétek, hogy mi az az összeg, amit te még rászánnál, ha úgy meg tudja szervezni akkor ok, ha nem akkor... passz :D


De mindenképp megbeszélni és ha lehet kompromisszumot kötni..

szerintem.

2016. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk megbeszélitek az igényeket?

nem közös a kassza?

csak te fizetnéd?

2016. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Sose értettem azokat a lányokat, akik bele vannak bolondulva, hogy húúú esküvő, fehér ruha, nagy lagzi, limuzin, galambröptetés, videós, fotós, kastélybérlés, meg toronyóra lánccal.


Nekem mindig is az volt a véleményem, hogy ez csak egy nap az életemből, és nem ezen múlik, mennyire lesz boldog a házasságom.

Egy nap: ezért éveket spórolni, és/vagy utána meg évekig törleszteni a hitelt???


Szerintem neki is ezt kéne belátnia: túl nagy áldozat ez mindkettőtöktől, hogy egy nap miatt bevállaljátok.


;) Esetleg vesd fel, hogy akkor még egy évvel toljátok el az esküvőt, hogy tudjatok spórolni, és egyből nem lesz annyira fontos a rongyrázás.

2016. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én veled értek egyet alapvetően. Mégis meg kell hogy említsem, nászajándékból sokszor nagyobb összeg jön be mint amennyibe az esküvő került. Ez persze változó, a saját családomban pl pont nem szokás nagy összegeket ajándékozni. De lehet hogy nem kerülne az esküvő annyiba mint elsőre tűnik.
2016. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

egyet értek. én is hányok az olyan lányoktól, akik több milliós lagzit szeretnének, de ők aztán egy forintot nem adnak bele, fizessék meg a szülők meg a vőlegény..az ő extra kívánságait..

én úgy gondolom, hogy úgy korrekt,hogyha kb felesbe fizeti a házasulandó pár. így gondolom ő is egyből lentebb adja majd az igényeket. nem azt mondom, legyen szép ruha meg lássátok vendégül a meghívottakat.

de lehet mértéket tartani. pl nem kell 200 ezres ruhát bérelni és nem kell meghívni mindenkit a családból. lehet olcsóbb ruhát, a sminkét is csinálhatja hozzá értő barátnő pl.. vendéglistában meg elég azokat meghívni, akikkel tényleg tartjátok a kapcsolatot..

tesóm is meghívta az összes másodunokatestvérünket, nekik a családjukat.. amikor évek óta nem is beszéltünk velük. szerintem ez felesleges rongyrázás.

nekünk pár év múlva esedékes az esküvő, de kb 30 főt fogok meghívni az én részemről, a párom szintén ennyit.

míg tesóméknál 300an voltak.szerintem ez enyhe túlzás. ráadásul ők se álltak jól anyagilag, a pasija nyögte a túlórát mire kiperkálta a költségeket

2016. jan. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Hogy hogyan? Üljetek le megbeszélni, ahogyan felnőtt emberek szokták. Ha nem tudtok konszenzusra jutni nem biztos, hogy össze kellene házasodnotok. Egyébként valóban, általában a lagzi ára simán visszajön, vagy legalább is nem kerül túl sokba a nászajándékpénzek miatt. Arról meg nem beszélve, hogy utána (sőt már lehet, hogy most is) közös kasszán vagytok. Ha a közösből megy miért számít jobban az amit Te megálmodtál (autó,lakás stb..) mint az amit Ő?
2016. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

"Ha a közösből megy miért számít jobban az amit Te megálmodtál (autó,lakás stb..) mint az amit Ő?"


Komolyan egyenértékű szerinted a saját lakás, autó, mint az egy napos buli? Ennyi hercegnőt...

2016. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!