Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nászajándékot mikor illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nászajándékot mikor illik odaadni?

Figyelt kérdés

Olyan esküvőre vagyunk hivatalosak, ahol a pár jelezte a meghívóban, hogy aki szeretne, az pénzt adjon, ne ajándékot. Tudom, hogy lesz menyasszonytánc éjfélkor, ugye a pénzt-borítékot nyilván akkor szokták kosárba/dobozba dobálni, ez eddig ok.

Viszont én pénz helyett-mellé ajándékot készítettem nekik, amolyan kreatív pénzátadás egy picit másképp (szóval nem olyan, mint egy pénzcsokor meg ezek, nem a pénz a lényeg az ajándékban, az csak olyan mellékesen el van dugva benne. Maga az ajándék a lényeg, mert személyes, nekik szóló). Ezt nyilván nem tudom a tánc idején odaadni, meg az olyan... snassz is, akkor nincs idő beszélni, puszira, a körítő szövegre, hogy miért kapnak mégis ajándékot - hiszen akkor mindenki más is sorban áll arra a két fordulásra.

Viszont akkor mikor lenne érdemes nekik odaadni? Egyszer voltam olyan esküvőn, ahol ajándék is volt, de ott volt egy fél óra, mikor mindenki sorban állt ajándékokat adni nekik, ott nem volt menyasszonytánc, amire vártak volna, szóval ez nem segítség sajnos.



2018. aug. 29. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Minden esküvőn, ahol eddig voltam-beleértve a sajátomat is- az ajándék átadás a lagzi elején volt. A menyasszonytánc külön dolog volt, nem akkor kellett a nászajándékot odaadni. Igaz, ezekből csak egy esküvőn volt pénzes menyasszonytánc, de ott is külön volt az ajándékok átadása.
2018. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Amin tavaly voltunk, írták, hogy pénzt kérnek, a lagzi előtt volt sorbanállás borítékokkal. De a menyasszony táncba külön kaptak pénzt, boríték nélkül.


Személyes ajándék átadásra vagy a lagzi előtt vagy az összes program után látok lehetőséget, amikor már az éjféli töltöttkáposztát is le rendezték és kezdenek lelépni a kisgyerekes családok. :D

2018. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ez is plusz alternatíva. :) Családban eddig csak olyan volt, hogy ahol pénzt kértek, ott a tánc alatt volt bedobálva, nem volt külön boríték ÉS még a táncra pénz.


Akkor viszont ennek fényében kiegészítem a fenti kérdésem... valamikor odaadni az ajándékot (erre még mindig jöhetnek válaszok ^^), de akkor emellett még illene a menyasszonytáncnál is bedobni valamit...? Mondjuk annyi pénzünk nincsen sajnos, hogy rendesen jusson mindkettőre, de mondjuk pár sorsjegy egy borítékban vagy ilyesmi?

2018. aug. 29. 09:30
 4/13 Derwer ***** válasza:
16%

Biztos fel lesz konferálva egy gratuláció /ajándék átadás, tipikusan vacsi után. Akkor lehet a kreatív pénz ajándékot átadni.

A menyasszony tánc külön dolog , azon nem kell részt venni általában.

Nekünk csak azért volt , mert a család nagy része igényelte. (És ott is pusziért ment volna, de sokan nem tudtak értelmezni ezért ott volt a dobozka is. Sokan rakták bele pénzt)

2018. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De pont ez az: TUDOM, hogy úgy tervezi a pár, hogy a menyasszonytánc = pénz átadás. Mivel beleírták a meghívóba, hogy nem kérnek ajándékot, hanem pénzt, ezért nyilván nem lesz külön felkonferálva ajándék átadás, mert azt a menyasszonytánc alatt várják.
2018. aug. 29. 09:52
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
megválaszoltad magadnak a kérdésed, ha azt mondta a pár hogy így akkor nem értem mi a bajod.
2018. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Olvasd el a kérdésem, kérlek. NEM pénzt és borítékot adok, nem olyat, amit a menyasszonytáncnál csak behajítasz a dobozba két puszi kíséretében.


Így tehát a kérdésem, ha a fenti bonyolult lenne (most komolyan ennyire az? O.o):

- mikor adjak oda tárgyi ajándékot, ha nincs erre beharangozott időpont?

- illene-e a táncos dobozba is dobni valamit, ha egyszer az én ajándékom már korábban átadásra került?

2018. aug. 29. 11:19
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

"beleírták a meghívóba, hogy nem kérnek ajándékot, hanem pénzt"


Ők meg beleírták hogy pénzt kérnek mi a rákért nem vagy képes simán pénzt adni nekik ahogy kérték?

2018. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ehhez semmi közöd szerintem, és a kérdéshez sem tartozik hozzá. :)
2018. aug. 29. 11:28
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

" mikor adjak oda tárgyi ajándékot, ha nincs erre beharangozott időpont?"


Mivel valószínűleg az összes vendég képes értelmezni az ifjú pár kérését - csak te nem - emiatt nem lesz külön ajándékozás. Így gyakorlatilag bármikor oda adhatod nekik.


"illene-e a táncos dobozba is dobni valamit, ha egyszer az én ajándékom már korábban átadásra került?"


Nem lehet úgy táncolni hogy nem dobsz pénzt a mennyasszony táncba, tehát igen, mindig kell pénzt beledobni, ha adtál előtte ajándékot, ha nem.

2018. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!