Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fordítva vagyok bekötve?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fordítva vagyok bekötve?

Figyelt kérdés

A napokban beszélgettem a feleségemmel, akivel már közel 20 éve vagyunk együtt. Egy ártatlan beszélgetésből kiindulva elgondolkodtatott egy-két dolog. Gyömbéres teát ivott de elég erősre sikeredett neki, én meg megjegyeztem neki, hogy legalább tüzes leszel! Erre azt mondta, hogy másik ember kell ehhez. Nem akartam rákérdezni, hogy neki kell ehhez más ember, vagy nekem kell másik nő aki tüzes.


Aztán beszélgettünk vagy 2 órát a párkapcsolatokról, mi a helyzet, mit gondol, érez stb. Szerinte nem fenntartható a szexuális érdeklődés hosszú távon, mert kiismeri a másikat az ember, és elmúlik a varázs. Munka, gyerek mellett meg kinek van erre már ideje meg energiája...

Érdekes, mert én 20 év múlva is simán időt és energiát nem spórolva ezen voltam, de észrevettem ezt az óriási passzivitást. Már ott tarunk, hogy viccelődni sem szabad olyannal, aminek szexuális tartalma van.


Ez a hozzáállás másoknál is fellelhető? Most konkrétan a hosszú kapcsolatban élők véleménye érdekel.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. márc. 31. 13:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit megtört az asszony ezen a téren,ha jól veszem le azokból amiket neked mondott,de ezt neked kellett érezned már jóval korábban,gondolom nem egyik napról a másikra következett be..Maximum téged most az ért meglepetésként hogy ki is mondta...Minden házasságban van egy aktívabb és egy passzívabb fél,úgy néz ki nálatok ez a feleséged.Tény hogy a munka és a gyerekek mellett sokkal nehezebb erre időt találni és szánni,de nem lehet kizáró ok.Nagyon fontos hogy jól működjön a szex is egy házasságban.
2020. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%

Ezért nem akarok megházasodni, az fix hogy nem viselném el ezt a rosszindulatú passzív agresszív viselkedést.

Ha problémája van a szexuális élettel akkor mondja aztán találunk megoldást, de nekem ne zsörtölődjön a tea felett...

Én 6. éve vagyok a párommal, volt sok olyan időszak amikor "unalmassá" vált vagy nem kívántuk annyira, de akkor mindig történt valami, elkezdtünk jobban beszélgetni, közelebb kerültünk újra egymáshoz, és akkor jött újra a szexualitás is. Ez sztem nem magán a szexen múlik, hanem egyébként a kapcsolaton.

2020. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

2. Nem tudtam, hogy a lagzin történik valami, ami elbssza a házasságot.


Én is 6 éve vagyok kapcsolatban, abból 4 éve házas. Semmi sem változott, minden ugyanolyan jó. Nem értem ezt a házasságellenes idióta fszságot.

2020. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
32%
Akkor te ugyanabban a helyzetben vagy mint én, gyere vissza 14 év múlva, mint a kérdező:D
2020. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nekem az a fura, hogy nem nálam tolódott el valami. Amikor én érzetem bármit is ami nem volt okés, én mindig szóltam. Saját bevallása szerint nem adtam okot a passzivitására, egyszerűen ő nem tesz bele semmi plusszt. Viszont nem is akar, mert azt mondta, nem hisz a csodákban. Már mindent tudunk egymásról, újat nem tudunk már mutatni, ha meg igen, az csak izzadságszagú erőlködés. Szerinte felesleges pozitív irányt várni, ez van. A szex meg előre megbeszélt időpontban és csak miattam. Havi 1, max 2.


Én most nagyon komolyan gondolkodóba estem, mivel becsülettel helytálltam 20 éven keresztül, sosem mentem félre, mindig tiszteltem, becsültem, dicsértem őt. Aztán azt kapom hogy unalmas vagyok, mert ez volt a lényeg. Hát nekem is lehetett volna sokkal izgalmasabb életem is, csak én őt és a családot választottam. Az a baj, hogy nekem így viszont nem kell az a havi 1-2 szex sem, mert megalázónak tartom. Viszont szex nélkül meg nem fogok élni.

2020. márc. 31. 15:12
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Sz a r helyzet hogy már gyerekek is vannak, beleestél a csapdába kérdező. Az a baj hogy így nehéz lépned bárhova. Az nem lenne jó, ha azt tudnák meg a gyerekek hogy fater félrelépett. Egy életre elvágnád magad.
2020. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én lassan 22 éve vagyok kapcsolatban.

Úgy gondolom, ami hosszútávon működtetheti a szexet az a következő:

- a rendszeresség (nem szabad előfordulnia hogy rapszodikussá váljon az együttlétek száma, kialakulhasson az elhidegülés)

- beszélgetés (nem jövet-menet 1-2 odavetett mondat)

- közös programok (nem gyerekkel, hanem kettesben.)

2020. márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Ne is mondd, nagyon sok energia szeretőt tartani de húsz év után se lehetetlen
2020. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ja, tehát most ezzel a bevezetéssel alapoznád meg a megcsalást? Gerinctelen. Válj el és ismerkedj meg valaki mással. Én is ezt tettem, pedig gyerek is van és a szívem szakadt bele. Én "csak" 12 évet dobtam ki az ablakon. De megérte lelkileg. Én vagyok a nő.
2020. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés... Segítesz neki a háztartásban, a gyereknevelésben? Mindenből kiveszed a részed, a saját 50%-od? Nyilván ha valakinek egyedül kell mindent csinálnia, a párja meg egy nagy gyerek akinek mindent alá kell rakni akkor megundorodik tőle az ember.

Régen jó volt a szex? Élvezte veled?

2020. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!