Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Adósság is öröklődik házasságkor?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adósság is öröklődik házasságkor?

Figyelt kérdés
Arról már hallottam, hogy szerződést kötnek, hogy váláskor ne kelljen osztozni a vagyonon (ha az egyik fél nagyon pénzes, a másik meg nem), de adosság esetében mi a helyzet?
2010. jún. 21. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a helyzet, mint a vagyonnal.

Alapban a házasság előtti vagyon/adósság a házastárs elhalálozásakor annak örökösére száll. Ez azt jelenti, hogy nem a házastársé lesz, hanem az elhunyt gyermekéé vagy szüleié. A házastárs csak végrendelet esetén örököl.


Ha aggályaid vannak, akkor keress fel egy közjegyzőt vagy köss házassági szerződést.

2010. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha valakinek adóssága van, az úgymond különvagyonnak számít, ha házasságot köt, a házastársnak nem lesz hozzá köze
2010. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Szia, mi a múlt héten voltunk ezügyben közjegyzőnél..nálunk a helyzet az, hogy a páromnak van pár hitele..több millió forint..én megmondtam neki, hogy nem megyek hozzá csak úgy ha lepapírozzuk előtte mert ha bármi történne vele akkor én nem fogom és nem tudom fizetni a tartozásait..a közjegyző azt mondta, ha a hitele biztosítva van akkor halál esetén kifizetik helyette..tehát nem száll át rám még akkor sem ha időközben feleségül vesz..ha ez engem nem nyugtat meg akkor egy ügyvédi ellenjegyzés és kész ..nem kell hozzá közjegyző..viszont engem ez sem nyugtatott meg, úgy, hogy jövő héten megyünk ügyvédhez papírozni..talán ha az kész akkor augusztusba kimondom az igent..
2010. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!